Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Trzecie święto ulicy Farnej

mm so, 22 czerwca 2024 10:44

Koncert zespołu The BL Blues Band zakończył trzecią edycję święta ulicy Farnej. Wcześniej w Restauracji Na Farnej otwarto doroczną wystawę zbiorową łomżyńskiego środowiska artystycznego, podczas której swe najnowsze prace zaprezentowało 16 twórców. Obejmująca szereg wydarzeń impreza trwała dwa dni i została zorganizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024.

Prawykonanie z maestro Maksymiukiem

mm pt, 21 czerwca 2024 10:15

Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów Jerzy Maksymiuk ponownie odwiedził Łomżę. Nie tylko poprowadził orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego podczas koncertu wieńczącego sezon artystyczny 2023/2024, ale też skomponował dla niej utwór. Solistką w Koncercie fantazji na skrzypce i orkiestrę kameralną była wybitna skrzypaczka Maria Machowska, a znany na całym świecie maestro Maksymiuk zaprezentował się łomżyńskiej publiczności również jako pianista oraz niezrównany konferansjer.

Trzecie święto ulicy Farnej i wydarzenia przyszłego tygodnia

mm pt, 21 czerwca 2024 08:19

Piątek upłynie w Łomży pod znakiem trzeciej odsłony święta ulicy Farnej. W niedzielę odbędzie się osiedlowy „Dzień sąsiada”, ale większość wydarzeń zaplanowano na kolejne dni. Będzie to poetycki koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz przed Galerią Pod Arkadami, rodzinna wystawa łomżyńskich twórców Aleksandry i Tomasza Pakuszewskich oraz kolejna, akwarelisty Adama Papke. Odbędzie się również spotkanie z Maciejem Falkowskim, promującym najnowszą książkę „Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza”.

Śpiew, muzyka, taniec, jarmark na Dni Kultury Kurpiowskiej

mm cz, 20 czerwca 2024 09:41

Słońce w Nowogrodzie świeciło od samego rana. W niedzielę u podnóża zielonej skarpy Skansenu Kurpiowskiego imienia Adama Chętnika na scenie wystąpiło ponad 200 uczestników: śpiewaków, muzyków i tancerzy 31. Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej. Tegoroczna edycja miała swój symboliczny akcent: organizatorzy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży powrócili do starej, dobrej tradycji korowodu z MGOK z udziałem uczestników Dni, np., z dziećmi biorącymi udział w warsztatach kurpiowskich. Frekwencja i humory wyśmienite dopisały gościom od godz. 10. do 18.

Taneczne zakończenie festiwalu „Milion dzwonków”

mm nie, 16 czerwca 2024 18:21

Barwny korowód zakończył wystawę i pierwszą edycję festiwalu „Milion dzwonków”. Z własnoręcznie wykonanymi dzwonkami z Galerii Sztuki Współczesnej do Muzeum Północno-Mazowieckiego przeszło ponad 60 osób. Wcześniej przed siedzibą galerii odbyły się taneczne występy grupy PanEuRytmia oraz zespołu folkowego Bułgarica; można też było zwiedzić wystawę.

Plenerowa wystawa i historyczna prelekcja w muzeum

mm so, 15 czerwca 2024 11:16

Plenerową wystawę fotograficzną „Dawnej Łomży czar” można już oglądać na terenie posesji Muzeum Północno- Mazowieckiego. Ekspozycja została przygotowana z okazji Dni Łomży, a składają się na nią zdjęcia autorstwa Zygmunta Dudo oraz Bolesława Deptuły. W piątek w muzeum odbyło się również kolejne spotkanie dedykowane miłośnikom historii, podczas którego dr Jerzy Jastrzębski wygłosił prelekcję „Dom Ludowy”, związaną z blisko 120-letnią historią tego budynku.

Dni Łomży i nie tylko

mm pt, 14 czerwca 2024 08:24

Połowa czerwca zapowiada się w Łomży nad wyraz imprezowo. Główną atrakcją weekendu będą koncertowe Dni Łomży, podczas których wystąpi aż ośmioro wykonawców, z Young Leosią na czele. Nie zabraknie innych wydarzeń: Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, koncert folkowego zespołu Bulgarica, wydarzeń związanych ze sztuką, sportowych oraz charytatywnych. Podobnie będzie w nadchodzącym tygodniu, czego zwieńczeniem będzie łomżyńska wizyta jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów Jerzego Maksymiuka, związana ze światowym prawykonaniem jego kompozycji.

Grand Prix „Walizki” dla Francji

mm nie, 09 czerwca 2024 10:23

Spektakl „Nie czekaj na mnie” francuskiego teatru Ass Compagnie La Neige Sur Les Cils zdobył Grand Prix 37 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Wielkim wygranym festiwalu jest również Kevin Augustine z amerykańskiego teatru Lone Wolf Tribe, który odebrał aż trzy nagrody: aktorską oraz za scenografię i muzykę do spektaklu „Body Concert”. Nagrodą aktorską wyróżniono również Włoszkę Avę Loiacono, docenioną dodatkowo aż dwiema nagrodami pozaregulaminowymi, od Związku Artystów Scen Polskich oraz Szarego Widza.

„Walizki” dzień trzeci

mm so, 08 czerwca 2024 10:54

Plenerowy spektakl „Wall Cracks” włoskiego Teatro Due Mondi na Starym Rynku zakończył trzeci dzień 37 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Festiwalowa publiczność miała też okazję obejrzenia czterech bardzo zróżnicowanych spektakli konkursowych teatrów z Danii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Polski, od adaptacji dziecięcej klasyki Hansa Christiana Andersena do takich na wskroś współczesnych, dotykających aktualnych wątków.

Weekend nie tylko z Walizką

mm pt, 07 czerwca 2024 11:42

Piątek i sobota upłyną w Łomży pod znakiem aż 11 spektakli w ramach 37 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Nie zabraknie też jednak innych wydarzeń, jak koncert największych przebojów Ryszarda Rynkowskiego, dwa familijne pikniki oraz otwarcie plenerowej prezentacji w drozdowskim muzeum. Do tego drużyna ŁKS-u przypieczętuje na swoim boisku bardzo udaną rundę wiosenną, dzięki której utrzymała się w III lidze, plasując się w środku tabeli.

Walizkowe spektakle dla każdego

mm pt, 07 czerwca 2024 08:04

W drugim dniu 37. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka” nie zabrakło spektakli poruszających bardzo poważne tematy, ale też familijnych dla najmłodszych widzów. Były też przedstawienia interesujące dla odbiorców w różnym wieku, jak choćby „Pradawne drzewo” Teatru Maska w Rzeszowie, przybliżające kulisy powstania świata wedle słowiańskiej mitologii.

Pierwszy dzień Walizki za nami

mm cz, 06 czerwca 2024 08:58

Potańcówka w bałkańskich klimatach z Bum Bum Orkestar zakończyła pierwszy dzień 37 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Wcześniej na Starym Rynku otwarto wystawę kolaży litewskiej artystki Juliji Skuratovej, a młodszych i starszych zachwycił swoim show klaun Tobi. Z nurtu konkursowego największe wrażenie na publiczności zrobił przejmujący spektakl „If Only” Rachel Karafistan i Cosmino Productions, ukazujący zniewolenie kobiet i łamanie ich podstawowych praw w Afganistanie pod rządami talibów.

Wirująca Strefa, Dzień Dziecka i Walizka

mm pt, 31 maja 2024 08:40

Zaczynający się dziś weekend będzie miał dwa główne wydarzenia. Pierwsze to dwudniowy turniej tańca Wirująca Strefa w międzynarodowej obsadzie, nie tylko z zawodami, ale też warsztatami dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano również miejski Dzień Dziecka, który potrwa znacznie dłużej, bo aż trzy dni. Wydarzeniem kolejnego tygodnia będzie z kolei XXXVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”, który rozpocznie się w środę i zakończy w sobotę.

Anna Rybakiewicz odkryciem Podlaskiego

mm pon, 27 maja 2024 11:08

Łomżynianka, radczyni prawna i pisarka Anna Rybakiewicz została Odkryciem 2023 roku w 20. edycji Podlaskiej Marki. W piątek, 24 maja, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu.

Weekend juwenaliów i innych wydarzeń

mm pt, 24 maja 2024 08:38

Juwenalia na koncertowej muszli, wieńczące Tydzień Kultury Studenckiej. Otwarcie nowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej. Spektakle cyrku Astoria. Familijny piknik. Wydarzenia Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych - jeśli ktoś spędza weekend w mieście, ma w czym wybierać, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę dla najmłodszych.

Estrada młodych i ogromnych talentów

mm pt, 24 maja 2024 08:11

Łomżyńska Filharmonia Kameralna zorganizowała doroczny koncert młodych talentów „Estrada młodych”. Orkiestrę poprowadził Przemysław Fiugajski, a w roli solistów zaprezentowało się pięcioro bardzo utalentowanych i już utytułowanych, młodych ludzi w wieku 15-21 lat. Byli wśród nich wokalistka Magdalena Głębocka, tegoroczna maturzystka z I LO i o rok młodszy skrzypek Szymon Karol Krajewski, również uczeń I LO oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, owacyjnie przyjęci przez liczną publiczność i komplementowani przez muzyków.

Unikalny obraz wzbogacił zbiory łomżyńskiego muzeum

mm cz, 23 maja 2024 10:54

Obraz Reginy Mundlak trafił do zbiorów Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Urodzona nieopodal Łomży artystka nie przeżyła II wojny światowej, a większość jej prac uległa zniszczeniu, tak więc każdy pojawiający się na rynku aukcyjnym obraz tej malarki jest sensacją. Ten przedstawiający żydowską dziewczynkę udało się zakupić do muzealnych zbiorów dzięki hojności prywatnych darczyńców.

Wesołe malowanie pod pszczelim patronatem

mm śr, 22 maja 2024 08:15

8-letnia Julia Mocarska zwyciężyła w konkursie poetycko-plastycznym „Wesoła pszczoła-malowane wiersze”. Jury, podkreślając wysoki poziom nadesłanych prac, przyznało jeszcze siedem kolejnych nagród oraz 14 wyróżnień. W konkursie uczestniczyło ponad 80. dzieci ze szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego, uczniów klas I-III.

Młode wokalistki nagrodzone

mm pon, 20 maja 2024 15:43

Lena Ruszczyk i Oliwia Szmitko ze Studia Wokalnego eMDeK oraz Wiktoria Oleksy z Publicznego Przedszkola nr 5 wracają z Białegostoku z sukcesami.

Muzealna noc pełna atrakcji

mm nie, 19 maja 2024 15:36

Tegoroczna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów cieszyła się w Łomży wielkim zainteresowaniem. W ponad 20 instytucjach kultury i innych miejscach nie brakowało zwiedzających: muzea przeżyły prawdziwe oblężenie, podobnie galerie sztuki. Nie zabrakło też historycznych prelekcji oraz innych atrakcji. Miłośnicy muzyki również mieli coś dla siebie, dzięki koncertowi sióstr Melosik oraz dwóm występom orkiestry Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. - Szkoda, że coś takiego jest tylko raz w roku! - podkreślali uczestnicy imprezy, ciesząc się z bogatej oferty oraz pięknej pogody, dzięki której wieczorno-nocne spacery po Łomży były tym przyjemniejsze.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę