Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Oświadczenie Starosty Łomżyńskiego w sprawie sytuacji związanej z PUP Łomża

mm pt, 24 marca 2023 16:59

Mając na uwadze pojawiające się w przestrzeni publicznej artykuły prasowe dotyczące finansowania działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży - oświadczam, jak niżej.

Alarm w komendzie

mm pt, 24 marca 2023 15:58

7-letni chłopiec wsiadł do nieswojego autobusu i trafił w nieznane miejsce. Chciał pieszo wrócić do domu, ale szedł w przeciwnym kierunku. Potencjalnie groźna sytuacja, na szczęście skończyła się dobrze. Po niedługim czasie odnalazł go patrol policji.

Czy radni Łomży pomogą?

mm pt, 24 marca 2023 15:26

- Sytuacja jest bardzo krytyczna i dramatyczna, ponieważ tak jak Pan mamy również rodziny i dzieci na utrzymaniu, dodatkowo kredyty do spłaty – piszą w liście do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Prezydent Chrzanowski obciął dotację o prawie pół miliona na działalność łomżyńskiego Urzędu Pracy, który obsłużył w 2022 r. ponad 16 i pół tysiąca osób. W ubiegłym roku w PUP rejestrowało się 4 670 osób, w tym 2 899 mieszkańców Łomży. - W innych jednostkach podległych Panu pracownicy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia, a nam grożą zwolnienia pracowników – podpisało się 46 osób, których list publikujemy w całości.

W weekend może zagrzmieć

mm pt, 24 marca 2023 13:06

Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Żaluzje drewniane, rolety rzymskie, a może ich elektryczne odpowiedniki?

JJS pt, 24 marca 2023 12:27

W dzisiejszym artykule wraz z ekspertami firmy Małgorzata przyjrzymy się różnym wersjom rolet wewnętrznych oraz przedstawimy ceny dla kilku konfiguracji. Jeszcze zanim zaczniemy, klikając w linki, możecie dowiedzieć się jeszcze więcej od zespołu firmy Małgorzata na temat przedstawionych produktów.

Przed Wielkanocą emeryci otrzymają pierwsze trzynastki

mm pt, 24 marca 2023 11:58

Już piąty raz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże „trzynastkę” swoim świadczeniobiorcom. Pierwsze wypłaty mają do emerytów i rencistów trafić jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi .

Domasiewicz pyta Chrzanowskiego o obietnice

mm pt, 24 marca 2023 11:10

„Panie Prezydencie, Panie Prezesie gdzie obniżki? - pyta radny Dariusz Domasiewicz stojąc na Starym Rynku w Łomży. Przypomniał, że słowa prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, że „Mamy swoją spółkę, mamy też możliwość wpływania na to jakie są ceny ciepła w mieście”.

Łomżyńska KAS zlikwidowała bimbrownię

mm pt, 24 marca 2023 09:29

Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali bimbrownię działającą na terenie jednego z gospodarstw pod Rajgrodem. Zabezpieczyli 70 litrów bimbru i 340 litrów tzw. zacieru.

„Niech prezydent ruszy dupsko” czyli Strategia Mieszkalnictwa Miasta Łomża do 2030 roku

mm pt, 24 marca 2023 09:00

Czy miasto Łomża jest dobrym miejscem do zamieszkania? Jakie są jego problemy i w jakim kierunku powinno się rozwijać? Te i inne kwestie próbuje zdiagnozować przygotowana na zlecenie urzędu Strategia Mieszkalnictwa Miasta Łomża do roku 2030.

Teraz na Twój głos czeka Ośrodek WOPiTU z Łomży

mm pt, 24 marca 2023 08:08

- Od kilku dni jesteśmy na drugim miejscu w głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów, które trwa do godziny 12. w piątek – cieszy się psycholog Renata Szymańska, dziękując Czytelniczkom i Czytelnikom 4lomza.pl za pomoc w zdobyciu tak prestiżowego tytułu dla Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. - Wierzę w ludzi, że jeszcze się zmobilizujemy, ażeby Łomża zabłysła z nami na mapie województwa. Prosimy: zagłosujcie z rodzinami i przyjaciółmi.

