Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rozlewiska utrudniają budowę mostu

Rozlewiska Narwi w części zalały plac budowy mostu w ciągu obwodnicy Łomży. Zdaniem GDDKiA oraz wykonawcy za wcześnie jeszcze na ocenę czy i na ile może to wpłynąć na ewentualne opóźnienia.

W środę poziom Narwi wyniósł w Łomży 401 cm, a do stanu ostrzegawczego brakuje 9 cm. Woda na palcu budowy mostu na S61od czwartku podnosi się tak, że pracownicy wykonawcy co mogą wyciągają na wyżej położone tereny. Tuż obok zjazdu z wału przeciwpowodziowego stoi łódź wiosłowa, a koparka na gąsienicach przewozi niezbędne rzeczy. Nie widać pracowników na dwóch podporach, tuż przy korycie i zakolu, gdzie metodą nawisową budowany jest most. Kontynuowane są prace za wałem przeciwpowodziowym, skąd nasuwany jest most i na brzegu Narwi od strony Pęzy. Tu także prace trwają w najlepsze. 

Zdaniem GDDKiA i wykonawcy za wcześnie jeszcze na ocenę czy i na ile może ta wysoka woda to wpłynąć na ewentualne opóźnienia. Luty jest miesiącem zimowym i z reguły podczas wyznaczania harmonogramu, nie przewiduje się prowadzenia się prac budowlanych. 

Paweł Guc nadzorujący budowę mostu, w kontekście terminu przejezdności mówił we wrześniu, że w pierwszym etapie ekipa musiała wykonać wszystkie podpory dla obu nitek mostu, co w praktyce oznacza 80% do wykonania w połowie czasu przeznaczonego na cały zakres prac. Stąd też sprzyjająca pogoda zimą, pozwala nadrabiać postęp prac. 

Wg najnowszych informacji GDDKiA przejezdność, czyli ruch jedną nitką drogi, obwodnica Łomży ma osiągnąć w III kwartale tego roku. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę