piątek, 22 września 2017 napisz DONOS@

Oznaki wiosny...

- To co stało się z soboty na niedzielę to było prawdziwe tąpnięcie – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Przez te noc pojawiły się pary żurawi, które zasiedliły swoje siedliska, są już gęsi gęgawy, jest kilka gatunków kaczek, są skowronki.

W niedzielę o poranku w okolicach Łomży temperatura powietrza wynosiła około zera, a dziś ok. +4°C. W ciągu dnia może wzrosnąć do +9°C, a jutro do +11°C. To sprawi, że nie tylko ludzie poczują wiosnę. Przyrodnicy twierdzą, że rozpoczął się sezon wiosennych przelotów ptaków. Dolina Narwi i Biebrzy, w których w tym roku są szerokie rozlewiska to doskonałe miejsca do ich odpoczynku w drodze na wschód. 
- Pary żurawie zasiedliły swoje tradycyjne miejsca siedliskowe, ale na terenie naszego Parku są też miejsca gdzie spotykają się żurawie lecące na wschód. One lecą w grupach i można podziwiać teraz prawdziwe spektakle tych ptaków – mówi Mariusz Sachmaciński. 
Dyrektor zachęca mieszkańców Łomży do odwiedzenia Parku z lornetkami i podglądania pierwszych zwiastunów wiosny. Z dnia na dzień ptaków będzie coraz więcej.

170825111252.gif
Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
cz
pon, 27 lutego 2017 10:21
Data ostatniej edycji: 2017-02-27 10:22:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0