sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mieszkania do wynajęcia

kto z was w Łomży wynajmuje, jakie i ile płacicie odstępnego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

600zł za kawalerkę ( czyli czynsz+ odstępne,prąd też w tej cenie bo to wspólnota, woda internet itd. oddzielnie)
650 za mieszkanie 2-pokojowe ok.48mkw umeblowane (czynsz+odstępne) oddzielnie opłaty licznikowe
650 za mieszkanie 72mkw nieumeblowane i tu też w tym jest czynsz i odstępne, a opłaty oddzielnie
znajomi tak płacą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

w kamienicy przy nowogrodzkiej na przeciw parku 300 zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

300zł czynsz i odstępne, tak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

odstepne... prad i woda w twoim zakresie , to jest przy spoldzieli ZGM rusz glowa to znajdziesz lub sie dopytaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

a czy :

500-600zł samego odstępnego + czynsz ok 370 + opłaty licznikowe ( czasem i dość duża dopłata za CO, po rozliczeniu sezonu ) za trzy pokoje 62m2 , blok z płyty -
w średnim stanie lokal nieumeblowany, bez sprzętów AGD -lodówka,pralka, RTV -
to dużo czy mało ?

PS: sorry, wiem , że to pojęcie względne jak dla kogo ,

a dla Was?

... płacicie jakąś kaucję?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

nie muszę "ruszać głową" bo tylko pytam, nie chcę tam zamieszkać, ale nie sprecyzowałeś wypowiedzi ;)

Egzorcysta
to dość dużo. Moi znajomi właśnie ci którzy mieszkają w tym 72mkw mają zwroty po 600-700zł za ogrzewanie, może dlatego że to ok.10-letnie bloki.
No i tym bardziej że wspomniałeś że nie ma w tym mieszkaniu NIC. Da się znaleźć coś lepszego w tej cenie. A kaucja to po prostu opłata. Niby zwracają jak się wyprowadzasz i niczego nie zniszczyłeś, ale czesto jest tak że coś wymyślą, żeby tylko nie zwracać tej kaucji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

dzięki ,

a " 650 za mieszkanie 72mkw nieumeblowane i tu też w tym jest czynsz i odstępne, a opłaty oddzielnie "

tak z ciekawości : ile wynosi sam czynsz? bądż samo : odstępne"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

350 lub 370, to jest w "Jedności" z tego co wiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

czyli " odstępne" to ok 280-300zł m-c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

368z groszami za czynsz mieszkanie 49m poludnie, masz ogloszenia dzwon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

tyle place ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

coś w tych granicach :) no ale nieumeblowane, łazienka też nie bardzo zrobiona więc na kokosy też nie ma co liczyć :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia


zgoda ale ja tu robię coś jakby " sondę" na temat cen najmu mieszkań w Łomży ,

interesuje mnie :
- powierzchnia
- ilość pokoi
- ew lokalizacja
- stan techniczny
- umeblowane czy nie
- wyposażenie
- cena samego " odstępnego"
- wysokość czynszu
- wysokość ew kaucji


... może i Wam to się przyda , dzieki za info

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Okreslilem sie jasno czynsz za mieszkanie ile kosztuje dodaj prad i wode tv.KAUCJA to jest zabezpieczenie na miesiac do przodu jezeli nie oplacisz i tyle idziesz na bruk.Jezeli umeblowane to koszty rosna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Okolo tys. same odstepne NA WIEKSZYM POZIOMIE plus prad i woda centrum pokoj kuchnia lazienka Calosc umeblowana nternet tv jestes zainteresowany dolicz ooplaty? ogladalem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Mieszkanie mieszkaniu nie równe zarówno podczas zakupu jak i podczas wynajmu. Na koszt wynajmu mieszkania wpływa wiele czynników takich jak:lokalizacja,piętro, wyposażenie, ilość sprzętu RTV i AGD pozostawionego w mieszkaniu, łóżka itp.
To logiczne, że za puste mieszkanie na Śniadeckiego w starych blokach i do tego na 4 piętrze nie weźmiesz tyle co za mieszkanie w nowym budownictwie w niższym położeniu. Każdy mniej więcej wycenia wartość swojej nieruchomości i wystarczy popatrzeć na ogłoszenia, że ceny mieszkań są bardzo zróżnicowane.
Znajomy kilka dni temu wynajął 2 pokojowe w dobrej lokalizacji i w nowym budownictwie za 550zł samego odstępnego. W mieszkaniu było wszystko, tylko wchodzić i mieszkać. Jakby puste wynajmował to pewnie wziąłby 400-500 odstępnego.
Tak więc wszystko zależy od wielu czynników i są ludzie dla których 100 czy 200zł to dużo pieniędzy, a są też tacy którzy wolą dołożyć te 200zł i mieszkać w nowym bloku i podwyższonym komforcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

z tego co wiem znajomi na sybirakow odstepnego placa 500 zl i tak przewaznie ludzie sie cenia, na prusa tez,,,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

ceny sa rozne i tak niskie, nie ma co narzekac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

No tak w nowych budownictwach (bloki do 10lat) cena wynosi 500-600zł odstępnego w zależności od tego czy i jak umeblowane albo wyposażone. Dla niektórych ludzi, którzy chcą wynająć bardzo istotne są takie rzeczy jak łóżko, pralka czy lodówka, a nie każdy wynajmujący oferuje wyposażenie czy umeblowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

mietek , ameryki nie odkryłeś i niczego nowego nie napisałeś , wiadomo, że cena zależy od pow i wyposażenia

ja dalej uważam, że tu w Łomży za przykładowe 62m2 więcej jak 500-600zł samego odstępnego + czynsz+ opłaty licznikowe NIE WEŻMIESZ

a i to TYLKO jak będzie UMEBLOWANE i choćby z podstawowym wyposażeniem lodówka/pralka

i nie pisz jak w innym poście , że za 1000 zł kupisz meble do dwóch pokojów ,
( jak sugerujesz to CAŁA inwestycja właściciela w wynajmowane 4 ściany)
żeby mieszkanie wynająć za takę kwotę to musisz co najmniej umeblować kuchnię,lodówka, pralka i jakieś mebelki do pokoi - skromnie ale czysto i to najtaniej wyniesie grubo ponad 5 000 a to się niszczy i trzeba amortyzować ,
- kaucję też trzeba , bo ludzie potrafią i to zniszczyć , tylko ile? jeden m-c to może być grubo za mało na pokrycie ew strat, a więcej Ci nikt nie da .
Jakbyś choć raz w życiu wynajmował mieszkanie , to byś wiedział, że nie jest to taki lukratywny interes - tu u nas w Łomży, co innego w dużych miastach np Wwa gdzie stawki najmu są 3-4 razy wyższe


///////////////////////

np:

Autor: fair01 (---.lomza.mm.pl)
Data: 14-04-14 22:06
650 za mieszkanie 2-pokojowe ok.48mkw umeblowane (czynsz+odstępne) oddzielnie opłaty licznikowe
650 za mieszkanie 72mkw nieumeblowane i tu też w tym jest czynsz i odstępne, a opłaty oddzielnie


- 650 za mieszkanie 2-pokojowe ok.48mkw umeblowane - ok 250 czynsz = ok 400zł odstępne

- 650 za mieszkanie 72mkw nieumeblowane - czyli ok 280-300 zł odstępne

i tu :

Autor: maallaaa (---.compute-1.amazonaws.com)
Data: 15-04-14 10:06
z tego co wiem znajomi na sybirakow odstepnego placa 500 zl i tak przewaznie ludzie sie cenia, na prusa tez,,


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Ale wiesz co, ciekawe jest to, ze w tym 48mkw jest praktycznie taki sam czynsz jak w tym wielkim 72mkw, inna spoldzielnia. W perspetywie to mniejsze drozsze niz w jednosci wieksze. Kawalerki sa w tej chwili najczesciej najdrozdze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Egzorcysta, ależ ja również wynajmuję obecnie komuś mieszkanie :) Cóż... może po prostu trafiłem na normalnych ludzi, a nie brudasów. Na meble wydałem ok. 1000zł, sprzęt AGD i RTV wstawiłem swój stary, tak samo jak łóżka. Nie uważam, żebym na tym interesie tracił, a wręcz przeciwnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

mietek, w innym temacie przedstawiłem Ci prosty rachunek kosztów i strat
tu : http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=660205&t=660205

nie mówię , że na wynajmie w Łomży ktoś tu traci ale nie jest to taki lukratywny interes jakby się wydawało
Twój zysk to tylko samo " odstępne" -minus podatek

dolicz do tego potencjalne ryzyko strat : nieuregulowany czynsz+ zaległe ew opłaty oraz kosz remontu , miej też na uwadze , że jesteś na + jak trafisz i mieszkanie jest wynajmowane przez najemcę przez długi okres a jak co 1- 2 lata zmienia się najemca i w tym okresie lokal stoi pusty, to Ty pokrywasz koszty czynszu i tak ze 3-4 m-ce robi Ci już z 1500zł kosztów - niby niewiele ale jak to odejmiesz z tych dwóch lat : 24x 500odstepnego=12 000 - 1 500 = 10 500zł podzielić na 24m-ce= ok 440zł/mc zysku z inwestycji wartej ok 170 000zł ( wartość mieszkania)
tyle samo Ci wyjdzie - nawet więcej - na średniej wartości lokacie w banku i to bez problemów


..............................
pieniądze na lokacje w banku to tylko dziś niezaradny trzyma , tam inflacja prawie zżera %
mądrze zainwestowane przyniosą o wiele większe zyski ,

na wynajmie mieszkania też raczej kokosów nie zarobisz, powiedzmy 500pln tzw odstępne --- odejmij 8,5% podatku w ryczałcie tj 42,5zł - zostaje ok 450zł x 12mcy= zostaje ok 5 500

a nawet w banku już na 3% ( w skali roku, po odliczeniu podatku Belki) -
np:
Lokata Bankowa 5% na 3mce - NobleBank
Lokata Bankowa 4,50% - IdeaBank
Lokata Bankowa 4,5% - Na 2 mies. bez zakładania konta‎ - GetinBank‎

- te 170 000 jak da tylko 3% to ok 5 100 pln --- prawie na to samo tu w Łomży wychodzi


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Owszem pod warunkiem, że masz te 170 tys. w ręku w gotówce :)
Dla kogoś kto nie ma takiej gotówki dobrą sprawą będzie wzięcie kredytu hipotecznego, zakup mieszkania i wsadzenie tam lokatorów. Do odstępnego dokładasz wtedy 200-300 zł i spłacasz raty kredytu, a raczej lokatorzy w dużej części spłacają.
Każda sytuacja jest inna i należy podchodzić do tematu indywidualnie.
Przykładowo Ty chcesz za 60m mieszkanie w starym bloku na 4 piętrze 170tys. ,a ja wolałbym już kupić 40 metrów na parterze lub 1 piętrze w nowych blokach za 150 tys. I w obecnych czasach większość ludzi wolałoby tą 2 opcję.
Duże mieszkania teraz nie są na "chodzie", czynsz jest wysoki, a 4 piętro to już w ogóle bardzo ciężko sprzedać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Liczycie odstepne tylko policz i czynsz do tego ,bo jak bys nie wynajmowal a by stalo to czynsz trzeba zaplacic .Wiec jestes lepiej zarobiony niz w banku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

500 odstepne +czynsz 350 =850 w kieszeni roczny zysk 10 tys wacha sie zalezy jaki kto ma czynsz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

fajna opcja na swe nowe lokum :

170 000zł kredytu w banku - i wynajmujesz

ok 500zł odstępnego, które bierzesz od najmującego, dokładasz ze swej kieszeni 300zł mc = 800zł x 12= 9 600spłacasz rocznie - to znaczy , że sam kredyt z banku spłacasz jakieś 25-30lat

czyli 25 lat tylko dokładasz ok 300pln miesięcznie i czekasz a gdzie w tym czasie mieszkasz ?

mietek, ale mnie rozbawiłeś hahahaha

już dalej lepiej nie brnij w te bzdury!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

moze przeciez w drugim mieszkaniu mieszkac ,a drugie miec w kredycie ,ktore bedzie czekac np>dzieci zeby mialy lepszy start

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Ja piszę swoje, a Ty dodajesz swoje :) ja piszę 100, Ty liczysz podając cyfrę 300, ja mówię o czym innym, a Ty o czym innym. Tak to się nie dogadamy.
Powtarzam Ci więc, że nie mówię o sytuacji, gdzie mieszkam pod mostem, a swoje mieszkanie wynajmuje, bo to przecież logiczne, że tak nie jest.
Zakładam sytuację, gdy ktoś już ma własne M lub dom bez żadnych zobowiązań finansowych. Wtedy wzięcie kredytu na mieszkanie np. 150 tysięcy na 20 lat jest dobrą inwestycją. O wiele lepsze niż zakup samochodu.
I tak kupujesz mieszkanko 2 pokojowe za 150 tysięcy w nowym budownictwie, wsadzasz tam lokatorów którzy płacą Ci 500-600zł odstępnego na czysto. Dokładasz miesięcznie 200-300zł swojej kasy i masz automatycznie spłacane mieszkanie. Za 20 lat będziesz miał mieszkanie spłacone, np. dla dziecka. Warto też wziąć pod uwagę to, że jak 20 lat temu kupiłbyś mieszkanie to pomyśl ile byś wtedy za nie dał, a ile by teraz ono było warte. Podobnie jest teraz. Kupując teraz nieruchomość np. za 150 tysięcy na przestrzeni 20 lat może ona być potem warta o wiele więcej. Chyba sam widzisz, że nowe osiedla mieszkaniowe powstają już na polach, które są na obrzeżach miasta. Powierzchnia pod budowę jest ograniczona. Nikt Ci nie dorysuje na mapie dodatkowych hektarów ziemi. Moim zdaniem na przestrzeni 5,10 czy nawet 20 lat ceny nieruchomości pójdą w górę znacznie. Jakieś 10 lat temu za takie mieszkanie jakie Ty posiadasz wziąłbyś z 60 tysięcy... A teraz sam krzyczysz za nie 170 tysięcy :)
Pamiętaj, że mieszkanie to tylko bomba może zniszczyć i od zawsze była to dobra inwestycja i tak zostanie.
P.S - nie dodawaj więc cyferek i nie wymyślaj kosmicznych liczb, bo Łomża to nie Warszawa i tutaj nie trzeba brać kredytu na mieszkanie na 30 lat ani płacić za mieszkanie 170 tysięcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

JankesJo dokładnie. Widzę, że zajarzyłeś o co chodzi. Egzorcysta jest jednak uparty i widzę, że nic go nie przekona.... On ma swoje wyliczenia i swój cennik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia


Autor: JankesJo (---.skybroadband.com)
Data: 15-04-14 15:32

500 odstepne +czynsz 350 =850 w kieszeni roczny zysk 10 tys wacha sie zalezy jaki kto ma czynsz
.............................

pomyśl zanim coś głupiego napiszesz " w kieszeni roczny zysk 10 tys" ???

a czynsz to też Twój zysk?

i wiadomo, że zawsze lepiej coś jak nic , "Wiec jestes lepiej zarobiony niz w banku." - jak już masz to mieszkanie, dobre i to aby nie stało puste, ot odkryłeś Amerykę

//////////////////////

uwzględniając nasze łomżyńskie realia wynajmu, to lepiej jak się uda sprzedać takie mieszkanie za 170 000 zł i to chociażby ulokować w banku - mniej kłopotów , większy zysk

PS:
mietek i odczep się od mojego , bo wiem, że go raczej za tą cenę będzie trudno sprzedać - mnie się nie pali

PODAJĘ TYLKO PRZYKŁADOWĄ WARTOŚĆ MIESZKANIA ( ile trzeba najpierw wyłożyć na zakup + ew umeblowanie i wyposażenie ABY PÓŻNIEJ MÓC JE TU WYNAJĄĆ ZA 500zł ODSTĘPNEGO -

te 170 000pln - nie sądzisz chyba, że kupisz taniej, nawet 10 letnie , ok 60m2 wyremontujesz i wyposażysz pod wynajm tak abyś znalazł póżniej chętnego Ci tu dać 500zł odstępnego
w takich blokach 10lat - dobra cena to ok 2 500 za m2

150 000 lokal+ remont, meble, wyposażenie = ok 20 000 skromnie
RAZEM ok 170 000pln

wiem są oferty sprzedaży taniej ale jakie to duże i jak stare, 30-40letnie?i jaka lokalizacja?
a jak póżniej chcesz brać te 500 to musisz tez kupić coś dobrego, nie ruderę po 2000 za m2 na peryferiach


to tak czysto teoretycznie założenie do kalkulacji - opłacalności wynajmu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Cóż... Ty inwestuj na lokacie, ja spróbuję w nieruchomości. Pogadamy i zobaczymy za 20 lat kto miał rację :)
Pamiętaj tylko, że zysk na lokacie to czysta gotówka i wcale nie duża. Natomiast ceny nieruchomości będą z roku na rok iść w górę... i wkładając te 150 tys. możesz za 20 lat sprzedać za wiele więcej. Zaznaczyć też trzeba, że z tych 150 tys. dużą część spłaciliby Ci obcy ludzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta sluchaj czynsz ,tez moj zysk zostaje mi w kieszeni ,ja tego nie oplacam

/////

Wynajmuje mieszkanie 50m2 bez mebli i jakiego kolwiek sprzetu. Blok 25 lat odstepne 500 zl juz 3 rok , powiem ci ze zapotrzebowanie jest duze na wynajem wiekszosc ludzi ma swoje walizki i nic nie chca zeby im meblowac. Malo wiedzy masz o naszym rynku ,Twoja wiedza chyba pochodzi z tego forum.Za 400 zl to w kamienicy na wojska polskiego chcetnych szukaja ,nie ma komu szczurow karmic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Panie mietku ma pan racje ,ludzie ktorzy maja to inwestuja w ziemie nieruchomosci ,a ci co nie maja to w lokatach szczescia szukaja mysla ,ze im kasza mana spadnie,lub bank sie pomyli :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Dokładnie. W Łomży o wiele większe zapotrzebowanie jest na wynajem niż na sprzedaż, bo mało kto może obecnie dostać kredyt hipoteczny. Młodzi pracują na umowach śmieciowych albo na czas określony i w banku zlewają ich ciepłym moczem, a niestety z rodzicami ciężko jest mieszkać. Ludzie są teraz wygodni i wolą na swoim, choć wynajmowanym niż u rodziców na garnuszku.
Mieszkania 60 metrów i powyżej nie są teraz rozchwytywane jak kiedyś z uwagi na to, że czynsz w takim mieszkaniu jest wysoki, a poza tym ludziom niepotrzebne są teraz 60 metrowe, gdyż nie chcą mieć dzieci,a jeśli już to 1 maks.2.
Czynsz w Perspektywie w nowych budownictwach wynosi 220zł. Pochwal się Egzorcysto ile w Twoim 60metrowym na 4 piętrze czynsz wynosi? Pora się obudzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

ach te 4 pietro nie w kij nie w oko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Kupno mieszkania na wynajem jest dobre jak ktoś ma trochę gotówki i nie wie co z nią zrobić.

Ale...

Jeśli bierzemy mieszkanie na kredyt nawet na 15lat 150 000zł to spłacamy lekko 250 000zł. Nie przypuszczam aby cena nieruchomości wzrosła aż tak aby nam to wyrównać przy odsprzedaży.

Po każdych lokatorach trzeba robić remont. Chociażby odświeżenie zawsze koszt około 1000zł na farbę trzeba ponieść.

Mając doświadczenie z w wynajmie mieszkania mogę śmiało stwierdzić że wolałbym od tego lokatę. Podobne pieniądze a spokojna głowa. Zero zmartwień. W tej chwili chcąc sprzedać mieszkanie po 2-3 latach może wyszedł bym na zero albo lekki plus ale spłacałem 5-10 rat miesięcznie a w tej sytuacji odsetki płaciłem tylko od 1 raty co dało mi niski koszt kredytu.

Mieszkanie dla dzieci na start to spojrzenie ślepych. Skąd mamy wiedzieć czy dzieci zostaną w mieście? Prawdopodobnie nie zostaną jeśli nie stworzymy im warunków do życia np. zarządzanie firmą bo etatów po nikim nie przejmą. Lepiej oszczędzać na lokacie i dzieciom kupić mieszkanie tam gdzie sobie życie ułożą. Sam zmieniałem miejsce zamieszkania kilkakrotnie i pewnie jeszcze nie raz zmienię więc wiem co do tego popycha.

BTW płacę 1000zł plus prąd i woda za 75mkw nie umeblowane ale w nowym bloku na 1 piętrze a wcześniej płaciłem 800zł plus prąd i woda za 46mkw gdzie była to mała klitka wszystko stare i sypiące się. Do tego 3 piętro. Znacznie wygodniej jest mi żyć w nowym mieszkaniu mimo że mam tylko 1 dziecko.

Mieszkania oscylujące w granicy 45mkw są dobre dla pary bez dzieci lub dzieckiem do 2 roku życia i nic więcej.

Ja uważam że aby rentierka jakiś dochód przynosiła to trzeba mieć co najmniej 20 mieszkań lub rentowne lokale usługowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

mietek, czy Ty umiesz czytać tekst ze zrozumieniem?

już dużo wcześniej pisałem w innym temacie tu : http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=660205&t=660205
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?
Autor: Egzorcysta (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 14-04-14 15:25

pieniądze na lokacje w banku to tylko dziś niezaradny trzyma , tam inflacja prawie zżera %
mądrze zainwestowane przyniosą o wiele większe zyski
,

na wynajmie mieszkania też raczej kokosów nie zarobisz, powiedzmy 500pln tzw odstępne --- odejmij 8,5% podatku w ryczałcie tj 42,5zł - zostaje ok 450zł x 12mcy= zostaje ok 5 500

a nawet w banku już na 3% ( w skali roku, po odliczeniu podatku Belki) -
np:
Lokata Bankowa 5% na 3mce - NobleBank
Lokata Bankowa 4,50% - IdeaBank
Lokata Bankowa 4,5% - Na 2 mies. bez zakładania konta‎ - GetinBank‎

- te 170 000 jak da tylko 3% to ok 5 100 pln --- prawie na to samo tu w Łomży wychodzi


DAŁEM TU TYLKO PRZYKŁAD ŻE WYNAJM MIESZKANIA JEŻELI JUŻ KTOŚ TAKOWE POSIADA NIE JEST TAK OPŁACALNY JAKBY SIĘ KOMUŚ MOGŁO TO WYDAWAĆ - lepiej już to sprzedać i pieniądze ulokować w NAJGORSZYM WYPADKU NA LOKACIE - i po kłopocie , na to samo wyjdzie ( oczywiście jeśli mówimy o stosunkowo krótkim okresie - nie traktować to jako inwestycję a czasowe przetrzymanie pieniędzy bez strat i kłopotu) - wersja dla mało operatywnych .

Osobiście nadwyżki lokuję w inne instrumenty finansowe , nigdy lokata bankowa , no ale nie wszyscy wiedzą co z taką kasą zrobić i by potrafili.

I druga sprawa: zgodzę się na 100% , jak ktoś ma zdolność kredytową i dostanie te 170 000 kredytu - ma gdzie mieszkać a to traktuje jako inwestycję, może czekać 25-30lat - to jak najbardziej TAK , czas płynie a chałupa jeść nie woła -
BARDZO DOBRY INTERES DLA TEGO KTO TERAZ, OBECNIE NIE POSIADA " NA RĘKU " WIĘKSZEJ GOTÓWKI NA INWESTOWANIE

na nieruchomościach u nas na razie nikt nie stracił , jednakże rozważamy tu kwestię ZYSKÓW za 25lat !!!! czekać trzeba ale jak ktoś jest cierpliwy i ma na dopłatę te 300zł miesięcznie do uzyskiwanego odstępnego aby spłacić kredyt to po tym okresie ma już czysty zysk . JAK NAJBARDZIEJ TAK! TYLKO BRAĆ ( jak dadzą?) I INWESTOWAĆ - AMERYKI NIE ODKRYŁEŚ !

Wracając do sedna sprawy , jak już ktoś MA TO ZBĘDNE MIESZKANIE - MA CZYLI DYSPONUJE JUŻ AKTYWAMI , MA WARTOŚĆ - to zamiast wynajmować , lepiej je SPRZEDAĆ a uzyskaną kwotę MĄDRZE ULOKOWAĆ - oczywiście nie na lokacie bankowej bo to też nie jest lukratywny interes.
Lokata TYLKO dla mało przedsiębiorczych, ot tak aby nie stracić a mieć mniej kłopotu jak z wynajmem - ja po prostu pokazałem , że jak na krótki okres , kilka lat to nic nie stracisz.

Załóżmy też wersję pesymistyczną : jakieś zdarzenie losowe np choroba, szybko potrzebna kasa i co ? jak szybko sprzedajesz mieszkanie, to tanio sprzedajesz , ze stratą .

DOBRZE ZAINWESTOWANA GOTÓWKA RZĘDU 170 000pln powinna przynieść stopę zwrotu rzędu 25-30% w skali roku . Oblicz sobie czy się to opłaca?

Piszę to z punktu widzenia inwestora a mieszkanie mam bo kiedyś kupiłem dla syna, na zakupie nie straciłem ( dlatego trzeba mieć gotówkę obrotową , bo OKAZJA nie czeka ) a wynajmowałem je tylko aby to dla niego przytrzymać - teraz liczę koszty i patrzę , że wynajm mi się nie opłaca - sprzedaję .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia


Autor: JankesJo (---.skybroadband.com)
Data: 15-04-14 16:30

Autor: Egzorcysta sluchaj czynsz ,tez moj zysk zostaje mi w kieszeni ,ja tego nie oplacam


.......................................................
z tym gościem nie rozmawiam , szkoda słów , biedaczyna nie wie co to tzw " odstępne " a co to czynsz

z jego wypowiedzi wynika, że odstępne bierze + czynsz i owszem, od najemcy TEŻ !
a NIC nie odprowadza dalej np do spółdzielni - wszystko to jego zysk bez kosztów własnych hahahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: kamilkamil, mądrze napisane

nawet jak trochę przesadziłeś to:

bierzemy 150 000 np na 20 lat - spłacimy ok 250 000 pln

a teraz : 250 000 podzielić na 20 = ok. 12 500 rocznie do spłaty - dzielimy na 12 m-cy= ok 1 050pln miesięcznie

ILE MOŻNA DOSTAĆ /mc od NAJEMCY SAMEGO ODSTĘPNEGO bo tylko to jest w okresie najmu ZYSKIEM WŁAŚCICIELA ?

co za takie pieniądze kupisz? coś małego i tyle ...

nawet jak dostaniesz te 500zł odstępnego, TO ponad DRUGIE TYLE musisz sam co miesiądz dopłacać do raty kredytu!


DOBRE TO JAK NIE MASZ KASY NA RĘKU a masz czas, po 20 latach jesteś właścicielem lokalu o początkowej wartości 150 000zł powiększonej o wzrost wartości rynkowej .

////////////////////////////

mietku, podejrzewam, że Ty nie jesteś właścicielem żadnego lokum a raczej tylko jego NAJEMCĄ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: kamilkamil Ciasne ,ale wlasne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta (---.adsl.szeptel.net.pl) Data: 15-04-14 21:24
Jak Ty juz wiesz to ja nie musze wiedziec ,trzym sie odlotowo i sportowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta
Chcesz to tobie pozycze te 170 000 zl. Podpiszesz umowe i bedziesz splacal ustalone raty a jak nie będzie patosić to pójdzie na bruk bo ja bezdomnymi psami się nie zajmuje. K.... wa miloner biznesmen a w bloku z plyty mieszka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia


Autor: jarekducha (---.emax.is)
Data: 16-04-14 02:01


ale musi być z ciebie wyjątkowa MENDA aby o 2 w nocy wstać i w tak głupi sposób próbować zemścić się tu i teraz za jakieś wcześniejsze moje posty do ciebie
K....wa miloner biznesmen - dziad za chlebem do Islandii wyjechał by zarobić na długi, jak pisał sam zadłużył mieszkanie a na zapomogę z MOPSu już nie miał co liczyć - patologia społeczna, alkoholik wszystko przepijał

Ciulu ty w życiu nie widziałeś jednej tysięcznej takiej sumy ,
liczysz, że tam w Islandii żebrząc na skrzyżowaniach i myjąc szyby coś uzbierasz jak nie przepijesz ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

To w Islandii obowiązuje polska strefa czasowa? Ciekawe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

A czy nie lepiej kupić własne mieszkanie? Po co masz komuś płacić, skoro możesz spłacać swoje. Poza tym spójrz na to - usykanie kredytu hipotecznego już dawno nie było tak proste. Mimo kolejnych rekomednacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta

Mendo burakiem to ty jestes. Nie szanuje takich CHWASTOW co nie sa wrazliwi na krzywde ludzka tylko wyrywam takie CHWASTY Z KORZENIAMI.

Dług mieszkania w ZGM Karolwolf 23 14-04-14 00:48

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=659770&t=659770

Odp. na post j.w. zalozylem post- Dodatek mieszkaniowy w Lomzy.

W poscie napisalem ze w Gdansku kwota zadłużenia nie jest brana pod uwagę podczas oceny wniosku i nie wpływa na jej wynik.

CHWAST Egzorcysta w dniu 14-04-14 12:29 napisal :
cyt:

mama jak nie będzie patosić to pójdzie na bruk a ty bezdomnymi psami się zajmujesz

Autor: elina

odp;

Egzorcysta, temat jest o dodatku mieszkaniowym. O moją mamę się nie martw. Człowiek sobie poradzi, ewentualnie o pomoc poprosi. Psy są zawsze zdane na człowieka i od niego zależne.


BURAK CHWAST NA FORUM SADE PRZEPROWADZA
JAK WYNAJAC MIESZKANIE W BLOKU Z PLYTY BO U MAMUSI MIESZKA.

Oferta nadal jest aktualna chcesz to tobie pozycze te 170 000 zl. Podpiszesz umowe i bedziesz splacal ustalone raty a jak nie będzie patosić to pójdzie na bruk bo ja bezdomnymi psami się nie zajmuje.

BURAKU CHWASCIE JEDEN - NAIPIERW MYSL POTEM PISZ.

You've got **** instead of brain and your soul stinks like ****.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta

Do roboty to ty chodzisz CHWASCIE i wracasz w przepoconych gaciach. Badz mezczyzna napisz gdzie pracujesz to moze pomoge tobie CHWASCIE sprobowac chleba z MOPS-u.
Czekam : jarekducha@wp.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Autor: Egzorcysta

Dobrej nocy CHWASCIE!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Spróbujcie poszukać tutaj http://dom.gratka.pl/mieszkania-do-wynajecia/lista/,,mak%C3%B3w_mazowiecki,lok.html Jak szukałem mieszkania to tutaj znalazłem sporo ciekawych ofert

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

mi się udało na dobrych warunkach wynająć przez portal ogloszenia24 i cena za iesiac to było 1200 zł już ze wszystkimi opłatami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mieszkania do wynajęcia

Ja się przeprowadziłem do Łodzi za pracą, znalazłem nowe mieszkanie na sprzedaż w Łodzi dzięki tej stronie: https://tabelaofert.pl/nowe-mieszkania/lodz, w innych miastach też mają ogłoszenia, to może znajdziesz coś na wynajem w Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org