sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Tomasz Obrycki mistrzem województwa podlaskiego juniorów w szachach

Tomasz Obrycki

Tomasz Obrycki, podopieczny Vafy Mammadova, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10, w rozegranych w Supraślu XXV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w Szachach, zajął pierwsze miejsce w kat. do lat 12. W kategorii do lat 14 brąz wywalczyła Pola Galińska. Oboje reprezentują KS Elbrus Łomża.

W miniony weekend w Supraślu odbyły się XXV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w Szachach, w których wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek. KS Elbrus Łomża reprezentowało 4 zawodników, którzy wrócili z 2 medalami i wysokimi, punktowanymi miejscami.

Najlepiej zaprezentował się utytułowany 12-latek, który zajął I miejsce w kat. do lat 12. W rozegranych 7 partiach uzyskał komplet punktów. To kolejny rok wychowanka Vafy z medalem rangi wojewódzkiej. Przypomnijmy, tydzień wcześniej Tomek Obrycki w mocno obsadzonym turnieju II edycji „Galeria Jurowiecka 2023” w kat. open zajął 8 miejsce wśród 70 zawodników. Był najmłodszym zawodnikiem w pierwszej dziesiątce co sprawiło, że w klasyfikacji juniorów zajął pierwsze miejsce. Zdobył 6 pkt w 9 rozegranych partiach. Kolejny Turniej Mistrzów XXVIII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej w niedzielę w Białymstoku, gdzie spotykają się najlepsi z ośmiomiesięcznych turniejów i grają każdy z każdym, Tomek bezapelacyjnie wygrał wszystkie partie i został zwycięzcą w kat. do lat 13. Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, czy inne towarzyszące turnieje są kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych pod koniec wakacji w Bydgoszczy oraz Mistrzostw Europy.

W kategorii do lat 14 w Mistrzostwach Województwa uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 Pola Galińska zajęła III miejsce w swojej grupie.

W kategorii do 10 lat reprezentant KS Elbrus Łomża Patryk Potkaj zdobył 3,5 pkt z 7 możliwych. Pozwoliło mu to na zajęcie 12-stego miejsca.

W kategorii do 16 lat startował Bartosz Chełstowski, który zajął VI m-ce. W 7 rozegranych partiach zwycięsko wychodził w 3.

- Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje, niezależnie od zajętego miejsca – podsumowuje trener Vafa Mammadov.

źródło:  KS Elbrus Łomża