czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nie ma wolności bez „Solidarności”

Nie ma wolności bez „Solidarności” przypominają działacze łomżyńskiego oddziału NSZZ „Solidarności” w pełni popierając przewodniczącego związku Piotra Dudę, który komentując nie zaproszenie związku na oficjalne obchody z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku ocenia są one „świętem władzy”, a nie upamiętnieniem społeczeństwa uczestniczącego w tych ważnych wydarzeniach.
- Odbywające się uroczystości bez formalnego współudziału NSZZ „Solidarność” stają się karykaturalne, pozbawione wewnętrznej siły ducha Solidarności i Wolności – powtarza słowa przewodniczącego Henryk Piekarki, szef łomżyńskiej „Solidarności”.

W przesłanym nam stanowisku „Łomżyńskiej Solidarności” czytamy, że świadome pominięcie „Solidarności” podczas obchodów, to celowa polityczna decyzja obecnie rządzących, w odwecie za walkę o prawa pracownicze i obywatelskie. Tym bardziej na ponury chichot historii zakrawa fakt, że nadal po 25 latach w wolnej Polsce, za działalność związkową, przy obojętności władzy, szykanuje się i wyrzuca ludzi z pracy.
- Nie ma wolności bez „Solidarności” - przypominają działacze „Solidarności”.

cz
śr, 04 czerwca 2014 10:34

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0