Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 stycznia 2025 napisz DONOS@

Lokal z muzyczną duszą...

cz śr, 09 listopada 2011 18:11

Był już Ray Wilson, Adam Pierończyk i Czesław Mozil, a ostatnio muzycy zespołu Klezmafour. Łomżyńskie „Retro” to nie tylko restauracja i pensjonat, ale także jedno z nielicznych w mieście miejsc, gdzie odbywają się dobre koncerty. I ostatni koncert wpisuje się w tę serię.

„Nostalgia ćmy” i trudne pytania księdza Pietrzyka

cz pon, 07 listopada 2011 08:30

Ksiądz kanonik Jan Pietrzyk, proboszcz podolsztyńskiej parafii Butryny, ale także poeta, autor dziewięciu tomików wierszy i dwóch książek historycznych, odwiedził Łomżę. Na zaproszenie Witolda Długozimy twórcy Teatrzyku Żywego Słowa „Logos” spotkał się z czytelnikami, słuchał młodych recytatorów oraz czytał swoje najnowsze, jeszcze nie publikowane wiersze.

„Muzyczne Zaduszki” z Wysockim

cz nie, 30 października 2011 10:34

Magiczny świat poezji i piosenek Włodzimierza Wysockiego łomżyńskiej publiczności przypomnieli wrocławscy muzycy. Na „Projekt Volodia” złożyły się najbardziej popularne oraz nieco mniej znane utwory przedwcześnie zmarłego radzieckiego pieśniarza -  artysty wyjątkowego, będącego do dziś symbolem  nonkonformizmu, artystycznej wolności  i buntu przeciwko komunistycznej władzy. 

Rock XXI wieku

mm so, 29 października 2011 11:10

Takiego koncertu dawno w Łomży nie było. Dwa zespoły: Pokrak z Białegostoku i Moaft z Morąga przedstawiły na scenie Klubu PopArt własną wizję ambitnej muzyki, łącząc rock, metal, nowoczesną elektronikę, folk a nawet jazz w prawdziwie wybuchową mieszankę. Bisom nie było końca. - Wczoraj graliśmy z Tides From Nebula w Białymstoku i było sporo osób - ocenia Darex, wokalista Pokraka. Dzisiaj zrobiliśmy kontynuację tego koncertu i było niesamowicie! Przyszli tu ludzie, którzy byli spragnieni muzyki, chcieli się bawić. My też kompletnie się przed nimi obnażyliśmy i było świetnie. - Gdy ma się takie przyjęcie, to aż chce się grać - dodaje Grzegorz Iwaniec, perkusista Moaft. Interakcja między publicznością i zespołem to jest coś magicznego, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego koncertu!

Spełnione marzenia Zofii Ptaszyńskiej

cz śr, 26 października 2011 08:25

Bajecznie kolorowe pejzaże i martwe natury autorstwa Zofii Ptaszyńskiej prezentowane są w Galerii N. Obrazy artystki są dowodem na to, że - pomimo przeciwności losu, ciężkich chorób i tragicznych życiowych przejść, jakich doświadczyła - marzenia się spełniają i nigdy nie jest za późno na ich realizację.

Tkane labirynty w Galerii Żivkowa

cz wt, 25 października 2011 13:28

Wystawę unikatowych tkanin drukowanych autorstwa Anny Pokory ze Skierniewic można oglądać w Galerii Żivkowa. Prace wykonane techniką sitodruku - pochodzące z cykli „Labirynt” i „Tulipany” - są reprezentatywnym wyborem twórczości autorki. - Używając różnorodnej kolorystyki, różnego rodzaju druku, bazując na sztuce meksykańskiej, afrykańskiej czy perskiej, Anna Pokora wprowadza oglądającego w inny wymiar - mówi Ivayla Żivkowa, właścicielka galerii.

Zakończenie „Sacrum et Musica”

cz pon, 24 października 2011 08:42

„Requiem” Gabriela Fauré w łomżyńskiej Katedrze, w wykonaniu znakomitego Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męski ego oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Krzysztofa Kusiel -Moroz, zakończyło tegoroczny, już siódmy, Festiwal „Sacrum et Musica” imienia Jana Pawła II. - „Requiem aeterna” - wieczny odpoczynek - jakże szczególnie brzmią te słowa właśnie dzisiaj - mówił Jana Miłosz Zarzycki, dyrektor i dyrygent Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Wykonanie tego utworu chcieliśmy zadedykować panu prezydentowi Krzysztofowi Choińskiemu.

Planeta JANTAR w łomżyńskim Muzeum

cz nie, 23 października 2011 22:10

Bursztynowa biżuteria, ale także inspirowane bursztynem obrazy, tkaniny artystyczne czy fotografie można oglądać w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. W niedzielę otwarto tu wystawę pt. „Planeta JANTAR inspiruje...”, która jest efektem współpracy łomżyńskiego Muzeum z gdyńskim Stowarzyszeniem „Bursztynowa Planeta JANTAR”. Wystawa prezentuje prace 11 twórców z całej Polski oraz Sonii Karimi z Holandii.

„Aż do źródeł” czyli szczerość w sztuce

mm so, 22 października 2011 21:20

Prace 25 artystów z Białorusi, Litwy, Obwodu Kaliningradzkiego, Polski i Ukrainy można oglądać w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Nie brakuje wśród nich dzieł twórców łomżyńskich, m.in.: Teresy Adamowskiej, Grzegorza Gwizdona, Stanisława Kędzielawskiego czy Adama Tymińskiego. Są one efektem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego w Nowogrodzie, zorganizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” latem tego roku.

„Glogery” rozdane

cz pt, 21 października 2011 15:44

Wybitny historyk Prof. dr hab. Janusz Tazbir został uhonorowany Nagrodą i Medalem Zygmunta Glogera. Otrzymał ją „za ogromny dorobek w badaniu i upowszechnianiu historii kultury Polski na tle dziejów Europy”. Nagrody Glogera przyznano już po raz 22. Wśród uhonorowanych przez Kapitułę Nagrody i Medalu Zygmunta Glogera wyróżnianych byli m.in. Kazimierz Cłapka, wicewojewoda łomżyński z lat 70-tych XX wieku, oraz Anna Jakubowska.

Żarcik apropos w cieniu tragedii

cz pt, 21 października 2011 08:20

Popularna aktorka Joanna Trzepiecińska wystąpiła w Łomży jako gość specjalny Filharmonii Kameralnej. Na program recitalu złożyły się piosenki Kabaretu Starszych Panów oraz klasyczne przeboje - polskie i zagraniczne. Artystce towarzyszyło trio złożone z wyśmienitych muzyków jazzowych: Bogdana Hołowni, Pawła Pańty i Roberta Murakowskiego. Koncert był dedykowany pamięci zamordowanego w nocy z wtorku na środę byłego wiceprezydenta Łomży, Krzysztofa Choińskiego.

Toruń, Płock i Wieliczka nagradzają młodych z Łomży

cz cz, 20 października 2011 13:39

Muzea i ośrodki kultury z całej Polski prześcigają się w organizacji konkursów dla utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży. Z okazji do zaprezentowania w kraju umiejętności twórczych i zdobycia nagród skorzystali wychowankowie Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży, prowadzonej przez Annę Bureś: Magda Klocek, Ola Piasecka, Pola Grzech, Marcelina Markowska, Maciek Prosiński i Przemek Wysk.

Łomżyńską Jesień Kulturalną czas zacząć

cz śr, 19 października 2011 15:16

W sobotę w Łomży wystąpi jeden z najlepszych pianistów jazzowych Piotr Wyleżoł. Koncert jego trio oficjalnie zainauguruje Łomżyńską Jesień Kulturalna. Jak co roku nie zabraknie interesujących koncertów i spektakli. Wśród gwiazd Jesieni będzie m.in. Mietek Szcześniak. - Łomżyńska Jesień Kulturalna tradycyjnie odbywa się w październiku i listopadzie, jednak od kilku lat zaczynamy nieco wcześniej – podkreśla Roman Borawski, dyrektor MDK–DŚT. - W tym roku mieliśmy już spektakl teatralny „Griga” i wernisaż wystawy fotograficznej Wojtka Surawskiego w Galerii pod Arkadami.

Triumf „Szczęśliwego księcia” i Tomasza Rynkowskiego

cz śr, 19 października 2011 14:07

Spektakl „Szczęśliwy książę” w reżyserii Jarosława Antoniuka z Teatru Lalki i Aktora w Łomży zdobył Grand Prix X Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina). Grający główną rolę Tomasz Rynkowski otrzymał nagrodę aktorską. W konkursie wzięło udział 18 teatrów z dziesięciu krajów Europy.

Czarująca Wirująca Strefa hip-hopu i breakingu w Łomży

cz pon, 17 października 2011 12:11

Moc satysfakcji i wrażeń mieli ci, którzy w sobotę i niedzielę wybrali się na X Turniej Tańca Nowoczesnego Wirująca Strefa. Taniec nowoczesny obecnie to wyrafinowane układy choreograficzne, z zarysowaną akcją, wyrazistymi bohaterami i dopracowanymi szczegółami mini spektaklu, od oryginalnych strojów poczynając, przez makijaże i wystudiowane miny, gesty, pozy i figury.

Łomżyńska młodzież w hołdzie wielkiemu Polakowi

cz pon, 17 października 2011 08:16

Dzień 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża uczczono w Łomży uroczystym  koncertem „Wielkiemu Polakowi” w kościele  pw. św. Andrzeja Boboli. Wzięła w nim udział liczna grupa młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży: muzycy, przygotowani przez swych profesorów i chór, prowadzony przez Piotra Dąbrowskiego.  - Jest to dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w Festiwalu „Sacrum et Musica” - podkreśla Piotr Dąbrowski. - Nawet jeśli uczniowie popełnili jakiś niewielki błąd - o co nietrudno w  tak ciężkich warunkach jak dzisiaj - nie ma to większego znaczenia. To naprawdę duma i zaszczyt, móc występować w takich przedsięwzięciach, jak koncert w Dniu Papieskim. 

Muzyczna podróż na wojskową nutę

mm so, 15 października 2011 11:07

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpiła w Łomży. W wypełnionej niemal do ostatniego miejsca Sali koncertowej Filharmonii Kameralnej Orkiestra przedstawiła bardzo zróżnicowany repertuar, od pieśni żołnierskich i patriotycznych do światowych przebojów, porywając słuchaczy ogromną energią i umiejętnościami. Koncert zakończyły bisy, a półtorej godziny koncertu minęło niczym kilka minut.

Zdjęcia wybrane Wojtka Surawskiego

mm so, 15 października 2011 10:59

Fotografik Wojtek Surawski z Klubu Fotograficznego „NURT” prezentuje w Galerii pod Arkadami swe nowe prace, składające się na wystawę „Zdjęcia wybrane”. Ukazują one różne zainteresowania ich twórcy, który od lat z powodzeniem koncentruje się na – często niekonwencjonalnym - przedstawianiu głównie naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Łomży.

Wirująca Strefa pasji, marzeń i pracy

cz pt, 14 października 2011 16:10

Około pół tysiąca tancerek i tancerzy z Polski, Ukrainy i Niemiec w sobotę i niedziele będzie rywalizowało w Łomży w Wirującej Strefie, jednym z największych i najważniejszych turniejów tańca młodzieżowego w Polsce. To już 10. edycja Wirującej Strefy. O historii turnieju mówi Marek Kisiel (lat 32), jego pomysłodawca, organizator i utalentowany tancerz breakdance.

Przyjaciele pani Ani w Filharmonii

cz pt, 14 października 2011 08:30

Sopranistka Anna Jeremus – Lewandowska zaśpiewała w Łomży na wyjątkowym koncercie, świętując 25 lat pracy artystycznej. Artystce na scenie towarzyszyła Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą wybitnego dyrygenta Jerzego Salwarowskiego oraz inni soliści – jej wychowankowie i przyjaciele. Na program koncertu złożyły się popularne pieśni, arie oraz duety z oper i operetek takich kompozytorów jak, m.in.: Mozart, Puccini, Kalman, J. Strauss czy Lehar.

« · «« · 166 · 167 · 168 · 169 · 170 · 171 · 172 · 173 · 174 · 175 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę