środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Czy ktoś z was korzystał już z tego programu? Czy dużo jest przy nim załatwiania?
Czy to prawda, że dotyczy on tylko nowych, deweloperskich mieszkań?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Hej :)
Tak jak kolego napisałeś program dotyczy tylko nowych mieszkań.
Napiszę Ci moją opinię, a więc moim zdaniem z punktu widzenia finansowego nie opłaca się... Ta dopłata do mieszkania od Państwa to są tak naprawdę grosze przy tak dużym wydatku. Deweloperzy się cenią i cena za m2 mieszkania w stanie deweloperskim jest wysoka. Do tego trzeba potem włożyć jeszcze kupę kasy w wyszykowanie takiego mieszkania. Kuchnia,łazienka, podłogi, ściany..... Jeśli kupujesz nawet średniej jakości materiały to i tak są to duże pieniądze.
Lepszą opcją jest czekać na "okazję" i próbować kupić mieszkanie w nowym budownictwie (do 10 lat), które jest już wyszykowane. W takim przypadku sprzedający zawsze na sprzedaży takiego mieszkania traci i nigdy ta kasa,którą włożył mu się nie zwróci.
Za metr mieszkania w nowym budownictwie trzeba zapłacić 3700-4000zł przy czym w takie mieszkanie inwestujesz jedynie meble i sprzęt RTV,AGD.
Zwykle można się też dogadać, żeby jakieś tam rzeczy sprzedający zostawił, a nawet czasem sprzedający wszystko zostawia.
Przemyśl to, bo zakup mieszkania to naprawdę poważny wydatek na wiele lat i można się wkopać nieźle...
Jeśli chodzi o oferty sprzedażowe mieszkań używanych w nowym budownictwie to mało ich jest na rynku, gdyż tak jak mówiłem sprzedający na tym traci i nie opłaca mu się, jednak można czasem coś trafić.
Nie polecam oczywiście agencji i pośredników.
pozdrawiam,powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Ale kolega wyżej ma dużo racji. Deweloperskie są średnio o 1/3 drożo od rynku wtórnego - a często jest tak, że niczym się od siebie nie różnią. Jak chcesz to wejdźna tą stronę http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl tam znajdziesz więcej szczegółowych info.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Chyba, że nie masz co z kasą robić to wtedy kupuj od dewelopera 60 metrów, szykuj sobie i mieszkaj - tylko w takim wypadku wszystko wyniesie Cię tyle co średniej klasy dom w Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

ja dziękuję za to co ktoś tam zrobił i zostawił ,

jak miałbym wydać ponad 200tysi za 60m2 i przez długie lata ( 20-30lat spłacać kredyt) i patrzeć na coś co mi nie pasi - aranżacje wnętrz , użyte materiały/ wykończenie według czyjegoś gustu , to dziękuję za takie własne lokum gdzie czułbym się całe życie jak u kogoś w gościach ,
dom musi mieć własny klimat a gusta i potrzeby są różne

kupisz takie coś i co najwyżej zmienisz kolorystykę ścian ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Widać, że wybredny jesteś. Cóż, za wybredność trzeba "bulić" kasiorę ;)
Teraz w nowych budownictwach bardzo ładnie ludzie urządzają mieszkania, teraz inne czasy są.
Skoro wybredny jesteś to możesz coś zmienić. Zawsze lepiej zmienić czy poprawiać niż robić od podstaw.
A tak poza tym to masz w ogóle swój dom albo chociaż mieszkanie i wiesz o czym tu mowa? Czy tak tylko piszesz aby pisać a 200 tysięcy to takie wirtualne.
Łatwo się na klawiaturze pisze zera, gorzej zarobić :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

No, no... mietek12345 klawiatura przyjmie co frustracja podyktuje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

nie ma się co czym tu licytować i chwalić mietku , jakbyś był tu na forum trochę dłużej to byś wyczytał, że nie jestem bezrobotnym młokosem i już w życiu coś osiągnąłem

200 tysi to może duży problem dla Ciebie i 90% tu piszących - widziałeś w ogóle taką kwotę na własne oczy?

PS:
tak dla Twojej ciekawości ; w Łomży mam dom o całkowitej pow uż ok450m2 - licząc pow lokalu użytkowego , pow lokalu mieszkalnego ( w tym całkowicie mieszkalny wysoki strych + zaadoptowane wysokie piwnice na działalność gospodarczą )

.......................................
....może Cię zainteresuje i 62,8m2 IV piętro, do małego remontu na Słowackiego, okna plastiki, na podłodze parkiet - do małej renowacji, niedawno ocieplony budynek - moja cena to ok 170 000 pln
kto zainteresowany proszę o podanie swoich namiarów, oddzwonię lub odpiszę na e-mail

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Gratulacje. Ja licytować się nie będę i uzewnętrzniać tutaj swojego życia prywatnego ani swojej osoby, ale również mam już za sobą takie rzeczy jak zakup własnościowego M ;)
Odnośnie Twojej oferty to nie masz szans na sprzedaż takiej nieruchomości za taką cenę :) no, gdyby to było 1 piętro to może... ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

mogę poczekać na lepsze jutro,
a tym czasem wynajmuję i nie narzekam , bo 170 tysi mnie nie zbawi jak widzisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Racja. W pełni się zgadzam. Poza tym jak położysz 170tys na lokatę to na pewno nie będziesz miał większego zysku miesięcznie od tego ile bierzesz odstępnego od lokatorów ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

pieniądze na lokacje w banku to tylko dziś niezaradny trzyma , tam inflacja prawie zżera %
mądrze zainwestowane przyniosą o wiele większe zyski ,

na wynajmie mieszkania też raczej kokosów nie zarobisz, powiedzmy 500pln tzw odstępne --- odejmij 8,5% podatku w ryczałcie tj 42,5zł - zostaje ok 450zł x 12mcy= zostaje ok 5 500

a nawet w banku już na 3% ( w skali roku, po odliczeniu podatku Belki) -
np:
Lokata Bankowa 5% na 3mce - NobleBank
Lokata Bankowa 4,50% - IdeaBank
Lokata Bankowa 4,5% - Na 2 mies. bez zakładania konta‎ - GetinBank‎

- te 170 000 jak da tylko 3% to ok 5 100 pln --- prawie na to samo tu w Łomży wychodzi

...............................

a gdzie ryzyko, że najemca ci wszystko zapłaci (odstępne już wymieszkane i rachunki za media a nie zostawi z długami?)

czasem też potrafią zdewastować lokal i sprzęt tam zostawiony a remont kosztuje ,
wiem - kaucja ale tu jakoś nie chcą jej dawać, jeżeli już to w wys 1 mies a to może być czasem dużo za mało na pokrycie szkód

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Owszem choć zakładasz bardzo pesymistyczne scenariusze. Nie mówię, że to źle, ale kilka rzeczy można ominąć,np. podatek. Z tego co wiem to 90% wynajmujących nie odprowadza podatku od najmu. Jak mieszkałem kiedyś w Warszawie to wynajmowałem różne mieszkania w różnych miejscach. Nigdzie właściciele nie odprowadzali podatku.
W Łomży można wziąć za wynajem 500-600zł odstępnego, a mieszkanie to tylko bomba mogłaby Ci zniszczyć. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie bez żadnych mebli i sprzętu RTV czy AGD to naprawdę wynajmujący musieliby Ci po złości młotem po ścianach walić. Reasumując 500zł za darmo miesięcznie to są dobre pieniądze, a trzeba też dodać, że wartość nieruchomości ciągle rośnie, gdyż na mieszkaniu na przestrzeni kilku lat nigdy się nie traci... no, przynajmniej jak na razie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

egzorcysta zaczął chyba leki przyjmować...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

zacytuję Ciebie :
A tak poza tym to masz w ogóle swój dom albo chociaż mieszkanie i wiesz o czym tu mowa?

bzdury piszesz :
500-600zł odstępnego + czynsz ok 300-350 + opłaty licznikowe ( czasem i dość duża dopłata za CO, po rozliczeniu sezonu )- to max ile tu w Łomży możesz zażądać i tyle TYLKO tu dostaniesz od potencjalnego najemcy za przykładowe trzy pokoje ok 60m2 ,
a i to nie " gołe", ludzie chcą przynajmniej kuchenki, pralki, lodówki
oj mają co zniszczyć , chociażby meble kuchenne, podłogi czy zdewastować łazienkę - zdziwiłbyś się w jakim stanie co niektórzy mieszkania oddają

a co do podatku za najem do US , to trzeba być dziś samobójcą , żeby go nie płacić wynajmując obcej osobie , wystarczy, że przy rozstaniu ktoś będzie niezadowolony i cię podpier..li do urzędu a zapłacisz za wszystko z odsetkami i z KARĄ - wierz mi , nie opłaca się

PS:
miałem taki przypadek, że zawistny sąsiad pod...lił anonimem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Cały czas twierdzę, że podchodzisz do wszystkiego bardzo pesymistycznie :D
Pamiętaj, że co innego wiedzieć albo powiedzieć, a co innego udowodnić...
Ja naprawdę znam wielu ludzi ( i każdy z nas zna), którzy nie płacą podatku od najmu i nikt ich nie podpier....
Odnośnie ogrzewania to ja zawsze mam zwroty. Zniszczenie mebli kuchennych? Pod wynajem chyba złotych nie kupujesz, prawda? A takie rzeczy w dzisiejszych czasach dużo nie kosztują. To nie czasy komuny.
Nawet jakby trzeba było potem po lokatorach odnowić trochę mieszkanie to i tak swoje na odstępnym odłożysz i tak jak mówiłem cena nieruchomości również pójdzie w górę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

W moim przypadku bym podchodził pesymistycznie ponieważ w mieszkaniu, które wynajmuję są meble dobrej jakości.

http://www.bik-meble.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

No wiesz... kto wynajmuje mieszkanie z meblami dobrej jakości? Głupota.
W Łomży można kupić nowe meble niskiej jakości do 2 pokojów za ok. 1000zł(szafka pod TV, biurko, szafka nocna, regał, półka itp.) Jakość niska, ale zawsze nowe, a na meblach ceny nie ma ;) Reasumując 1000zł zwraca się w ciągu 2 miesięcy z odstępnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

W moim przypadku bym podchodził pesymistycznie ponieważ w mieszkaniu, które wynajmuję są meble dobrej jakości, bo kupione w tym sklepie http://www.bik-meble.pl/ , czasami myślę, że może przesadziłem z tymi meblami ale jeżeli zostaną uszkodzone to odbiorę to sobie z kaucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Takich mebli nie kupuje się pod wynajem. Będziesz chciał odebrać z kaucji to powstanie konflikt i mogą Cię zgłosić do Skarbówki, a założę się , że podatku od najmu nie odprowadzasz tak jak 90% wynajmujących.
Naprawdę trochę głupota, że takie meble kupiłeś pod wynajem, bo naprawdę można kupić nowe graty za ok. 1000zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Z kary też można się "wyratować"... tzw. czynny żal określony w art. 16 Kodeksu karnego skarbowego. Ujawniamy fakt popełnienia przestępstwa lub wykroczenia skarbowego i płacimy w całości wymagalny podatek wraz z odsetkami. Zawsze to lepiej niż wysokie nowe stawki kar za takie wykroczenie / przestępstwo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

mietek ,

ale tzw. czynny żal musisz sam pierwszy złożyć ,
nie w momencie rozpoczęcia postępowania przez US

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Poprzedni program wydawał mi się jednak trochę przystępniejszy . Z uwagi na to, że można było zakupić w nim mieszkanie na rynku wtórnym. A obecnie jedynie od dewelopera.
Tak czy inaczej dobrze,że jest - zawsze pewna pomoc się przyda. Dobrze by było jednak pospieszyć się jeszcze w tym roku ponieważ od przyszłego wymagany będzie wkład własny.
Tutaj: http://mdminfo.pl/ - aktualnie mozna znaleźć limity cenowe jakie obowiązują za metr 2 mieszkania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie dla młodych - co o nim myslicie?

Mieszkanie z dopłatą nie za bardzo się opłaca. To trzeba przeliczyć. Często jest tak, że kredyt jest wyżej oprocentowany. Z tymi używanymi mieszkaniami to jest tak: kupując od devalopera płacisz dużo mniej niż na rynku wtórnym. W mieszkanieu masz używane glazury i podłogi. Nie zawsze Ci się podobają. Demontaż kosztuje itd. Z kartką i długopisem weź to poprzeliczaj i Ci wyjdzie co się bardziej opłaca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org