Zablokowana droga nr 61 na odcinku Grajewo - Augustów
Do rana może być zablokowana droga krajowa nr 61 na odcinku Grajewo - Augustów. W pobliżu Rajgrodu doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.
Wkrótce rozpocznie się odbudowa bloku, który spłonął w Szczuczynie
Za rok ma być odbudowany blok mieszkalny, który spłonął w listopadzie w Szczuczynie. Jak mówi burmistrz miasta, Artur Kuczyński zakończona jest już procedura odzyskania pieniędzy od ubezpieczyciela, gotowy jest też projekt.
Ludzie wciąż wywożą śmieci do lasów
Prawie 100 tysięcy złotych na sprzątanie śmieci w lasach wydało w ubiegłym roku Nadleśnictwo Łomża. Mimo przepisów, według których śmieci muszą odbierać samorządy, cały czas są osoby, które odpady wywożą do lasu. Największy problem jest z tzw dużymi śmieciami takimi jak pralki, lodówki czy wersalki. Były też bele sprasowanego materiału - mówi nadleśniczy Dariusz Godlewski.
Frankowicze" wychodzą na ulicę
Tylko kilkanaście osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich wzięło udział w proteście w Białymstoku. Organizatorzy wyjaśniali, że wynika to z powodów organizacyjnych, a także pojawiających się w mediach informacji iż protesty nie odbędą się, ponieważ nie ma na nie zgody odpowiednich władz. Poza tym - jak powiedziała jedna z uczestniczek manifestacji - wszystko odbyło się zbyt szybko i nie wszyscy byli poinformowani.
Kolejne uniewinnienie w tzw. „zambrowskiej seksaferze”
Sąd Rejonowy w Zambrowie uniewinnił dr. Roberta A. - piątego oskarżonego w tzw. zambrowskiej seksaferze. Powody takiego werdyktu są podobne, jak wcześniejsze uniewinnienie czterech innych oskarżonych w tej sprawie sądzonych w Łomży.
Prokuratura sprawdza kilku Czeczenów, którzy mieszkali w podlaskich ośrodkach
Prokuratura sprawdza, czy Czeczeni, którzy w przeszłości przebywali w ośrodkach dla cudzoziemców w Czerwonym Borze i Łomży, walczą po stronie Państwa Islamskiego - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Białystok. Kilka osób narodowości czeczeńskiej, które uzyskały azyl w Polsce i mieszkały w ośrodkach dla uchodźców w województwie podlaskim, może mieć związek z Państwem Islamskim.
Sąd uniewinnił część oskarżonych w tzw. seksaferze
Łomżyński sąd uniewinnił czterech mężczyzn oskarżonych o seksualne wykorzystywanie dwóch podopiecznych zambrowskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Prokuratura postawiła zarzuty w sumie 6 mężczyznom, jednak sprawy dwóch zostały wyłączone do odrębnych postępowań.
11 tysięcy odbiorców bez prądu z powodu wichury
Wiejący od wczoraj silny wiatr w wielu miejscach kraju spowodował uszkodzenie linii energetycznych. W województwie podlaskim bez prądu jest teraz około 11 tysięcy odbiorców - m.in w gminach Słucz, Miastkowo, Zambrów, Sztabin, Augustów, Mońki, Dąbrowa Białostocka, Gródek, Michałowo, Czarna Białostocka a także w okolicach Milejczyc, Wysokiego Mazowieckiego i Bielska Podlaskiego, gdzie wieczorem przeszła burza, łamiąc drzewa i zrywając przewody. Energetycy cały czas lokalizują i i usuwają awarie. Pomagają im przedstawiciele innych służb.
Trudne warunki drogowe po opadach śniegu
Po opadach śniegu i mżawki powodującej gołoledź warunki jazdy w województwie podlaskim są bardzo trudne. Na drogach zalega rozjeżdżony śnieg i błoto pośniegowe, a lokalnie możliwa jest gołoledź. Jak mówi Magdalena Pękala z białostockiego biura prognoz - opady śniegu występują teraz głównie wzdłuż wschodniej granicy kraju. W pozostałej części regionu pada śnieg z deszczem, albo sam deszcz. Temperatura w dzień będzie się wahać od 2°C do 4°C.
Pożar w budynku przy ul. Poznańskiej
8 zastępów straży gasiło pożar przy ulicy Poznańskiej w Łomży. Spłonął budynek gospodarczy, w którym znajdowała się kotłownia.
Zmarła kolejna osoba, która miała kontakt z dopalaczami
Suwalska prokuratura wyjaśnia przyczynę śmierci kolejnej osoby, która mogła stracić życie przez dopalacze. Szczegółowe badania jeszcze trwają, ale w jednym z trzech przypadków, już wiadomo, że "zabójcą" była mieszanka substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. W ostatnich tygodniach w Suwałkach zmarły 3 osoby, które mogły mieć kontakt z dopalaczami.
Nowoczesne centrum kultury powstało w Podgórzu k. Łomży
Wielka biblioteka i czytelnia, dwupiętrowy plac zabaw dla najmłodszych, siłownia na świeżym powietrzu - tak wygląda przebudowana za pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka gminna w Podgórzu, małej miejscowości pod Łomżą. To jedna z 18 bibliotek w Polsce i jedyna w województwie podlaskim, która została zakwalifikowana do udziału w ministerialnym projekcie Program Wieloletni Kultura+ Priorytet "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek".
Zarzuty prokuratorskie dla wicewojewody podlaskiego
Zarzuty złożenia nierzetelnych dokumentów przy ubieganiu się o kredyty, a także podania nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych postawiła we wtorek (30.12) Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wicewojewodzie podlaskiemu Wojciechowi Dzierzgowskiemu. O zarzutach poinformował rzecznik olsztyńskiej prokuratury Zbigniew Czerwiński. Wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski zgodził się na podawanie jego danych osobowych.
Nie ma porozumienia koalicjantów - znowu przerwana sesja sejmiku
Koalicja PO-PSL, która ma większość w sejmiku województwa podlaskiego nie może dojść do porozumienia w sprawie wyboru wiceprzewodniczących sejmiku - w poniedziałek (29.12) po raz drugi sesja temu poświęcona została przerwana. Kolejna próba - za dwa tygodnie.
Można oglądać ruchomą szopkę Ojców Kapucynów
Tradycyjnie w czasie pasterki, w nocy ze środy na czwartek, uruchomiona została największa tego typu w północno-wschodniej Polsce, ruchoma szopka Ojców Kapucynów w Łomży. W tym roku przypada jubileusz 250-lecia bytności Kapucynów w tym mieście.
Tarcia w koalicji PSL-PO
Obradująca w poniedziałek (15.12) Rada Regionu Podlaskiego PO odniosła się do niedotrzymania ustaleń umowy koalicyjnej między PO a PSL w sejmiku województwa podlaskiego w zakresie podziału kompetencji między członkami zarządu województwa. Niedotrzymanie umowy dotyczy trzech obszarów, wymienionych w umowie koalicyjnej jako te, za które odpowiadać mają wicemarszałkowie Platformy Obywatelskiej, a które marszałek Mieczysław Baszko podporządkował PSL. Są to: Europejski Fundusz Społeczny, nadzór właścicielski nad spółkami oraz ochrona środowiska.
Wypadek na trasie Łomża - Ostrołęka. Nie żyje jedna osoba
Wypadek na drodze krajowej nr 61. W miejscowości Zaruzie na trasie Łomża - Ostrołęka doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.
Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego
Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego. Jednak nie wszystkie ustalenia są zgodne z umową koalicyjną zawartą między PO i PSL. Platforma Obywatelska nie dostała wszystkich funduszy europejskich, które chciała. Europejski Fundusz Społeczny przypadł ludowcom. Marszałek Mieczysław Baszko tłumaczy, że przy podziale obowiązków kierował się kompetencjami członków Zarządu. Wicemarszałek Maciej Żywno z PO zapowiada z kolei, że w weekend realizację umowy kolacyjnej omówi podlaski zarząd jego partii.
Opóźnione otwarcie miejskiego lodowiska
Miało być czynne w Mikołajki, ale przez awarię nie było to możliwe. Podczas przygotowywania lodowiska w Łomży okazało się, że maty chłodzące są uszkodzone. "Było w nich kilkadziesiąt dziur" - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Sławomir Grygo. Teraz, jak deklarują pracownicy MOSiR, usterki są już usunięte.
Były burmistrz Stawisk z nowymi zarzutami
Nowe zarzuty usłyszał były już burmistrz Stawisk, Marek W. Prokurator, prowadzący sprawę kolizji, której sprawcą miał być właśnie były burmistrz zmienił i uzupełnił zarzuty. Pierwszy dotyczy dwukrotnego fałszywego oskarżenia innej osoby o spowodowanie kolizji 31 lipca 2012 roku. Drugi, nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i do usunięcia nagrań z monitoringu na stacji paliw. Potwierdzały obecność byłego burmistrza na stacji paliw 31 lipca 2012 i to, że kierował wtedy samochodem - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży, Maria Kudyba.