środa, 26 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Przedostatni dzień pielgrzymki na Jasną Górę

Pątnicy idący w 32. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę zbliżają się do celu swej podróży. Po pokonaniu wczoraj blisko 35 km od jasnogórskiego klasztoru z Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski dzieli ich około 50 km. Z dnia na dzień pielgrzymów jest coraz więcej. W grupie żółto-brązowej, która 1. sierpnia wyszła z Łomży jest teraz 176 pątników, a w całej pielgrzymce idzie już 621 osób.

- Pogoda nie była rewelacyjna, dokuczało nam zimno i przelotne opady deszczu. Jednak mimo to na moment pojawiło się słońce – relacjonuje siostra Ola z grupy medialnej PPŁ. - Pod koniec dnia przekroczyliśmy granicę kolejnego województwa – świętokrzyskiego. Mszę Świętą przeżyliśmy w Kluczewsku.
Tam także odbyło się losowanie kolejności, w jakiej poszczególne grupy będą wchodziły na Jasną Górę. Jako pierwsza wejdzie grupa ostrołęcka (czerwono-zielona), następnie łomżyńska (żółto-brązowa), za nią będą szli pielgrzymi z Ostrowi Mazowieckiej (srebrna), Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego (niebieska) a na końcu z Wyszkowa (fioletowa).

Dziś przedostatni dzień  pielgrzymowania. Pątnicy pieszo pokonać muszą ok. 32 km, by przed wieczorem dojść do miejscowości Żuwar. Skąd jutro wyruszą do Częstochowy.

na podstrawie: www.pielgrzymka.lomza.pl

fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
cz
pt, 12 sierpnia 2016 09:56
Data ostatniej edycji: 2016-08-12 10:00:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0