wtorek, 26 września 2017 napisz DONOS@

Już XII Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego Nauczycieli w ZNP

Jesienne brydżowe spotkania nauczycieli na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Oddziału i Sekcję Brydża Sportowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. W dniu 26 października 2014 roku odbył się już XII Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego Nauczycieli, w którym wzięło udział 13 par graczy z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Zawodnikiem szczególnym był Pan Piotr Latała – Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał doświadczony sędzia Pan Grzegorz Zalewski, a nad całością Kol. Aleutyna Kołos – Prezes Oddziału ZNP w Łomży.

 

Zmagania turniejowe obfitowały w emocje, towarzyszyły im szlemy, liczne kontry rekontry oraz długie dyskusje w kuluarach w tracie przerw przeznaczonych na kawę i herbatę. Na zakończenie zwycięskim parom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Oddziału ZNP w Łomży przy finansowym wsparciu Zarządu Okręgu Podlaskiego ZNP w Białymstoku. I miejsce zajęli reprezentanci Łomży – Adam Chmielewski i Wiesław Sienkiewicz, II - Piotr Latała i Kazimierz Kłosiński, na III pozycji uplasowali się Adam Myśliwiec i Włodzimierz Królak.

Nagrody otrzymała także para, która zajęła czwartą pozycję, tj. małżeństwo Jolanta i Lech Liberadzcy. Szczególnymi brawami i upominkiem nagrodzono Pana Romana Święckiego – najstarszego brydżystę uczestniczącego w rozgrywkach oraz jego partnera turniejowego Romana Święckiego.

Emocje opadły dopiero przy pikantnym kociołku myśliwego, gdy wszyscy uczestnicy turnieju zasiedli przy wspólnym stole.

 

Ewa Chludzińska

 

Zarząd Oddziału
pon, 27 października 2014 14:05
Data ostatniej edycji: 2014-10-28 11:59:22

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0