sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Krawczyńska z kolejnym minimum na Mistrzostwa Europy

Martyna Krawczyńska wypełniła kolejne, tym razem na dystansie 3000 metrów z przeszkodami, minimum przed Mistrzostwami Europy w Jerozolimie. Wcześniej takie minimum osiągnęła w biegu na dystansie 5000 metrów.

Podczas rozgrywanego w Oleśnicy memoriału płk. Wiesława Kiryka, podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, zadebiutowała na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Reprezentantka KS PREFBET-SONAROL biegnąc ze starszymi zawodniczkami zajęła szóste miejsce w zawodach, które miały międzynarodową obsadę. Oprócz Polek startowały dwie Brytyjki i jedna Czeszka. Martyna uzyskała wynik 10:17,39 sek. co w kategorii U20 jest piątym rezultatem historii polskiej lekkiej atletyki, czwartym w tym sezonie wynikiem w Europie, najlepszym rezultatem w tym roku w Polsce oraz rekordem województwa Podlaskiego w kategoriach U20 i U23. Przede wszystkim jednak jest to wypełnienie minimum (10:35.00 sek.) na Mistrzostwa Europy U20 w Jerozolimie (7-10.08.2023) – podkreśla trener.

- Wynik bardzo cieszy, chociaż troszkę mi szkoda, że moja zawodniczka nie osiągnęła wyniku 10:15.00 sek. (a na pewno było ją stać na to) bo jest to klasa mistrzowska, a takiej o ile się nie mylę to nikt w Łomży w lekkiej atletyce w tym wieku nie osiągnął. Sezon trwa i kto wie, może się to jeszcze uda – mówi Andrzej Korytkowski.

Justyna Korytkowska, wracająca po przerwie macierzyńskiej i chorobie, w biegu na 5000 metrów z czasem 17:19,72 sek. zajęła szóste miejsce.

Dawid Boć, nowy zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL na co dzień trenujący w Islandi, podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej, w biegu na 100 metrów zajął szóstą lokatę i uzyskał minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 10.79 sek. (min. 10.80).

W Wydminach na Mazurach Andrzej Leończuk zwyciężył w Mocnej Piątce z czasem 15.24 sek.

Na Mistrzostwach Świata w biegach Górskich w Innsbrucku w biegu pod górę Piotr Łobodziński zajął 47 miejsce, a w biegu góra-dół - 44. Drużynowo Polacy wywalczyli odpowiednio 14 i 9 miejsce.

Podczas wojewódzkich eliminacji Nadzieje Olimpijskie (11 i 10 lat) znakomicie wypadły startująca z KS PREFBET-SONAROL: Lidia Pawelczyk i z LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża: Alicja Reska. Zawody składały się z dwuboju tj. biegu i konkurencji technicznej.
Lidia Pawelczyk zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 4.31 oraz na 300 metrów (48.64 sek.) gromadząc w sumie 161 punktów co było najlepszym wynikiem całych zawodów we wszystkich konkurencjach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Jak dobry jest to wynik niech świadczy fakt, że drugą zawodniczkę wyprzedziła o... 50 pkt.!
Alicja Reska zwyciężyła na 300 metrów (55,06 sek.) oraz zajęła czwartą lokatę w rzucie piłeczka palantową 22,5m zajmując czwartą lokatę. Po zliczeniu punktów za obie konkurencje dało to jej trzecią lokatę w dwuboju. Na zawody do Torunia, które odbędą się na początku września awans automatyczny uzyskały pierwsze dwie osoby z każdego bloku. 4 osoby wyznacza województwo i w tym przypadku mam nadzieję, że znajdzie się w tam Ala.
Opiekunem w szkole Lidki jest pan Marcin Fabiszewski, a w klubie obie zawodniczki są prowadzone przez Justynę i Andrzeja Korytkowskich.

Źróło: KS PREFBET-SONAROL