Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Sztuczna inteligencja pomoże przestępcom?

mm pon, 27 marca 2023 21:22

Przestępstwa „na wnuczka” wkrótce mogą otrzymać nowe możliwości. Za sprawą sztucznej inteligencji, do ofiary zadzwoni „głos prawdziwego wnuczka”, wtedy nawet czujna babcia może ulec oszustom. To tylko początek zagrożeń.

Sejmik za remontem linii kolejowej Łapy – Łomża

mm pon, 27 marca 2023 20:22

Radni Sejmiku przyjęli uchwałę z 64 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Łapy – Śniadowo – Łomża. - To ważny krok na drodze do powrotu połączeń kolejowych do Łomży - mówi wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Inwestycje miejskie na zewnętrznej kroplówce

mm pon, 27 marca 2023 19:39

„Problem jakości dróg i parkingów w mieście jak również ich naprawy, przebudowy jest znany Prezydentowi Miasta Łomża od wyboru na to stanowisko" – przyznaje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki w odpowiedzi na pytania o zalewany od lat parking przy ul. Wojska Polskiego 161B. Przyznaje jednak, że bez zewnętrznych pieniędzy Miasto nie jest w stanie wiele zrobić.

Ponad 3 i pół tysiąca turystów z Polski i świata

mm pon, 27 marca 2023 16:26

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska przygotowała sprawozdanie z działalności za rok 2022. Punkt Informacji Turystycznej, mieszczący się w Hali Kultury, obsłużył 3 542 turystów, w tym 2 136 turystów indywidualnych z Polski, 37 grup wycieczkowych – 1 234 osoby i 162 turystów z zagranicy. - Za pomocą narzędzi teleinformatycznych (telefon PIT: 660 163 846) obsłużyliśmy w ubiegłym roku łącznie 130 turystów – mówi Wojciech Winko, przewodnik po Łomży, szef LOT ZŁ.

Chwilowy powrót zimy

mm pon, 27 marca 2023 12:53

W pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, opady deszczu ustąpią miejsca opadom śniegu. Nocami lekki mróz. W drugiej połowie tygodnia od zachodu krótkotrwałe ocieplenie i bardziej „wiosenna” aura – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Uciekał przed policją, wjechał sąsiadowi w płot

mm nie, 26 marca 2023 13:12

Pijany kierowca nie zatrzymał się na wezwania policjantów i zaczął uciekać. W pobliżu domu nie wyrobił się na zakręcie i uderzył w ogrodzenie sąsiada.

Kiszonka pod biurem wiceministra Kołakowskiego

mm nie, 26 marca 2023 09:20

Pod biurem poselskim posła i wiceministra rolnictwa Lecha Kołakowskiego rozsypano kiszonkę. Nie widać innych uszkodzeń biura, policja zabezpiecza teren.

Pożar samochodu na Piłsudskiego

mm so, 25 marca 2023 17:25

Samochód osobowy zapalił się na alei Piłsudskiego w rejonie ulicy Spokojnej. Interweniowała straż pożarna, nikomu nic się nie stało.

Jak przeżyć zmianę czasu

mm so, 25 marca 2023 13:10

Dzisiejszej nocy, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Myślą przewodnią okresowego przestawiania zegarków było lepsze wykorzystanie dłuższego dnia w cieplejszej połowie roku – przypomina IMGW.

Prawnicze wydatki miejskich jednostek

mm so, 25 marca 2023 09:15

Miejskie jednostki na obsługę prawną w 2022 roku wydały ponad ćwierć miliona złotych. Najwięcej, poza Urzędem Miejskim, na obsługę prawną wydało MPGKiM.

„Staliśmy się sztafetą ludzi dobrej woli”

mm so, 25 marca 2023 08:10

Po tygodniu rywalizacji w plebiscycie Podlaska Marka Konsumentów w piątek zawiesił się serwer w Urzędzie Marszałkowskim. Setki ludzi chciały połączyć się z panelem do oddania głosu, np., na Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. WOPiTU na 29 kandydatur ma 2. miejsce – 2 905 głosów i gratuluje zwycięzcom: Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej Bajka w Suwałkach – 3 214. - Oczami wyobraźni widziałam czek na 10 tysięcy złotych, by do ZOL zakupić chorym dwa materace przeciwodleżynowe – opisuje emocje psycholog Renata Szymańska.

Transformacja agentury według Cenckiewicza

mm so, 25 marca 2023 07:33

– Człowiek z Matką Boską w klapie, człowiek, który tysiąc razy ściskał się z Janem Pawłem II, człowiek, który dostał nagrodę Nobla, jest symbolem antykomunizmu na całym świecie, jako człowiek okazuje się agentem, jako prezydent promuje postkomunizm w Polsce – mówił podczas piątkowego spotkania w Hali Kultury dr hab. Sławomir Cenckiewicz. Popularny historyk i publicysta, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, promował w Łomży dwie najnowsze książki, „Agentura” oraz „Transformacja”, zapowiadając rychłe wydanie kolejnej części cyklu o służbach i agentach, zatytułowanej „Historia”.

Oświadczenie Starosty Łomżyńskiego w sprawie sytuacji związanej z PUP Łomża

mm pt, 24 marca 2023 16:59

Mając na uwadze pojawiające się w przestrzeni publicznej artykuły prasowe dotyczące finansowania działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży - oświadczam, jak niżej.

Alarm w komendzie

mm pt, 24 marca 2023 15:58

7-letni chłopiec wsiadł do nieswojego autobusu i trafił w nieznane miejsce. Chciał pieszo wrócić do domu, ale szedł w przeciwnym kierunku. Potencjalnie groźna sytuacja, na szczęście skończyła się dobrze. Po niedługim czasie odnalazł go patrol policji.

Czy radni Łomży pomogą?

mm pt, 24 marca 2023 15:26

- Sytuacja jest bardzo krytyczna i dramatyczna, ponieważ tak jak Pan mamy również rodziny i dzieci na utrzymaniu, dodatkowo kredyty do spłaty – piszą w liście do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Prezydent Chrzanowski obciął dotację o prawie pół miliona na działalność łomżyńskiego Urzędu Pracy, który obsłużył w 2022 r. ponad 16 i pół tysiąca osób. W ubiegłym roku w PUP rejestrowało się 4 670 osób, w tym 2 899 mieszkańców Łomży. - W innych jednostkach podległych Panu pracownicy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia, a nam grożą zwolnienia pracowników – podpisało się 46 osób, których list publikujemy w całości.

W weekend może zagrzmieć

mm pt, 24 marca 2023 13:06

Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Żaluzje drewniane, rolety rzymskie, a może ich elektryczne odpowiedniki?

JJS pt, 24 marca 2023 12:27

W dzisiejszym artykule wraz z ekspertami firmy Małgorzata przyjrzymy się różnym wersjom rolet wewnętrznych oraz przedstawimy ceny dla kilku konfiguracji. Jeszcze zanim zaczniemy, klikając w linki, możecie dowiedzieć się jeszcze więcej od zespołu firmy Małgorzata na temat przedstawionych produktów.

Przed Wielkanocą emeryci otrzymają pierwsze trzynastki

mm pt, 24 marca 2023 11:58

Już piąty raz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże „trzynastkę” swoim świadczeniobiorcom. Pierwsze wypłaty mają do emerytów i rencistów trafić jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi .

Domasiewicz pyta Chrzanowskiego o obietnice

mm pt, 24 marca 2023 11:10

„Panie Prezydencie, Panie Prezesie gdzie obniżki? - pyta radny Dariusz Domasiewicz stojąc na Starym Rynku w Łomży. Przypomniał, że słowa prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, że „Mamy swoją spółkę, mamy też możliwość wpływania na to jakie są ceny ciepła w mieście”.

Łomżyńska KAS zlikwidowała bimbrownię

mm pt, 24 marca 2023 09:29

Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali bimbrownię działającą na terenie jednego z gospodarstw pod Rajgrodem. Zabezpieczyli 70 litrów bimbru i 340 litrów tzw. zacieru.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę