Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Raport: w Polsce jest 12 mln osób narażonych na negatywne społecznie skutki alkoholizmu

mm śr, 17 lipca 2024 19:04

Według raportu Akademii Polonijnej w Częstochowie w Polsce liczba uzależnionych od alkoholu i nadmiernie pijących sięga od 4 do 5 mln, co ma oznaczać, że osób żyjących w zasięgu społecznie negatywnych skutków alkoholizmu jest około 12 mln.

Program kompleksowej opieki po zawale serca KOS w Łomży

mm śr, 17 lipca 2024 18:55

Od lipca 2024 r. Szpital Wojewódzki w Łomży dołączył do grona realizatorów Programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca KOS-zawał – informuje NFZ. To program specjalistycznej opieki obejmujący leczenie szpitalne, ambulatoryjne i rehabilitację kardiologiczną, przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego.

Jakie kasze nie mają glutenu? Kasza dla osób z celiakią

JJS śr, 17 lipca 2024 09:38

Kasze od wieków stanowią podstawę diety wielu kultur na całym świecie. Dzięki swoim właściwościom odżywczym, bogactwu witamin, minerałów i błonnika, są cenione zarówno przez dietetyków, jak i przez osoby dbające o zdrowie. Jednak osoby z celiakią - chorobą autoimmunologiczną, w której spożycie glutenu prowadzi do uszkodzenia jelit - muszą wyeliminować z diety niektóre produkty. W tym artykule przyjrzymy się, które kasze są wolne od glutenu i mogą być bezpiecznie spożywane przez chorujących na celiakię, a także jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą ich włączenie do diety.

Korzyści zdrowotne płynące z regularnego spożywania soków naturalnych

JJS wt, 09 lipca 2024 12:46

W świecie, gdzie zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny, soki naturalne zyskują na znaczeniu. Dzięki swojej bogatej zawartości witamin, minerałów i antyoksydantów, są świetnym dodatkiem do codziennej diety. Przekonajmy się, dlaczego warto je pić regularnie.

Kosmetyki z witaminą C – dlaczego warto je stosować?

JJS pon, 08 lipca 2024 14:51

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, należy mu dostarczać odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów. Związki organiczne pełnią ważne funkcje i mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Warto zwrócić szczególną uwagę na powszechnie znaną, ale nie do końca docenianą witaminę C nie tylko w kontekście diety, ale i pielęgnacji. Sprawdź, dlaczego warto sięgać po kosmetyki z witaminą C!

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn: co jest teraz na topie?

JJS pon, 08 lipca 2024 14:46

W ostatnich latach zabiegi estetyczne zyskują na popularności nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Coraz więcej panów decyduje się na różnego rodzaju kuracje, aby poprawić zarówno swój wygląd, jak i samopoczucie. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi estetyczne, które obecnie królują wśród mężczyzn.

Kto i kiedy powinien zaszczepić się na HPV?

JJS wt, 02 lipca 2024 19:12

Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) stanowią kluczowy element profilaktyki nowotworowej. Choć od wprowadzenia pierwszej szczepionki na rynek minęło już ponad 15 lat, wciąż istnieje wiele niedomówień i niejasności wokół tego zagadnienia. Kto dokładnie powinien się zaszczepić i w jakim wieku? Jak przebiega cykl szczepień? Jakie rodzaje szczepionek są dostępne w Polsce?

Sposoby na szybsze oczyszczenie organizmu z alkoholu

JJS pt, 28 czerwca 2024 10:00

Spożywając alkohol, rzadko zastanawiamy się, jakie dokładnie skutki będziemy odczuwać następnego dnia. Najczęściej jest to ból głowy, nudności lub inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Właśnie w tym momencie, nazywanym kacem, zaczynamy myśleć o tym, co zrobić, aby jak najszybciej oczyścić organizm z alkoholu i poczuć się lepiej. Właśnie tę kwestię omawia poniższy artykuł!

W czym jest witamina D?

JJS pon, 24 czerwca 2024 08:30

Witamina D, znana także jako "witamina słońca", odgrywa kluczową rolę w zdrowiu człowieka, szczególnie w kontekście układu kostnego, układu immunologicznego oraz funkcjonowania wielu innych procesów metabolicznych.

Witamina D - jakie dawki są zalecane?

JJS pon, 24 czerwca 2024 08:25

W Polsce w 2023 roku zaktualizowano wytyczne dotyczące suplementacji witaminą D. Nowe zalecenia zostały opracowane przez zespół specjalistów reprezentujących polskie i międzynarodowe towarzystwa medyczne, a także krajowych konsultantów specjalistycznych. Wśród ekspertów był prof. Carsten Carlberg, renomowany badacz witaminy D i lider grupy zajmującej się nutrigenomiką w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Najnowsze wytyczne zostały opublikowane w czasopiśmie „Nutrients”.

Boże drzewko i zioła możesz posadzić w ogródku

mm cz, 20 czerwca 2024 17:22

- Popularne i pożyteczne zioła, jak lebiodka, drapacz lekarski, arnika górska i bylica boże drzewko, były w XIX wieku uprawiane powszechnie w ogrodach na Mazowszu i na ziemiach polskich pod zaborami – objaśnia specjalistka Teresa Grużewska z Muzeum Przyrody w Drozdowie. W pięknym parku obok Dworu Lutosławskich posadziła 10 ziół leczniczych, aby udowodnić niedowiarkom, że cenne leczniczo zioła można uprawiać samemu przy domu i na działce. Rozdaje nasiona i sadzonki.

Leczenie i dieta w cukrzycy ciążowej

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:15

Cukrzyca ciążowa to forma zaburzenia metabolizmu, które powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanów w organizmie. W przypadku cukrzycy ciążowej GDM1 regulowanie poziomu cukru może odbywać się z pomocą odpowiedniej diety i umiarkowanej aktywności fizycznej. U kobiet z typem GDM2 konieczne będzie podawanie insuliny. Rozpoznanie i zdiagnozowanie tej choroby u kobiet ciężarnych jest bardzo ważne, ponieważ cukrzyca ciążowa może negatywnie wpływać na rozwój dziecka. Jak wygląda leczenie hiperglikemii w ciąży? W jaki sposób można regulować poziom cukru dzięki diecie?

Jak się ustrzec żylaków? Podkolanówki uciskowe i inne sposoby profilaktyki

JJS śr, 19 czerwca 2024 08:03

Żylaki to powszechne schorzenie, uznawane za jedną z chorób cywilizacyjnych. Wbrew pozorom nie stanowią one jedynie problemu estetycznego. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, powodując stany zapalne żył, a nawet groźny dla życia zator płucny. Dlatego warto stosować sprawdzone metody profilaktyki. Jak się ustrzec żylaków? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Dofinansowanie dla szpitala

mm pon, 17 czerwca 2024 16:40

O nowy laparoskop i przenośny aparat usg wzbogaci się szpital wojewódzki w Łomży. O przyznaniu prawie pół milionowej dotacji na ten cel zdecydował dziś (poniedziałek 17.06) zarząd województwa.

Na czym polega in vitro?

JJS pon, 17 czerwca 2024 15:10

In vitro to najskuteczniejsza znana dziś metoda leczenia niepłodności. Procedura zapłodnienia pozaustrojowego kosztuje od 10 do 18 000 zł, jednak pacjenci mogą liczyć na pokrycie wszystkich kosztów z budżetu państwa – w ramach programu, który wystartował 1 czerwca. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym charakteryzuje się zaćma?

JJS pt, 14 czerwca 2024 16:05

Zaćma to jedno z tych schorzeń, o których wielu z nas słyszało, ale niewielu dokładnie wie, na czym polega. W Polsce jest jednym z najczęstszych problemów okulistycznych, zwłaszcza u osób starszych. Czym właściwie jest zaćma i jakie są jej objawy? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Nie każda dieta to fanaberia

JJS pt, 14 czerwca 2024 09:03

Beztroskę weekendu w eleganckim hotelu na wybrzeżu mącił mi w jakiś podświadomy sposób obrazek z sąsiedniego stołu zajmowanego przez czteroosobową rodzinę. Zadowoloną, dobrze ubraną, światową, można by powiedzieć. A jednak jedno z dwójki ich dzieci wyglądało na wykluczone. Na posiłki zasiadało z jakimiś pudełkami, z kelnerkami toczyły się długie rozmowy, a kiedyś przyniesione lody zwrócono obsłudze z niezrozumiałą gwałtownością. Z przeróżnymi dietami zetknąć się można wszędzie i często są one skutkiem mód czy wyboru stylu życia, ale ten przypadek dawał do myślenia z powodu przemyślanej rozwagi, z jaką traktowano nastolatka. Jakby chodziło o życie...

W żywności „bądźmy przygotowani na nieoczekiwane”

mm pt, 07 czerwca 2024 14:04

O mięsie z laboratorium, żywności przyszłości i substancjach szkodliwych w diecie rozmawiano podczas inauguracji II Edycji Kampanii Edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczeństwo żywności”. W głos ekspertów w Akademii Łomżyńskiej wsłuchiwali się uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Bank Mleka Kobiecego działa w Białymstoku

mm pon, 03 czerwca 2024 18:05

11 noworodków z województwa podlaskiego skorzystało z naturalnego pokarmu, jaki dostały albo nadal otrzymują dzięki 5-u honorowym dawczyniom mleka od początku marca 2024. - Bank Mleka Kobiecego jest głównie dla wcześniaków, których matki, np., mają za mało pokarmu w pierwszych dobach po urodzeniu dziecka lub przyjmują leki przeciwwskazane – wyjaśnia dr nauk med. Elżbieta Kulikowska, pediatra, neonatolog, kierująca Kliniką Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Honorową dawczynią mleka została matka z okolic Łomży. Czy noworodki, urodzone w łomżyńskim szpitalu, miały podane mleko z Banku...?

Badanie USG piersi - podstawa profilaktyki kobiecej

JJS śr, 08 maja 2024 17:01

Profilaktyka raka piersi jest jednym z najważniejszych aspektów dbałości o zdrowie każdej kobiety. Regularne badanie ultrasonograficzne piersi jest zalecane szczególnie dla kobiet znajdujących się w grupach podwyższonego ryzyka, ale również dla wszystkich, które pragną proaktywnie zarządzać swoim zdrowiem. W naszej klinice USG piersi we Wrocławiu jest wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, co umożliwia wykrycie nawet najmniejszych nieprawidłowości, takich jak wczesne stadia nowotworów czy niewielkie krwiaki. To stanowi podstawę diagnostyki i wpływa na wykonanie biopsji piersi w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę