Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Zambrowie rozpoczął się proces myśliwego oskarżonego o zastrzelenie dwóch łosi

Rozpoczął się proces myśliwego oskarżonego o zastrzelenie dwóch łosi. Doszło do tego 20 listopada niedaleko miejscowości Grądy Woniecko w gminie Rutki.

Myśliwy mówił, że pomylił je z jeleniami, a zastrzelił klempę z małym łoszakiem. We wtorek (23.05) w Sądzie Rejonowym w Zambrowie rozpoczął się proces. 

Tadeusz Ch. przyznał się do winy. Mówił, że miał bardzo mało czasu na podjęcie decyzji i popełnił błąd. Tłumaczył też, że zastrzelił łosie bo za dobrze i za szybko strzela. Powiedział też jednak, że bardzo żałuje tego co się stało. 

- Popełniłem fatalny błąd. Mam już swoje lata - być może to wpłynęło. A że strzeliłem szybko, za celnie, bo jestem w reprezentacji Koła od 20 lat, po prostu robię to szybko. Bardzo żałuję tego czynu. W najczarniejszych snach mi się nie śniło, że tak zakończę swoje długoletnie przygody myśliwskie - mówił Tadeusz Ch.

Po rozprawie nie mówił już jednak o zakończeniu swojej kariery jako myśliwego.

- To normalne, się może zdarzyć. Byłem w marcu na pogrzebie kolegi, którego zastrzelili na polowaniu. To jest smutne. A tu niestety wypadki chodzą po ludziach. Miałem tam do dyspozycji 0,4 sekundy i jelenie były cały czas wszędzie. Sugestia to jest duża rzecz - mówił Tadeusz Ch.

W czasie rozprawy o wydarzeniach z 20 listopada opowiadali też inni myśliwi którzy brali udział w polowaniu. Mówili, że według nich, trudno pomylić łosia z jeleniem, chociaż jeden z nich przyznał, że może się to zdarzyć kiedy się strzela pod słońce. Większość podkreślała jednak, że zgodnie z zasadami nie powinno się strzelać do nierozpoznanego celu. Sędzia Anna Iwanowska zdecydowała, że konieczne jest przesłuchanie kolejnych swiadkow i wyznaczyła termin następnej rozprawy na koniec czerwca. 

W kwietniu sprawą Tadeusza Ch. zajmował się Sąd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży. Zgodnie z jego decyzją mężczyzna został wykluczony ze struktur związku. Orzeczenie nie było prawomocne, ale PZŁ nie ma informacji, czy mężczyzna się od niego odwołał.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/226818

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę