niedziela, 23 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Piorunek wicemarszałkiem?

Jacek Piorunek (PO) prawdopodobnie będzie jednym z dwóch wicemarszałków w nowym zarządzie województwa podlaskiego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji choć władzę w województwie utrzymała dotychczas rządząca koalicja nastąpić ma znacząca wymiana ludzi w zarządzie województwa. Ze starego do nowego przejdą prawdopodobnie tylko dwie osoby: Mieczysław Baszko z PSL-u, który ma zostać nowym marszałkiem województwa, i właśnie Jacek Piorunek z Łomży.

Jacek Piorunek
Jacek Piorunek

Mieczysław Baszko z Sokółki na marszałka województwa zgłoszony jest przez PSL, który w nowym sejmiku zdobył więcej głosów niż PO. Jest jakby naturalnym kandydatem, bo uzyskał rekordowo wysokie poparcie wyborców - aż 16 tys. 346 głosów. Ze względu na to, że PSL jest większą partią od PO – przynajmniej tak wynika z wyborów w regionie – ludowcy chcą i mają mieć trzech swoich przedstawicieli w nowym zarządzie województwa. Poza Mieczysławem Baszko nominacje otrzymali także  Cezary Cieślukowski z Suwałk i Jerzy Leszczyński z Ciechanowca, (który od lat jest zastępcą dyrektora oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży).
W zamian za to PO ma mieć dwóch wicemarszałków. Jednym z nich ma być obecny wojewoda podlaski Maciej Żywno, a drugim – prawdopodobnie - Jacek Piorunek z Łomży. Jego wskazanie do władz województwa ma wynikać także z chęci zapewnienia tam reprezentacji wszystkich regionów województwa.
Dodajmy, że Jacek Piorunek „łomżyńskim” członkiem zarządu województwa podlaskiego jest nieprzerwanie już do początku 2008 roku.

Z naszych informacji wynika, że PSL ma oddać PO także fotel przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego.

cz
wt, 25 listopada 2014 13:32
Data ostatniej edycji: 2014-11-25 13:35:11

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0