wtorek, 26 września 2017 napisz DONOS@

GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE NA TERENIE PARKU I JEGO OTULINY

Kwatera agroturystyczna "Wiejska Farma"w  Starej Łomży przy szosie
wt, 11 września 2007 11:06

Turyści odwiedzający Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi mogą również zatrzymać się tu na dłużej, korzystając na przykład z kwater agroturystycznych. Poniżej znajdą Państwo dane teleadresowe gospodarstw, które poza noclegiem oferują wiele innych atrakcji.


HISTORIA I ZABYTKI

Muzeum Przyrody w Drozdowie
wt, 12 grudnia 2006 14:22

Pierwsze gromady ludzkie pojawiły się nad Narwią w schyłkowej fazie starszej epoki kamiennej (paleolitu). Były to grupy ruchliwe, których podstawę egzystencji stanowiło łowiectwo, zbieractwo, rybołówstwo. Do wyrobów narzędzi przeznaczonych do ćwiartowania, krojenia mięsa, obróbki skór i drewna służył przede wszystkim łatwo dostępny kredowy krzemień narzutowy. Pozyskiwano go przez zbieranie z powierzchni i przez eksploatację odsłoniętych profilów rzeki, w których można było uzyskać większe konkrecje. Krótkotrwałe obozowiska zakładano na wydmach, a więc miejscach suchych, o łatwym dostępie do wody, dającej również możliwości komunikacyjne.


SZLAKI TURYSTYCZNE PTTK BIEGNĄCE PRZEZ TEREN ŁPKDN:

wt, 12 grudnia 2006 14:22

• istniejący szlak pieszo–rowerowy Chwały Oręża Polskiego (część szlaku w ŁPKDN), biegnący drogą Piątnica – Kalinowo – Krzewo – Bronowo,
• istniejący pieszy szlak turystyczny Stara Łomża – Siemień Nadrzeczny – Pniewo – Gać,
• część istniejącego pieszego szlaku turystycznego biorącego swój początek w Czerwonym Borze i przebiegającego przez miejscowości Podgórze - Siemień Rowy i zbiegającego się w Siemieniu Nadrzecznym ze szlakiem Łomża - Siemień Nadrzeczny - Pniewo – Gać,


ŚCIEŻKI PRZYRODNICZE

Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie "Kalinowo"
wt, 12 grudnia 2006 14:11

Praktyczne zapoznanie się z niektórymi elementami flory i fauny Parku jest możliwe na ścieżkach przyrodniczych wytyczonych w rezerwacie „Kalinowo”. Dwie trasy, o łącznej długości 2500 m, oznaczone tablicami informacyjnymi i poglądowymi pozwalają z bliska przyjrzeć się naturalnym zbiorowiskom roślinnym. Wędrówki po ścieżkach są częścią programu edukacyjnego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Dyrekcję Parku w ramach „zielonych lekcji”.


POLECAMY RÓWNIEŻ:

pt, 27 listopada 2009 09:35


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0