Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

FERIE 2012

Tegoroczne ferie zimowe trwające od 23 stycznia do 03 lutego dobiegły końca. Policjanci Ruchu Drogowego KMP Łomża przez cały czas trwania ferii zimowych realizowali działania „Bezpieczne Ferie 2012” Celem działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z zimowego odpoczynku. Głównym zadaniem policjantów WRD była kontrola pojazdów przewożących dzieci i młodzież, ze zwróceniem szczególnej uwagi na stan trzeźwości kierujących, elementy obowiązkowego wyposażenia pojazdu, sposób przewożenia dzieci w pojeździe.

 

Dbając o bezpieczeństwo zwłaszcza najmłodszych policjanci kontrolowali autokary przed wyjazdami zorganizowanymi – 5 autokarów zgłoszonych do kontroli, nie stwierdzono uchybień.

W okresie ferii mundurowi odwiedzali dzieci (około 100) uczęszczające na zajęcia zorganizowane m.in. w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II, w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas czy Świetlicy „Promyczek”.  Policjanci kontrolowali też stok narciarski w Rybnie. Podczas spotkań i zabaw z dziećmi przedstawiciele KMP w Łomży przestrzegali przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Ferie zimowe  bowiem to czas nie tylko relaksu i swobody, ale co za tym idzie – brawury i lekkomyślności ze strony młodych ludzi, często skutkującej tragicznymi wydarzeniami. Poprzez zabawę – quizy, krzyżówki oraz prezentację multimedialne uczestnicy poznawali w jaki sposób powinni się bawić, aby przygoda na śniegu była udana i przede wszystkim bezpieczna.

W trakcie tych dwóch tygodni policjanci WRD KMP Łomża przeprowadzili działania wzmożone takie jak: Prędkość, Alkohol i Narkotyki, Trzeźwa gmina, Pieszy, Dyskoteka. W trakcie działań „Dyskoteka” w rejonie dyskoteki Milano w Jeziorku prowadzonych dnia 04.02.2012 r. tylko w trakcie kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 3 osoby w stanie po spożyciu alkoholu a 290 poddali badaniu na stan trzeźwości.

W czasie działań zanotowano 41 zdarzeń drogowych z czego 35 były to kolizje drogowe, 1 – wypadek drogowy w którym 2 osoby zostały ranne. Do zdarzeń dochodziło na głównych trasach powiatu oraz na głównych ciągach komunikacyjnych m. Łomża.

 

Foto: Centrum Katolickie 26.01.2012
Foto: Centrum Katolickie 31.01.2012
Foto: Centrum Katolickie 31.01.2012
Foto: Centrum Katolickie 31.01.2012
Foto: Promyczek 31.01.2012
Foto: Promyczek 31.01.2012
Foto: Rybno 01.02.2012
Ruch Drogowy
pon, 06 lutego 2012 14:19
Data ostatniej edycji: pt, 01 lutego 2013 15:06:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę