piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Bimbrownia łomżyńska

Dwa urządzenia do produkcji bimbru, 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz ponad pół tysiąca litrów tzw. zacieru wpadło w ręce łomżyńskich celników. Bimbrownia został rozbita po tym gdy celnicy skontrolowali posesję należącą do 32-letniego łomżyńskiego handlarza nielegalnego alkoholu.

Jak podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku, funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol i aparaturę służącą do jego wytwarzania. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Próbki zatrzymanego alkoholu trafią teraz do badań w Laboratorium Celnym Izby Celnej w Białymstoku.

Celnicy przestrzegają przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów. Czarnecki podaje, że ich laboratoria niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

cz
cz, 15 września 2016 12:44
Data ostatniej edycji: 2016-09-15 12:45:52

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0