Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wosk pszczeli do odlewania świec sklarowany: Sekret Pięknych Świec

JJS wt, 18 czerwca 2024 15:13

Wosk pszczeli od wieków wykorzystywany jest do produkcji świec, a świece z wosku pszczelego są cenione za swoje naturalne właściwości i niepowtarzalny charakter. Nie tylko pięknie pachną, ale również palą się dłużej niż wiele z ich parafinowych odpowiedników. Jednak aby uzyskać idealną świecę, kluczowy jest proces sklarowania wosku pszczelego.

Czynsze komunalne w górę

mm wt, 18 czerwca 2024 12:35

Jesienią mieszkańców lokali komunalnych w Łomży czeka podwyżka czynszu. Zarządzenie podnoszące stawkę bazową czynszu opublikowano w miejskim BIP-ie.

Chciała zabić

mm wt, 18 czerwca 2024 11:29

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała kobieta, która w ostatnią sobotę zadała siedem ciosów nożem mężczyźnie. Poszkodowany w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Szkolenie specjalistyczne w Czerwonym Borze

mm wt, 18 czerwca 2024 08:06

15 lipca 2024 rusza szkolenie specjalistyczne w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w Czerwonym Borze. Chętnych wojsko zaprasza do kontaktu.

Dni Łomży w statystykach policji

mm pon, 17 czerwca 2024 15:58

Najwięcej interwencji związanych z dniami Łomży policjanci mieli w piątek. Kolejne dni były już znacznie spokojniejsze.

Zmarła ofiara ataku siekierą

mm pon, 17 czerwca 2024 14:28

Zmarł mężczyzna zaatakowany siekierą przez wuja w Kownatach. Do tragedii doszło na początku czerwca.

Potrącenie dziecka na hulajnodze

mm pon, 17 czerwca 2024 13:53

Na ulicy Zawadzkiej doszło do potrącenia 8-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną. Dziecko trafiło do szpitala.

Zatroszcz się o swój kapitał początkowy

mm pon, 17 czerwca 2024 10:41

Kapitał początkowy to ważna część przyszłej emerytury. Osoby, które do tej pory nie ubiegały się o jego ustalenie, a pracowały przed 1999 r. powinny zrobić to jak najszybciej by w przyszłości nie pobierać zaniżonego świadczenia. Wiele zakładów pracy zostało zlikwidowanych lub przekształcanych i mogą pojawić się trudności z otrzymaniem dokumentów, które potwierdzą zatrudnienie i wysokość zarobków sprzed ponad 25 lat i więcej.

Zmienny tydzień w pogodzie

mm pon, 17 czerwca 2024 10:11

O huśtawce pogodowej w nadchodzącym tygodniu pisze IMGW w swojej prognozie. Ciepłe, wręcz upalne dni mają przeplatać się z dużo chłodniejszą, deszczową i burzową aurą. Niestety takie warunki sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych zjawisk, stąd w rozpoczynającym się tygodniu możliwe ostrzeżenia przed burzami, silnym wiatrem i opadami.

Miastotwórcza rola uczelni, czyli poszukiwanie silnika rozwoju

mm pon, 17 czerwca 2024 08:44

Nowa wiedza wpływa na powstawanie innowacji, a te na wzrost i rozwój gospodarczy – mówił dr Dariusz Perło z Akademii Łomżyńskiej podczas konferencji „Miastotwórcza rola uczelni”. By skorzystać z tego „silnika” zdaniem uczestników spotkania, potrzebna jest przemyślana strategia i aktywność miasta.

Potrącenie na ścieżce rowerowej

mm nie, 16 czerwca 2024 21:13

Na ścieżce rowerowej przy ul. Sikorskiego doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Ocalić od zapomnienia

mm nie, 16 czerwca 2024 20:49

W niedzielę w Jedwabnem uczczono pamięć mieszkańców wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego podczas czwartej deportacji 83. lata temu. Po raz pierwszy w gminie odbyła się rekonstrukcja aresztowania i wyprowadzenia jaka mogła się zdarzyć w jednej z rodzin, których dotknęła.

Muzyczne Dni Łomży 2024

mm nie, 16 czerwca 2024 12:06

Tegoroczne Dni Łomży stały pod znakiem muzyki. Pierwszego dnia imprezy na muszli przy ulicy Zjazd odbył się Young Łomża Festiwal, którego gwiazdami byli Kacperczyk oraz Young Leosia. Sobotni koncert przyciągnął również znacznie starszą publiczność, gustującą w disco polo oraz przebojach Defisa i M.I.G. Nie zabrakło też występów lokalnych wykonawców, łomżyńskiej raperki Sary 5-tki oraz pochodzącego z Jeziorka Bajorka. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie jej pierwszy dzień, gdzie według szacunków służb w kulminacyjnym momencie na muszli i w jej sąsiedztwie było około 15 tysięcy ludzi.

606 lat historii brzmi dumnie, a co dalej?

mm so, 15 czerwca 2024 18:52

„Bogu dziękujemy za tych, którzy założyli ten gród, który zmieniał swoją lokalizację. Ostatecznie tu, na tej łomżyńskiej skarpie, znalazł swoje miejsce”- mówił bp Janusz Stepnowski podczas mszy świętej za Łomżę i jej mieszkańców. Z kolei dr hab. Dariusz Surowik, rektor Akademii Łomżyńskiej apelował o połączenie sił uczelnianych i miejskich, co w jego ocenie miałoby być „jedyną drogą, by nie dopadła nas demografia”.

Dachowanie pod Dobrym Lasem

mm so, 15 czerwca 2024 17:26

Kobieta z trójką dzieci trafiła do szpitala po tym jak jej auto dachowało.

Konta i subkonta blisko 26 milionów Polaków zostały zwaloryzowane

mm pt, 14 czerwca 2024 17:36

W tym roku w wyniku rocznej waloryzacji składek stan kont i subkont osób ubezpieczonych zwiększył się o 521,7 mld zł. W ubiegłym roku przyrost ten wyniósł ok. 450 mld zł.

Podwyżki w obiektach MOSiR-u

mm pt, 14 czerwca 2024 16:50

O 20 proc., a nawet 100 proc. od nowego miesiąca wzrastają ceny za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Nowością są Specjalne Wieczory Saunowe z udziałem saunamistrza.

Kierowca myślał, że jest trzeźwy

mm pt, 14 czerwca 2024 13:41

Dwóch pijanych kierowców jazdę skończyło w rękach policjantów. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi z kolei po wieczornym piciu, rano czuł się dobrze, ale i tak wylądował autem w rowie na dachu. Winą za kierowanie chciał obciążyć siostrę.

Wybór idealnego zlewozmywaka — porównanie różnych materiałów

JJS pt, 14 czerwca 2024 11:48

Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? Wybór odpowiedniego zlewozmywaka to ważna decyzja, która wpłynie na komfort i wygląd Twojej kuchni przez wiele lat.

Idzie upał

mm pt, 14 czerwca 2024 08:50

W weekend przez obszar naszego kraju, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie powoli układ frontów atmosferycznych, związany z niżem z rejonu Wysp Brytyjskich. Przyniesie to okresami wzrost zachmurzenia do dużego, opady deszczu oraz burze. Będzie ciepło, temperatura w dzień wzrośnie do 27°C – pisze IMGW PIB w swojej prognozie.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę