Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Dwa dni z tangiem w Hali Kultury

mm pon, 22 lipca 2024 08:03

Koncert „Tango i cztery pory roku… w Buenos Aires” Andrysek Tango Quintette zakończył cykl wydarzeń festiwalu Podlasie Slow Fest by Łomża w Hali Kultury. Pod hasłem „Tango Days” odbyła się tam projekcja filmu „Ostatnie tango”, warsztaty taneczne dla początkujących i wspomniany koncert. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem - wszystkie bezpłatne wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

Łomżyński weekend z tangiem

mm pt, 19 lipca 2024 08:24

Miłośnicy tanga mają w ten weekend powody do radości. Dzięki łomżyńskiej odsłonie Podlasie Slow Fest w Hali Kultury będą mogli nie tylko obejrzeć film „Ostatnie tango”, ale też uczestniczyć w warsztatach tanecznych i w koncercie „Tango i cztery pory roku… w Buenos Aires” wybitnego akordeonisty Marka Andryska i jego Tango Quintette. Nie zabraknie też innych wydarzeń, w tym sportowych. Do tego ciągle można oglądać różne wystawy czasowe w łomżyńskich muzeach oraz placówkach i instytucjach kultury.

Festiwalowe sukcesy łomżyńskiego zespołu

mm wt, 16 lipca 2024 09:53

Grupa Bond została doceniona podczas dwóch konkursowych przeglądów. Założony przez muzyków znanych z The BL Blues Band i Holy Water zespół najpierw zajął trzecie miejsce w III Przeglądzie Muzyki Szanty w Kamiance. W miniony weekend powtórzył ten sukces w znacznie silniejszej stawce, podczas II Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SzantygRaj ’24 w Rajgrodzie. - Sami jesteśmy zaskoczeni tym sukcesem, bo to większy festiwal, wyższe nagrody i nie sądziliśmy, że coś zdobędziemy! – mówi Paweł Czerwonko, zapowiadając prace nad poszerzeniem repertuaru i kolejne koncerty Bonda, również w Łomży.

Muzyczne, taneczne i muzealne atrakcje na weekend

mm pt, 12 lipca 2024 07:59

Dwudniowy festiwal szantowy w Rajgrodzie z udziałem łomżyńskiego zespołu Bond. Przejażdżki po Łomży zabytkowym autobusem, wydarzenie towarzyszące wystawie „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży” w muzeum. Występ koreańskich tancerzy w filharmonii. Zajazd wysokomazowiecki w Ciechanowcu, upamiętniający 760 rocznicę bitwy z Jaćwingami i obejmujący szereg atrakcji. To najważniejsze wydarzenia nadchodzącego weekendu, ale nie jedyne.

Książka o Księdzu Wysockim, świadku Obławy Augustowskiej

mm śr, 10 lipca 2024 15:32

- Każde zdanie w tej książce jest dla mnie ważne, bo przypomina mi fragment mojego życia - mówi cicho 86-letni ksiądz Stanisław Wysocki, charyzmatyczny duszpasterz Kościoła Młodych w Łomży, kapelan łomżyńskiej „Solidarności”, AK-owców i Sybiraków, o którym właśnie ukazała się książka dr Teresy Kaczorowskiej. Zapytaliśmy Księdza, czy może przybyć na spotkania z Czytelnikami: w środę do Muzeum Okręgowego w Suwałkach i w czwartek do Muzeum Kresów Rzeczypospolitej w Sejnach, a w piątek na uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej na Wzgórzu Krzyży w Gibach niedaleko Sejn. - Duchowo będę - zapewnia świadek, któremu zabrali ojca i dwie siostry.

„Mikrokosmos” Wojciecha Zubali

mm so, 06 lipca 2024 11:12

Wojciech Zubala, ceniony fotografik, malarz i wykładowca warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, powrócił do Łomży. W Galerii Pod Arkadami MDK-DŚT zaprezentował obrazy, składające się na cykl „Mikrokosmos”. - Bardzo lubię Łomżę! - podkreślał artysta, przypominając swe wcześniejsze, bardzo udane, wizyty w mieście nad Narwią.

Imprezy pierwszego weekendu lipca

mm pt, 05 lipca 2024 07:52

Wystawa malarstwa „Mikrokosmos” profesora Wojciecha Zubali. Druga edycja Festiwalu Kultur na nadnarwiańskich bulwarach, zakończona wieczorem pieśni folkowych i międzypokoleniową potańcówką. Dwudniowy, familijny festyn z okazji Dni Jedwabnego, obejmujący szereg atrakcji. W ten weekend w Łomży i w jej pobliżu oraz nieco dalej nie zabraknie również innych wydarzeń, jak na przykład MotoKurp 2024 w Łysych czy IV Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych w Supraślu, z udziałem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Lato aktywnie

mm pon, 01 lipca 2024 09:06

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu zostają w Łomży i mają czas, czują rytm i chcą się nauczyć tańca, Projekt Artystyczny Meandry przygotował na wakacje pewną propozycję. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w ramach „Lata w Bibliotece 2024”.

Łomżyńskie zespoły w półfinale Rockowań

mm nie, 30 czerwca 2024 07:38

Zespoły Isaac Goldenberg i Valefor zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego przeglądu Rockowania. Trzecim finalistą został Jakub Kalista. Półfinałowe przesłuchania odbędą się we wrześniu, a ich zwycięzcy 19 października wezmą udział w białostockim finale. Pula nagród finansowych to 10 tysięcy złotych, są też nagrody specjalne, na przykład koncert w studio Polskiego Radia Białystok i możliwość nagrania singla w słynnym studio Hertz.

Wydarzenia najbliższego weekendu i tygodnia

mm pt, 28 czerwca 2024 08:54

Najbliższe dni zdominuje w Łomży i w jej okolicach muzyka. W MDK-DŚT odbędą się łomżyńskie eliminacje „Rokowań” z udziałem grup Isaac Goldenberg i Valefor oraz solisty Jakuba Kalisty. Codziennie będą też odbywać się koncerty w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Będzie też impreza pozamuzyczna, charytatywny piknik familijny z okazji Dnia Psa.

Książkowa opowieść o mazowieckiej szlachcie

mm cz, 27 czerwca 2024 07:51

Maciej Falkowski promował w Łomży swą najnowszą książkę. Opublikowana w serii literatury faktu „Sulina” wydawnictwa Czarne „Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza” opowiada o drobnej szlachcie z pogranicza Mazowsza i Podlasia, przybliżając lokalną historię i tradycję, widzianą z jej perspektywy. Spotkanie zorganizowane przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Hali Kultury miało też wyjątkowych gości, ojca i wuja autora, 79-letniego kapłana Czesława Rostkowskiego, również opisanych na kartach książki.

Bajeczne akwarele w Galerii Sztuki Współczesnej

mm cz, 27 czerwca 2024 07:47

Wystawę malarstwa Adama Papke otwarto w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego. Przebywający na plenerze autor nie mógł być na wernisażu - pojawi się w galerii na warsztatach 3 sierpnia, ale przemówiła za niego w całej okazałości jego sztuka. - To coś, co pozwala na odrobinę refleksji, zastanowienia się, że przyroda jest piękna, że powinniśmy o nią dbać! - podkreślała kierownik galerii Karolina Skłodowska.

Wspólna wystawa artystycznego małżeństwa

mm śr, 26 czerwca 2024 08:02

Aleksandra i Tomasz Pakuszewscy zaprezentowali w Galerii N pierwszą wspólną wystawę. Ona maluje, on fotografuje, a inspiruje ich przede wszystkim piękno natury, stąd pomysł połączenia malarstwa i fotografii na wspólnej ekspozycji. Wystawa została otwarta we wtorkowe popołudnie o godzinie 18, ale mecz Polska-Francja na Euro 2024 nie okazał się dla niej konkurencją.

Bardowie naszych czasów i zapowiedź Café Kultura

mm wt, 25 czerwca 2024 15:20

Duet Adam Jarząbek i Jarosław Jurkiewicz zagrał koncert na plenerowej scenie przed Galerią Pod Arkadami. Wykonali program „Bardowie naszych czasów-Dylan, Kaczmarski, Nohavica”, dopełniając go autorskimi kompozycjami. Był to koncert na dobry początek lata, ale też zapowiedź sierpniowego cyklu Café Kultura, organizowanego przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych.

Maestro Maksymiuka powrót do Łomży

mm nie, 23 czerwca 2024 09:27

Wybitny dyrygent Jerzy Maksymiuk po wielu latach przerwy ponownie wystąpił w Łomży. Nie tylko poprowadził orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, ale przedstawił też łomżyńskiej publiczności napisany dla filharmoników utwór, Koncert fantazję na skrzypce i orkiestrę kameralną. Było to pierwsze wykonanie tej kompozycji, a jak podkreśla artysta w przeprowadzonym przed koncertem wywiadzie, napisanie jej dla łomżyńskiej orkiestry było dla niego czymś niezwykle ważnym.

Trzecie święto ulicy Farnej

mm so, 22 czerwca 2024 10:44

Koncert zespołu The BL Blues Band zakończył trzecią edycję święta ulicy Farnej. Wcześniej w Restauracji Na Farnej otwarto doroczną wystawę zbiorową łomżyńskiego środowiska artystycznego, podczas której swe najnowsze prace zaprezentowało 16 twórców. Obejmująca szereg wydarzeń impreza trwała dwa dni i została zorganizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024.

Prawykonanie z maestro Maksymiukiem

mm pt, 21 czerwca 2024 10:15

Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów Jerzy Maksymiuk ponownie odwiedził Łomżę. Nie tylko poprowadził orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego podczas koncertu wieńczącego sezon artystyczny 2023/2024, ale też skomponował dla niej utwór. Solistką w Koncercie fantazji na skrzypce i orkiestrę kameralną była wybitna skrzypaczka Maria Machowska, a znany na całym świecie maestro Maksymiuk zaprezentował się łomżyńskiej publiczności również jako pianista oraz niezrównany konferansjer.

Trzecie święto ulicy Farnej i wydarzenia przyszłego tygodnia

mm pt, 21 czerwca 2024 08:19

Piątek upłynie w Łomży pod znakiem trzeciej odsłony święta ulicy Farnej. W niedzielę odbędzie się osiedlowy „Dzień sąsiada”, ale większość wydarzeń zaplanowano na kolejne dni. Będzie to poetycki koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz przed Galerią Pod Arkadami, rodzinna wystawa łomżyńskich twórców Aleksandry i Tomasza Pakuszewskich oraz kolejna, akwarelisty Adama Papke. Odbędzie się również spotkanie z Maciejem Falkowskim, promującym najnowszą książkę „Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza”.

Śpiew, muzyka, taniec, jarmark na Dni Kultury Kurpiowskiej

mm cz, 20 czerwca 2024 09:41

Słońce w Nowogrodzie świeciło od samego rana. W niedzielę u podnóża zielonej skarpy Skansenu Kurpiowskiego imienia Adama Chętnika na scenie wystąpiło ponad 200 uczestników: śpiewaków, muzyków i tancerzy 31. Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej. Tegoroczna edycja miała swój symboliczny akcent: organizatorzy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży powrócili do starej, dobrej tradycji korowodu z MGOK z udziałem uczestników Dni, np., z dziećmi biorącymi udział w warsztatach kurpiowskich. Frekwencja i humory wyśmienite dopisały gościom od godz. 10. do 18.

Taneczne zakończenie festiwalu „Milion dzwonków”

mm nie, 16 czerwca 2024 18:21

Barwny korowód zakończył wystawę i pierwszą edycję festiwalu „Milion dzwonków”. Z własnoręcznie wykonanymi dzwonkami z Galerii Sztuki Współczesnej do Muzeum Północno-Mazowieckiego przeszło ponad 60 osób. Wcześniej przed siedzibą galerii odbyły się taneczne występy grupy PanEuRytmia oraz zespołu folkowego Bułgarica; można też było zwiedzić wystawę.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę