poniedziałek, 01 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Biało-czerwona łączy Polaków

Po raz 11 świętujemy Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Łomży tradycyjne uroczystości odbyły się na terenie jednostki wojskowej przy Alei Legionów. Na masz uroczyście podniesiono flagę biało-czerwoną, a przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty delegacje złożyły kwiaty.
- Flaga jest symbolem państwa, narodu i symbolem społeczeństwa polskiego – mówił major Krzysztof Rabek, dowódca warsztatów technicznych w Łomży.

W drugoligowej uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób. Poza żołnierzami i pracownikami wojska były tu także delegacje władze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci organizacji społecznych i partii politycznych. W okolicznościowych przemówieniach wszyscy mówcy: major Krzysztof Rabek, poseł Lech Kołakowski, starosta Lech Szabłowski i zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz przypominali znaczenie biało-czerwonych braw  w historii Polski. Mówili, że przez setki lat, także w czasach zaborów i okupacji gdy Polski nie było na mapach Europy i świata, biało-czerwwona barwy łączyły Polaków i dodawały im otuchy.
- Z roku na rok coraz wyraźniej widać, że jesteśmy dumni z bycia Polakami. Coraz więcej z nas wywiesza biało-czerwone flagi – zauważał poseł Kołakowski.

W trakcie uroczystości trzech żołnierzy z łomżyńskiej jednostki otrzymało odznaczenia. Starszy chorąży Dariusz Chrzanowski odebrał przyznaną mu postanowieniem Prezydenta RP Gwiazdę Afganistanu, kapitan Marek Niedźwiecki przyznany przez ministra obrony narodowej brązowy medal zasłużony dla obronności kraju, a st. chorąży Sławomir Mazurek odznakę pamiątkowa 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w skład której wchodzą łomżyńskie warsztaty techniczne.

Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
cz
pt, 02 maja 2014 11:15
Data ostatniej edycji: 2014-05-02 12:10:28

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0