Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
240102090458.gif
240313013051.jpg

Kandydat zawinił, ukarać właściciela

mm śr, 17 lipca 2024 10:35

Kto ma zdjąć bezprawnie zawieszony baner wyborczy. Panią Krystynę (imię zmienione) właścicielkę płotu, która chciała pozbyć się kawałka plandeki z jej ogrodzenia, służby ostrzegały przed odpowiedzialnością. Co zrobić, gdy kandydat ignoruje wezwania do uprzątnięcia.

Raport z zasięgu internetu szerokopasmowego w regionie

mm śr, 17 lipca 2024 18:47

Ponad 72 proc. dostęp do internetu w Polsce odbywa się poprzez światłowód. W powiecie łomżyńskim z tego medium korzysta 59 proc., a w Łomży 54 proc. Generalnie większość jest w zasięgu internetu 1GB/s lub szybszego i co ciekawe powyżej średniej krajowej mamy zasięg internetu 10Gb/s.

240520101931.svg

Program kompleksowej opieki po zawale serca KOS w Łomży

mm śr, 17 lipca 2024 18:55

Od lipca 2024 r. Szpital Wojewódzki w Łomży dołączył do grona realizatorów Programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca KOS-zawał – informuje NFZ. To program specjalistycznej opieki obejmujący leczenie szpitalne, ambulatoryjne i rehabilitację kardiologiczną, przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego.

Raport: w Polsce jest 12 mln osób narażonych na negatywne społecznie skutki alkoholizmu

mm śr, 17 lipca 2024 19:04

Według raportu Akademii Polonijnej w Częstochowie w Polsce liczba uzależnionych od alkoholu i nadmiernie pijących sięga od 4 do 5 mln, co ma oznaczać, że osób żyjących w zasięgu społecznie negatywnych skutków alkoholizmu jest około 12 mln.

240717090144.gif

Zapowiadało się groźniej

mm śr, 17 lipca 2024 08:10

4998 zdarzeń odnotowali strażacy w całym kraju (we wtorek i do godz. 6 rano w środę) po przejściu frontu atmosferycznego – informuje Państwowa Straż Pożarna. W Łomży w tym czasie strażacy wyjeżdżali do 10 zdarzeń w tym 9 związanych z pogodą.

Przygoda na jachtach nad Jeziorem Rajgrodzkim

mm wt, 16 lipca 2024 19:45

Klub Żeglarski „Zefir” w Łomży świętuje jubileusz 35-lecia. Do Klubu Zefir należy znany ośrodek nad Jeziorem Rajgrodzkim, gdzie przez ponad 30 lat organizowane były obozy z nauką pływania na jachcie dla dzieci i młodzieży. Założycielem i prezesem od 1989 r. był działacz Szkolnego Związku Sportowego Jan Marcińczyk (lat 82), a od grudnia 2021 r. prowadzenie przejął syn, żeglarz i lekarz Krzysztof Marcińczyk (lat 50). Przez 3 i pół dekady narodziły się przyjaźnie, a nawet 2 małżeństwa. Dzisiaj „Zefira” tworzy kilkanaście osób, jednakże znacznie liczniejsza jest społeczność kursantów, nauczycieli, instruktorów. Wspólnie uczestniczą w wakacyjnej przygodzie na jachtach na jeziorze.

W Biebrzańskim Parku Narodowym są kamery do monitoringu zwierząt - na nagraniach można zobaczyć rysie, wilki i łosie

mm wt, 16 lipca 2024 15:05

Ryś znaczący teren, łosie, wilki, czy sowa ze zdobyczą. Między innymi to nagrywają kamery zainstalowane w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Drzewa uschłe do wycięcia. A kiedy będą nowe...?

mm wt, 16 lipca 2024 09:34

- Ja nie mam uprawnień do wydawania opinii, czy drzewo jest suche, ani do wydawania decyzji o tym, żeby je wyciąć – wyjaśnia starszy mistrz Kamil Jemielity z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży. Jednak po alarmie Czytelniczki 4lomza.pl, że sucha akacja zagraża pojazdom przy jezdni na ruchliwej ulicy Przykoszarowej w poniedziałek pojawiła się zwyżka - wycięto rosochatą koronę bez liści i skrócono pień o około 1/3. Akacja będzie mniej zagrażać rowerzystom i przechodniom. W tym roku Zakład Zieleni otrzymał dopiero 4 decyzje o zgodzie na wycinkę - na ok. 30 wniosków.

Krawczyńska z Mistrzostwem Polski

mm wt, 16 lipca 2024 09:28

W ostatni weekend Martyna Krawczyńska na swoim koronnym dystansie 3000 metrów przez płotki pewnie zdobyła Mistrzostwo Polski. Zawodniczka wspólnie z kolegą klubowym Piotrem Dąbrowskim w najbliższy weekend będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym meczu lekkoatletycznym w Krakowie.

Festiwalowe sukcesy łomżyńskiego zespołu

mm wt, 16 lipca 2024 09:53

Grupa Bond została doceniona podczas dwóch konkursowych przeglądów. Założony przez muzyków znanych z The BL Blues Band i Holy Water zespół najpierw zajął trzecie miejsce w III Przeglądzie Muzyki Szanty w Kamiance. W miniony weekend powtórzył ten sukces w znacznie silniejszej stawce, podczas II Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SzantygRaj ’24 w Rajgrodzie. - Sami jesteśmy zaskoczeni tym sukcesem, bo to większy festiwal, wyższe nagrody i nie sądziliśmy, że coś zdobędziemy! – mówi Paweł Czerwonko, zapowiadając prace nad poszerzeniem repertuaru i kolejne koncerty Bonda, również w Łomży.

Izabela Waldzińska wygrywa w Pabianicach

mm wt, 16 lipca 2024 09:02

Izabela Waldzińska z UKS Return Łomża wygrała Turniej Tenisa WTK w Pabianicach. 13-latka jest uczennicą SP nr 7, a gra w grupie do 14 lat.

Stylowa i komfortowa odzież plus size do pracy - porady i inspiracje

JJS śr, 17 lipca 2024 16:56

Moda plus size zyskuje na znaczeniu, oferując szeroką gamę stylowych i komfortowych ubrań do pracy. A każda kobieta, niezależnie od rozmiaru, zasługuje na to, by czuć się pewnie i komfortowo w swoim stroju. Jak zatem dobrać idealne ubranie plus size do pracy? Oto kilka praktycznych porad i inspiracji.

Letnie Elegancje: Sukienki Plażowe, które Podkreślają Styl i Komfort

JJS śr, 17 lipca 2024 13:16

Lato to czas, gdy nasze garderoby przepełniają się barwami i lekkością tkanin. Szczególne miejsce w letniej stylizacji zajmuje sukienka na plażę, która łączy w sobie funkcjonalność, swobodę i modny wygląd.

Jakie kasze nie mają glutenu? Kasza dla osób z celiakią

JJS śr, 17 lipca 2024 09:38

Kasze od wieków stanowią podstawę diety wielu kultur na całym świecie. Dzięki swoim właściwościom odżywczym, bogactwu witamin, minerałów i błonnika, są cenione zarówno przez dietetyków, jak i przez osoby dbające o zdrowie. Jednak osoby z celiakią - chorobą autoimmunologiczną, w której spożycie glutenu prowadzi do uszkodzenia jelit - muszą wyeliminować z diety niektóre produkty. W tym artykule przyjrzymy się, które kasze są wolne od glutenu i mogą być bezpiecznie spożywane przez chorujących na celiakię, a także jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą ich włączenie do diety.

 
230324110621.gif
240704091537.gif

Ogłoszenia płatne

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę