Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wiceminister MON spotkał się z mieszkańcami Kolna - opowiedział o powstającej tam jednostce wojskowej

Główne zdjęcie
Wiceminister Michał Wiśniewski "na wybiegu" w Kolnie Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Rozpoczęły się już prace przy budowie jednostki wojskowej w Kolnie. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta mówił o tym wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

Opowiadał również, co dla całego powiatu kolneńskiego oznacza zlokalizowanie jednostki w tym mieście. Mieszkańcy, którzy byli na spotkaniu, są zadowoleni z takiej decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Cieszy się z niej także burmistrz Kolna Andrzej Duda.

- Jednostka to rozwój miasta, to też prestiż, bo w Kolnie nie było do tej pory wojska. MON ma jeszcze plan dokupienia terenów. To 25 hektarów opodatkowanych jako działalność gospodarcza. Poza tym do naszego miasta przecież przyjedzie iluś tam żołnierzy, rodziny tych żołnierzy, a to poczują sklepy, zakłady usługowe, restauracje, pizzerie i wszystkie podmioty gospodarcze, które funkcjonują w naszym mieście - dodaje Andrzej Duda.

Jak mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kolna wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski, prace przy tworzeniu jednostki już się rozpoczęły.

- Bardzo szybko zostały podjęte fizyczne prace w Kolnie, żeby otworzyć i zorganizować tutaj, na razie, jednostkę kontenerową. Równolegle toczą się w Agencji Mienia Wojskowego prace architektoniczne, które pokażą nam, w jaki sposób będzie funkcjonowała ta jednostka. Będzie tutaj stacjonował batalion zmechanizowany - wyjaśnia Michał Wiśniewski.

W Kolnie ma stacjonować do 700 żołnierzy.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/224494


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę