niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nadleśniczy, co zasłużył na Order Uśmiechu

Marian Podlecki nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród otrzyma Order Uśmiechu. To jedyne na świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci za okazywanie im serca, przyjaźni, dobroci i cierpliwości.

nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki
nadleśniczy Marian Podlecki

Marian Stanisław Podlecki to niezwykle barwna postać. Z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody, od wielu lat realizuje też swe rozliczne pasje w Rajgrodzie i nie tylko. Działa w harcerstwie, swej parafii oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Był inicjatorem otoczenia opieką miejsc walk i spoczynku powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski, bo historia, obok malarstwa, podróży i polowań, należy do jego głównych zainteresowań. Dzięki historii  zaczęła się też jego przygoda z pisaniem, ponieważ w miesięczniku „Rajgrodzkie Echa” regularnie zamieszczał felietony dotyczące pasji myśliwskich kolejnych władców Polski. W międzyczasie też spisywał swe wspomnienia oraz pisał z myślą o wnukach, nie planując jednak wydania niczego. Tak powstała trylogia „Wypędzonego do Raju”. 
– Moim marzeniem jest pisanie dla dzieci, chociaż to jest najtrudniejsze – mówi Marian Stanisław Podlecki w styczniu podczas promocji swoich książek w Muzeum Przyrody w Drozdowie.
O przyznanie nadleśniczemu z Rajgrodu Order Uśmiechu wnioskowały dzieci i młodzieży z oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku – podała Gazeta Wyborcza w Białymstoku. 
Uroczystość wręczenia Order Uśmiechu odbędzie się za tydzień w Ośrodku Kolonijnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Woźnejwsi, koło Rajgrodu. Order wręczy Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Kanclerz Międzynarodowej Kapituły.

cz
pt, 11 lipca 2014 15:27
Data ostatniej edycji: 2014-07-11 15:30:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0