Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

środa 26.05.2004

Gazeta Wyborcza - Kontrowersje wokół reklam łomżyńskiego browaru Gazeta Współczesna - Uwłaszczenie nieważne Gazeta Współczesna - XVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” Dłużej razem Kurier Poranny - Marszałek musi odejść

Gazeta Wyborcza - Kontrowersje wokół reklam łomżyńskiego browaru
Browar Łomża ma problem. W swojej ostatniej kampanii reklamowej wykorzystał herby podlaskich miast, nie pytając o zgodę władz. Teraz samorządy pytają o wyjaśnienia
Nowe billboardy łomżyńskiego browaru można napotkać również w Białymstoku. Z przechylonej butelki wlewa się do szklanki struga piwa. Na szklance wielki napis: "Białystok", obok zaś herb miasta.
Regulamin wykorzystywania białostockiego herbu ma być dopiero uchwalony, choć herb w obecnym kształcie istnieje od roku 1995. Czy zatem przez ostatnie dziewięć lat każdy mógł robić z herbem, co chciał?
- Absolutnie nie - twierdzi Mariusz Nurkowski z biura promocji białostockiego magistratu. - Do tej pory sprawy te regulował statut miasta. Każdorazowo na wykorzystanie herbu wyrażał zgodę prezydent.
W nowym regulaminie znalazł się zapis, że herb nie może być wykorzystywany w "obrocie handlowym". Nurkowski mówi jednak, że nie przypomina sobie takich przypadków. Co zatem z łomżyńskimi billboardami?
więcej: Gazeta Wyborcza - Kontrowersje wokół reklam łomżyńskiego browaru

Gazeta Współczesna - Uwłaszczenie nieważne
Spółdzielnie mieszkaniowe w Łomży nie będą mogły za symboliczną złotówkę wykupić od miasta posiadanych w wieczystym użytkowaniu terenów. Uchwałę Rady Miejskiej w tej sprawie unieważnił w postępowaniu nadzorczym wojewoda podlaski. Radni zapowiadają wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Adminsitracyjnego.
W kwietniu Rada Miejska Łomży przyjęła uchwałę, że spółdzielnie mieszkaniowe mogą zamieniać prawo wieczystego użytkowania posiadanych działek we własność z 99-procentową bonifikatą. Inicjatywa wyszła od klubu radnych Chrześcijańskie Forum Samorządowe. Rada przyjęła ją większością głosów, choć przed głosowaniem pojawiło się szereg wątpliwości. Główna dotyczyła tego, kto ma być beneficjentem uwłaszczenia: spółdzielnia jako podmiot prawny czy też członek spółdzielni w momencie ustanawiania tzw. odrębnej własności lokalu. Wnioskodawcy twierdzili, że zapis w projekcie umożliwi i jedno, i drugie rozwiązanie. Prezydent Jerzy Brzeziński mówił wówczas, że jest skłonny zaakceptować uwłaszczenie, ale tylko działek pod blokami, które w częściach będą przypisane do poszczególnych mieszkań przy ustanawianiu odrębnej własności.
więcej: Gazeta Współczesna - Uwłaszczenie nieważne

Gazeta Współczesna - XVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” Dłużej razem
W najbliższy wtorek, 1 czerwca, rozpoczyna się w Łomży po raz siedemnasty międzynarodowe spotkanie teatrów lalkowych. Tym razem festiwal trwał będzie nie trzy, lecz cztery dni.
Jak poinformował dyrektor artystyczny festiwalu, Jarosław Antoniuk, do konkursu zakwalifikowano dziesięć spektakli, wybranych spośród 39 zgłoszeń z kraju i zagranicy. Dominują teatry zagraniczne: z Węgier, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowenii, Niemiec. Polskę reprezentować bedą teatry z Poznania, Olsztyna i Rzeszowa. Spektakle oceniać będą znakomici jurorzy: profesorowie Akademii Teatralnych we Wrocławiu – Wiesław Hejne i Warszawie – Henryk Rogacki, wybitny scenograf Adam Kilian oraz reżyserzy teatralni Grzegorz Kwieciński z Łodzi i Dariusz Szada-Borzyszkowski z Białegostoku.
Tradycyjnie poza konkursem wystąpią teatry uliczne. Odbędą się też recitale artystyczne.
więcej: Gazeta Współczesna - XVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” Dłużej razem

Kurier Poranny - Marszałek musi odejść
Kurier Poranny: Nowa koalicja w sejmiku: LPR i PiS ma już całą władzę w prezydium. Czy planuje też obsadzenie stanowisk w Urzędzie Marszałkowskim? Może to pan chciałby zostać następnym marszałkiem województwa?
Krzysztof PUTRA, przewodniczący Sejmiku samorządowego województwa podlaskiego: – Koalicja PiS i LPR ma się dobrze, nie można mówić, że się rozpadła. Coś razem zaczęliśmy i zamierzamy to skończyć. Myślę, że wszystko wyjaśni się jeszcze w czerwcu.
Pierwszy etap już za nami. Drugi przed nami: zamierzamy odwołać zarząd województwa. Dopóki nie ma takiego wniosku i nie ma głosowania, nikt nie powinien przepowiadać, że to się nie uda. Na razie analizujemy wszystkie procedury odwołania władz województwa. To prawda, że do odwołania marszałka potrzebna jest większość 3/5 głosów, czyli 18 radnych. Ale mając 16 głosów możemy odwołać wszystkich członków zarządu. Marszałek zostanie sam. Pytanie, czy Janusz Krzyżewski będzie mógł wtedy rządzić?
Nie mam zamiaru zostać kolejnym marszałkiem. Jeśli otrzymam taką propozycję, nie przyjmę jej. Uważam, że kandydata na marszałka powinna zgłosić Liga Polskich Rodzin. Nie wiem, jakie nazwisko padnie, czy będzie to np. Zbigniew Puksza. Decyzja należy do LPR.
więcej: Kurier Poranny - Marszałek musi odejść

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę