sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zamiast doradcy inwestycyjnego tylko asystent prezydenta

Kazimierz Gwiazdowski nie będzie doradcą prezydenta Łomży ds. inwestycyjnych. Jak się okazuje polityk Prawa i Sprawiedliwości nie spełnia wymogów formalnych – nie ma wykształcenia wyższego - aby móc zostać doradcą. Informacje te potwierdza prezydent Mariusz Chrzanowski tłumacząc, że na konferencji prasowej na której poinformował o zamiarze powołania Gwiazdowskiego na doradcę, „myślał o asystencie, a mówił o doradcy, o którego wszyscy pytali”.

52-letni Kazimierz Gwiazdowski radny sejmiku wojewódzkiego i były poseł na Sejm RP w latach 2006-2011 – jak czytamy na stronie Sejmu ma wykształcenie średnie zawodowe – ukończył Technikum Melioracji Wodnych. Tymczasem zgodnie z prawem kandydat na stanowisko doradcy w samorządzie musi mieć wykształcenie wyższe i co najmniej pięcioletni staż pracy. Mniej wymaga się od osoby zatrudnianej jako asystent. Tutaj wystarczy jedynie, aby kandydat miał wykształcenie średnie. Jest to związane z mniejszą rangą tego stanowiska i znacząco niższą pensją.

Przypomnijmy zgodnie z wczorajszą zapowiedzią prezydenta Chrzanowskiego Kazimierz Gwiazdowski „najprawdopodobniej” w ratuszu pojawi się w połowie stycznia wraz z  wiceprezydentem Andrzejem Garlickim. Gwiazdowski miałby zajmować się kwestiami inwestycyjnymi i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.

cz
wt, 30 grudnia 2014 08:21
Data ostatniej edycji: 2014-12-30 08:23:52

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0