Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Odcinek S61 Podborze – Śniadowo z unijnym dofinansowaniem

Trwają prace na kluczowym odcinku Via Baltica: Podborze – Śniadowo, w tym na węźle Podborze, który połączy dwie drogi ekspresowe S8 i S61. Całkowita wartość inwestycji wynosi 966,4 mln zł, a teraz GDDKiA informuje o dofinansowaniu unijnym w kwocie 331,5 mln zł.

Odcinek S61 Podborze - Śniadowo realizowany jest od grudnia 2021 roku na terenie województwa mazowieckiego. Zadanie obejmuje budowę 19,46 km drogi ekspresowej S61 i przebudowę 3 km drogi ekspresowej S8 w rejonie Ostrowi Mazowieckiej. W tym miejscu powstanie strategiczny węzeł Podborze łączący dwie drogi ekspresowe - S8 i S61. 

Zgodnie z zapisami kontraktowymi, wykonawca wybrał, że budowany fragment będzie miał nawierzchnię asfaltową i będzie przystosowany do najcięższego ruchu (kategoria KR7, nacisk na oś 11,5 t). Powstaną dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu każda, do tego pas awaryjny i 5-metrowy pas rozdziału. 

Poza wspomnianym węzłem Podborze, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677 (Ostrów Mazowiecka – Łomża) powstanie jeszcze węzeł Komorowo. Przewidziano również dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) - Sulęcin Wschód i Zachód.

Na całym odcinku wybudowanych zostanie 26 obiektów inżynierskich, w tym przejścia dla zwierząt. Część z nich będzie zintegrowana z mostami i wiaduktami.

Całkowita wartość inwestycji (włącznie z nadzorem i wykupem gruntów) to 966,4 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie 331,5 mln zł. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę