niedziela, 19 maja 2024 napisz DONOS@

Mała Monika Mistrzynią Polski!

cz so, 05 maja 2012 11:40

Podczas rozegranego w Szczyrku Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików do lat 8, który jest odpowiednikiem Indywidualnych Mistrzostw Polski fantastycznie spisała się łomżanka, Monika Marcińczyk. W gronie 33 zawodniczek Monika zajęła pierwsze miejsce. Zgodnie z regulaminem PZSzach, zyskała przez to prawo używania tytułu Mistrzyni Polski dziewcząt do lat 8, prawo gry bez eliminacji w Finale Mistrzostw Polski do lat 10 na 2013 rok, ale przede wszystkim ogromny prestiż.

Udany rewanż oldboyów ŁKSu

mm cz, 03 maja 2012 19:14

Zawodowcy wygrali – skwitował Maciej Głaz po zakończeniu pojedynku pomiędzy oldboyami ŁKS-u, a przedstawicielami samorządu. Mecz rozegrano z okazji Święta 3 Maja na stadionie miejskim w Łomży, a zakończył się wynikiem 1 do 5 dla byłych zawodników ŁKS. W składzie samorządowców wystąpił poseł Lech Kołakowski.

Majówka pod znakiem scrabble

mm cz, 03 maja 2012 18:19

W dniach 5-6 maja Łomża już po raz trzeci będzie stolicą polskiego scrabble. Wtedy właśnie przyjadą do nas najlepsi scrabbliści z całego kraju, by wspólnie z grupą miejscowych miłośników tej gry walczyć w III Turnieju Scrabble o Puchar Prezydenta Miasta Łomży.

Będzie walczył na Mistrzostwach Polski

cz śr, 02 maja 2012 09:18

Radosław Rogalski zawodnik Klub Uczelniany AZS PWSIP w Łomży podczas zawodów w Bełżycach wywalczył prawo udziału w Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Rogalski podczs ogólnopolskich eliminacji w Bełżycach w kategorii wagowej do -78 kg zajął pierwsze miejsce.

Nieudany tydzień rezerw ŁKS-u

cz śr, 02 maja 2012 08:30

Tylko jeden punkt w dwóch meczach w IV lidze wywalczyli w minionym tygodniu zawodnicy ŁKS 1926 II Łomża. Podopieczni trenera Sławomira Stanisławskiego w czwartek remisowali z LZS-em Narewka 1:1, a w niedzielę ulegli Gryfowi Gródek 1:3.

Zwycięstwo mino przeciwności losu

cz pon, 30 kwietnia 2012 08:55

W sobotnim meczu 23. kolejki piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża pokonali na wyjeździe Zatokę Braniewo 4:1. Gole dla naszego zespołu strzelali Patryk Szymański, Albert Rydzewski, Artur Urban i Jakub Ambrożewicz, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Marcin Śniegocki.

Przysiady z ciężarami...

cz nie, 29 kwietnia 2012 15:19

Karol Gugało w klasyfikacji do lat 18, a Adrian Lipiński do lat 20. wygrali I Otwarte Mistrzostwa Łomża Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w Przysiadach. To jedna z najcięższych konkurencji trójboju siłowego. Z ciężarami mierzyło się dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie.

Arcymistrzowie przyjadą do Łomży

cz cz, 26 kwietnia 2012 19:23

Dwóch arcymistrzów – czyli posiadaczy posiadaczy najwyższego z możliwych tytułu szachowego zapowiedziało swój udział w niedzielnych Otwartych Mistrzostwach Województwa w szachach błyskawicznych, które zostaną rozegrane w Wyższej Szkole Agrobiznesu. - W środę zgłosił się i potwierdził telefonicznie swój udział GM Mirosław Grabarczyk reprezentujący barwy klubu szachowego ŻTMS Baszta Żnin, a w czwartek GM Tomasz Markowski z klubu szachowego Odrodzenie Kożuchów - informuje organizator rozgrywek Grzegorz Kotarski, prezes Klubu Szachowego „MARATON”.

Rezerwowy zapewnia awans

mm cz, 26 kwietnia 2012 15:50

Nie było niespodzianki w rozgrywanym w Siemiatyczach meczu 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Mimo ambitnej postawy grająca w IV lidze miejscowa Cresovia uległa obrońcy tego trofeum, ŁKS-owi 1926 Łomża 0:1.

Siłacze Łomży

cz śr, 25 kwietnia 2012 11:15

Dwa rekordy Łomży ustanowili zawodniczy podczas I Mistrzostwa Powiatu Łomżyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w Martwym Ciągu. Karol Gugało w kategorii wagowej do 75 kg. uzyskał 220 kg, czym o 10 kg pobił wcześniejszy rekord należący do Przemysława Żelasko. Drugi rekord o 2,5 kg poprawił Michał Andrukiewicz, który w kategorii do 60 kg uzyskał wynik 142,5 kg.

Łomżyńska szermierka jeszcze nie zginęła

cz śr, 25 kwietnia 2012 09:02

Czy ktoś pamięta młodych łomżyńskich szermierzy, którzy w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia zdobywali medale na ogólnopolskich zawodach? Klub MKS „Zorza” przestał istnieć, wychowankowie fechmistrza Sławomira Kobylińskiego  rozjechali się po świecie, ale tęsknota za szczękiem broni znów pcha ich na szermiercze plansze. Ostatnio łomżanin Marek Serwatka zajął 6 miejsce podczas rozegranego w Opalenicy koło Poznania Puchar Polski Weteranów Szermierki.

Długodystansowcy „Prefbetu” w czołówce

cz śr, 25 kwietnia 2012 08:55

W minionym tygodniu zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża brali udział w dwóch Mistrzostwach Polski oraz w mitingu lekkoatletycznym. Mimo nie zawsze sprzyjających warunków i okoliczności wszędzie zajmowali miejsca w czołówce. w Mikołowie na Śląsku został nawet pobity dwunastoletni rekord ziemi łomżyńskiej w biegu na 10 km.

Dwójka w półfinale MP!

cz pon, 23 kwietnia 2012 14:26

Po raz pierwszy w 13-letniej historii klubu piłkarki ręczne GUKS-u Dwójki Łomża wywalczyły awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały w pokonanym polu zostawiły zespoły Truso Elbląg i Dwójkę Lublin, a uległy tylko MTS-owi Kwidzyn.

Taekwondyści na medale

cz pon, 23 kwietnia 2012 08:36

Dwa złote oraz cztery brązowe medale wywalczyli zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego MEDYK Łomża w rozegranych w sobotę Otwartych Mistrzostwach Białegostoku Dzieci w Taekwondo Olimpijskim. Na szczególne uznanie zasługuje Paulina Piorunek, która zdobyła dwa złote medale w rozgrywanych konkurencjach, a także została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Łomżanka w sztafecie olimpijskiej

cz pon, 23 kwietnia 2012 08:02

Marta Miller z Łomży jako jedna z nielicznych osób z całego świata pobiegnie w sztafecie z ogniem olimpijskim przed XXX Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które w tym roku odbędą się w Londynie. Łomżanka z ogniem pobiegnie 20 lipca u boku takich znanych osobistości jak Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski, Jan Mela, Artur Partyka, Beata Pawlikowska, Michał Żebrowski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska.

ŁKS-y bez porażki

mm nie, 22 kwietnia 2012 20:58

Zwycięstwo i remis to bilans drużyn seniorskich Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 z minionej soboty. Trzy oczka wywalczył IV-ligowe rezerwy, które sensacyjnie wygrał 1:0 na boisku trzeciego w tabeli Hetmana Tykocin. Jeden punkt zdobył natomiast pierwszy zespół, remisując u siebie z liderem, Startem Działdowo, 1:1.

Skoczek z możliwościami...

cz pt, 20 kwietnia 2012 08:30

Dominik Darmofał uzyskał wynik 203 cm w skoku wzwyż podczas rozegranych we wtorek zawodów lekkoatletycznych łomżyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych na stadionie w Łomży. Tak wysoko w Łomży nie skakano od 25 lat. Dominik ma niespełna 18 lat, jest uczniem II kl. ZSEiO Nr.6 w Łomży i trenuje pod okiem Jana Kotowskiego.

Grad bramek na ŁKS-ie

mm cz, 19 kwietnia 2012 14:25

W środowe popołudnie prawdziwy trening strzelecki urządzili sobie piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. W 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenerów Marcina Mroczkowskiego i Jacka Lisa rozgromili A-klasową Biebrzę Goniądz aż 8:0.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie…

cz cz, 19 kwietnia 2012 11:41

Już tylko 100 dni pozostało do otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Szanse na udział w tej imprezie maja dwie lekkoatletki LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Justyna Korytkowska i Anna Jesień. - Kwalifikacje do najważniejszej sportowej imprezy na świecie nasze zawodniczki mogą zdobywać od 1 maja, jednak ze względu na inny tok przygotowań łomżyńskie lekkoatletki do startów przystąpią trochę później – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu.

Anna Kaczyńska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata

cz śr, 18 kwietnia 2012 08:20

Podczas rozgrywanych w Tokio Mistrzostw Świata Kobiet Karate Kyokushin Sensei Anna Kaczyńska wywalczyła brązowy medal w kategorii ciężkiej. Złoto przypadło innej Polce - Agnieszce Sypień z Wrocławia. - Zawody pokazały, że obecnie zawodniczki Japonii, Polski i Rosji stanowią ścisłą czołówkę światową – podkreśla Dariusz Syrnicki, trener i prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.

« · «« · 103 · 104 · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · »» · »