czwartek, 17 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Piąty most przez Łomżyczkę otwarty. Browarna też

Nowa przeprawa mostowa przez rzekę Łomżyczkę została odebrana przez nadzór budowlany, dzięki czemu ulica Browarna jest już przejezdna na całej swojej długości – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Przebudowa i budowa ulicy Browarnej kosztowała 9,4 mln zł i była realizowana w ramach projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – III etap”.

Inwestycja obejmowała przebudowę ulicy Browarnej na istniejącym odcinku długości ok. 800 metrów i budowę jej przedłużenia do ul. Nowogrodzkiej długości prawie 500 metrów, wraz z przebudową skrzyżowań z ulicami: Wojska Polskiego, Sosnową, Podleśną, Świerkową, Modrzewiową, Kalinową. W ramach prowadzonych prac wykonane zostały również m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy na posesje, zatoki autobusowe, wodociąg, kanalizacje deszczowa i sanitarna, linia energetyczna, oświetlenie oraz zieleń drogowa. Powstał również nowy most na rzece Łomżyczka.

Od poniedziałku zostanie na nią skierowana część kursów linii numer 8 komunikacji miejskiej. W pierwszych tygodniach jej kursowanie będzie miało formę testową, dlatego dyrekcja MPK oczekuje na ewentualne uwagi pasażerów na jej temat.


Ulica Browarna
Ulica Browarna
Ulica Browarna
Ulica Browarna
cz
pt, 08 maja 2015 08:03
Data ostatniej edycji: 2015-05-08 08:26:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0