niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Komendant Krzyna

Brygadier Dionizy Krzyna, z 25-letnim stażem pracy w łomżyńskiej jednostce, został nowym Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W środę 1 kwietnia z rąk st. bryg. Antoniego Ostrowskiego, Komendanta Wojewódzki PSP w Białymstoku, odebrał akt powołania.
- Co prawda to data primaaprilisowa, ale proszę nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków – mówi komendant Ostrowski, który wcześniej podkreślał, że to duże wydarzenie nie tylko w skali jednostki, ale całej lokalnej społeczności. - To duża odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu i ufam, że kolega sobie z tym poradzi.
Brygadier Dionizy Krzyna już od miesiąca pełnił obowiązki komendanta łomżyńskiej straży, a wcześniej był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Nowego Komendant Miejskiego PSP w Łomży witali strażacy, dowódcy i przedstawiciele wszystkich innych działających w mieście służb mundurowych oraz władze samorządowe – prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i starosta powiatu łomżyńskiego Elżbieta Parzych. Oboje – zgodnie z prawem - wcześniej musieli zgodzić się na objecie stanowiska komendanta przez brygadiera Dionizego Krzynę.
- Cieszę się, że komendantem została osoba z Łomży, która w tej jednostce pracuje od lat – mówił prezydent Chrzanowski.
Prezydent deklarował chęć współpracy ogłaszając zamiar współuczestniczenia samorządu miasta w współfinansowaniu zakupu dla straży nowego samochodu gaśniczego.
Nowy komendant dziękował komendantowi wojewódzkiemu za powołanie i samorządowcom „za wole współpracy”.
- Będę się starał obowiązki (komendanta – dop. red.) wykonywać przyzwoicie – mówił  bryg. Krzyna, którego powołanie na pełnoprawnego komendanta strażacy z łomżyńskiej jednostki przyjęli gromkimi brawami.  
Pytany o to czego życzyć nowemu komendantowi odpowiadał, że „tego samego czego zawsze życzy się strażakom – tylu powrotów, ile wyjazdów”.

St. bryg. Antoni Ostrowski, Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku i bryg. Dionizy Krzyna, nowy Komendant Miejski PSP w Łomży.
Brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży
Brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży
cz
śr, 01 kwietnia 2015 10:56
Data ostatniej edycji: 2015-04-01 11:51:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0