Alarm przeciwpożarowy i ewakuacja w Lidlu

mm pt, 24 marca 2023 08:03

Kilkadziesiąt osób musiało ewakuować się w czwartkowy wieczór ze sklepu Lidla przy ulicy Sikorskiego z powodu alarmu przeciwpożarowego. Przybyli na miejsce strażacy przypuszczali początkowo, że całą sytuację spowodowała awaria instalacji sygnalizacji pożaru; okazało się jednak, że jej przyczyna była inna.

Szkolenie psów Ahlan na drodze do Podlaskiej Marki

mm cz, 23 marca 2023 13:08

Łomżyńskie szkolenie psów Alhan również nominowane do Podlaskiej Marki 2022. To drugi, obok WOPiTU, łomżyński podmiot nominowany do tej nagrody.

Szukają mogiły powstańców

mm cz, 23 marca 2023 10:57

- Dziś mamy finał, tzn. prof. Radosław Mieszkowski z UW prowadzi badania georadarowe, czy ta mogiła tutaj jest – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego i entuzjasta historii. Naukowiec i wolontariusze szukają nad Biebrzą miejsca spoczynku powstańców styczniowych.

Kolej do Łomży i Intercity ze Śniadowa

mm śr, 22 marca 2023 19:46

- W najbliższy poniedziałek 27. marca Sejmik zajmie się wnioskiem o wprowadzenie do WPF-ki (Wieloletniej Prognozy Finansowej) wkładu finansowego województwa podlaskiego realizacji inwestycji modernizacji linii kolejowej Łomża-Białystok - zapowiada Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. - To konkretne pieniądze na przywrócenie połączeń kolejowych do Łomży.

Poseł Truskolaski i radni PO o nieudolnościach PiS

mm śr, 22 marca 2023 18:12

Między wiatą Hali Targowej a torami kolejowymi w Łomży stanęli działacze PO: poseł Krzysztof Truskolaski z Białegostoku i radny Rady Miejskiej Łomży Piotr Serdyński oraz łomżyniak Jacek Piorunek, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Dwaj pierwsi działacze mówili o nieudolności rządu PiS i fiasku programu Mieszkanie Plus w Łomży, zaś trzeci o rychłych dofinansowaniach dla Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

mm śr, 22 marca 2023 16:18

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z Poligonową doszło do potrącenia pieszej. Kobieta zabrana do szpitala, kierowca trzeźwy.

Kolejna kara za śmieci i następna w kolejce

mm śr, 22 marca 2023 10:01

Ponad 130 tys. zł kary ma zapłacić Miasto Łomża za nieosiągnięcie w 2019 roku wskaźnika recyklingu niektórych odpadów komunalnych. W 2020 roku również nie udało się w mieście spełnić tych wymagań, w związku z tym należy oczekiwać kolejnej kary.

Łomża samochodami stoi, głównie starszymi

mm śr, 22 marca 2023 07:44

W mieście Łomża na koniec 2022 roku zarejestrowanych było prawie 42 tys. pojazdów, z tego bez mała 80% stanowiły samochody osobowe. Elektryków było zaledwie 32 pojazdy, a jednośladów aż 2700 sztuk. Z wszystkich zarejestrowanych pojazdów w 2022 roku wyprodukowanych było 247, a prawie 40% miało ponad 20 lat.

Drewno to ważny surowiec odnawialny i ekologiczny

mm wt, 21 marca 2023 18:23

„Nie było nas, był las - nie będzie nas, będzie las”. Powiedzenie zawiera mądrość ludową, że życie człowieka jest kruche i przemijające wobec potęgi odwiecznej Natury. W Międzynarodowym Dniu Lasu, który z woli ONZ świętowany jest 1. dnia wiosny, złożyliśmy życzenia zdrowia pracownikom i drzewostanom Nadleśnictwa Łomża na ręce nadleśniczego Dariusz Godlewskiego. W rozmowie z okazji święta spytaliśmy, ile drzew rocznie się sadzi, a ile metrów drewna pozyskuje z wyrębu lasu.

Ostatnie dni na zapłacenie bonem turystycznym

mm wt, 21 marca 2023 14:22

31 marca upływa termin na zapłacenie bonem turystycznym. Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia. Można nim choćby zaliczkowo dokonać przedpłaty za wyjazd dziecka na letnie kolonie, obóz czy wycieczkę.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę