sobota, 29 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pijany taranował na Pileckiego

66-letni pijany kierowca toyoty staranował dwa volkswageny. Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Pileckiego w Łomży. Jadąca od strony Alei Legionów toyota pierwszego vw passata zaczepiła podczas mijania na wysokości sklepu Farbex, a drugiego także vw passata przed rondem na skrzyżowaniu z ul. Akademicką.

Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży za kierownicą toyoty siedział 66-letni mieszkaniec Łomży. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie nie zatrzymano od razu prawa jazdy tylko dlatego, że miał też przy sobie dokumentów. Policjanci zapowiadają, że uczynią to bardzo szybko, a mężczyzna uprawnienia do prowadzenia samochodów straci na dłużej po orzeczeniu sądu, przed którym będzie odpowiadał za jadę po pijanemu i spowodowanie dwóch kolizji.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podkreśla, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z nowymi przepisami w razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.


cz
wt, 22 grudnia 2015 09:06
Data ostatniej edycji: 2015-12-22 09:13:46

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0