Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

S61 czeka na naprawę i stacje benzynowe

Główne zdjęcie
S61, MOP Górki Sypniewo

Strabag ma przedłożyć propozycję programu naprawczego pęknięć na zrealizowanym odcinku S61, a ORLEN przygotowuje się do budowy stacji paliw z gastronomią.

W ramach corocznego przeglądu gwarancyjnego drogi ekspresowej S61 na odcinku Kolno - Stawiski GDDKiA stwierdziła pęknięcia nawierzchni betonowej i na przełomie listopada i grudnia 2022 roku w rejonie MOP-u Górki Sypniewo, przeprowadzono badania jezdni. 

„Zgodnie z obowiązującymi ustaleniami pomiędzy GDDKiA oraz wykonawcą firmą Strabag, ta ostatnia ma przedłożyć propozycję programu naprawczego” - przekazuje Rafał Malinowski z GDDKiA. Zapewnia, że spękania zostały zabezpieczone przed działaniem mrozu i środków odladzających, a także kontynuowana jest regularna kontrola nawierzchni. Chodzi o kwestie nawierzchni jak również o monitoring geodezyjny, tj. sprawdzenie, czy dochodzi do ewentualnych osiadań drogi. 

Z informacji GDDKiA wynika, że prace naprawcze mają ruszyć wiosną 2023 roku.  

Stacje paliw w przygotowaniu 

Orlen, który w MOP-ach w Chomentowie Wschód i Zachód ma wybudować stacje paliw z gastronomią, jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej – informuje GDDKiA. Na realizację zadania inwestor ma 24 miesiące od umowy podpisanej w 2022 roku.

Z kolei w MOP-ach w Zabielu i Górkach GDDKiA posiada umowę wyłącznie na utrzymanie (obsługa toalet, wywóz śmieci, sprzątanie) z firmą ZABERD i nie będzie w jej ramach budowy stacji paliw - przekazuje dyrekcja.

Trwają natomiast prace przy budowie stacji paliw w Przyjmach k. Poręby na S8 i w rejonie Budykierza pod Wyszkowem, także na S8.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę