wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W poszukiwaniu historii Łomży

Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów mogą jeszcze zapisać się do I Łomżyńskiego Biegu Patrolowego Śladami Historii Łomży. Bieg przy współpracy Hufiec Nadnarwiański ZHP im. Adama Chętnika i Wojska Polskiego organizuje miejscowy Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Startować w nim mogą trzyosobowe drużyny z opiekunem, które w trakcie biegu – jak zapowiadają organizatorzy – będą musiały wykazać się wiedzą związaną z udzielaniem pierwszej pomocy, historią Łomży, odwagą i dobrym humorem.

Bieg patrolowy odbędzie się w najbliższy czwartek. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w siedzibie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5. Bieg rozgrywany będzie w dwóch kategoriach, wśród klas 1-3 szkół gimnazjalnych oraz wśród klas 5-6 szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Każda drużyna powinna być wyposażona w aparat fotograficzny z kartą pamięci, linijkę, ekierkę, kątomierz, ołówek, niebieski długopis, busolę (kompas lub aplikacja na telefonie), a od organizatora drużyny otrzymają zestaw: mapa Łomży z zaznaczonymi punktami do odnalezienia, kartę biegu do uzupełnienia w trakcie trwania konkurencji, zestaw informacji do wykorzystania  i poleceń do wykonania w czasie biegu, alfabet morse’a.
- Celem biegu patrolowego jest poznawanie i utrwalanie historii Łomży, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, promocja idei harcerstwa polskiego i Wojska Polskiego oraz podniesienie umiejętności współpracy w grupie – podają organizatorzy.
Organizatorzy przedsięwzięcia zapowiadają nie tylko bieg terenowy, ale także specjalne zadania konkursowe na placu przy ZSDiG, wojskową grochówkę, instruktaż udzielania pierwszej pomocy i atrakcyjne nagrody.
Udział w zajęciach terenowych jest nieodpłatny, a zgłoszenia można dostarczyć drogą mailową (na adres: dymek_katarzyna@wp.pl) lub bezpośrednio do siedziby ZSDiG w Łomży, ul. M. Skłodowskiej - Curie 5, do środy 20 maja  do godz. 15.00.
Więcej informacji o biegu można znaleźć na  na stronie internetowej szkoły: www.zsdig-lomza.pl

cz
wt, 19 maja 2015 09:06

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0