środa, 26 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Policjanci apelują: noś odblaski – także w mieście

Kierująca samochodem hyundai potrąciła 35-latka przechodzącego przez wyznaczone przejście dla pieszych. ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj ok. 20. w Kolnie. Policjanci przypominają i proszą: nawet najmniejszy element odblaskowy umieszczony na ubraniu w widocznym dla kierowców miejscu może uratować życie pieszego!

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jadąca hyundaiem ul. Wojska Polskiego w kierunku Łomży potrąciła 35-letniego mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych. 
- Wcześnie zapadający zmrok, ciemna i pozbawiona elementów odblaskowych odzież oraz zła widoczność to najczęstsze w tym czasie przyczyny wypadków z udziałem pieszych – przypominają policjanci. - W takich warunkach zarówno piesi jak i kierujący powinni zachować szczególną ostrożność. 
I choć obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczy jedynie dróg poza miejscami zabudowanymi, to – jak podkreślają policjanci - także w mieście nawet najmniejszy element odblaskowy umieszczony na ubraniu w widocznym dla kierowców miejscu może ratować życie pieszego!

cz
pon, 29 lutego 2016 10:24

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0