Łomżyńska spółdzielnia mieszkaniowa zrywa nielegalne plakaty wyborcze. Rozwieszającym grozi karą
Nawet do 5 tys. zł może kosztować naklejanie nielegalnych plakatów wyborczych. Chodzi o miejsca nieuzgodnione z właścicielem lub administratorem obiektów, na których się one znalazły.
W łomżyńskim szpitalu otwarto nowoczesny oddział ratunkowy
Lądowisko dla śmigłowców wykorzystywane przez całą dobę i najnowocześniejszy sprzęt do ratowania zdrowia i życia - tak wygląda po modernizacji Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łomży. Przebudowa, modernizacja i nowe wyposażenie kosztowało 3 mln złotych.
Komenda Powiatowa PSP w Wysokiem Mazowieckiem po 60 latach otrzymała własny sztandar
Jeden płat czerwony z orłem wpisanym w krzyż, drugi niebieski ze świętym Florianem - komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej od niedzieli (18.09.) ma własny sztandar. Strażacy zawodowi czekali na niego 60 lat, bo taką rocznice obchodzą w tym roku, jednak historia straży pożarnej na tych terenach sięga czasów zaborów - przypomniał komendant główny PSP generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz.
Zaskakujące wyniki aktywności podlaskich posłów
Ci, którzy są najaktywniejsi przed kamerami telewizyjnymi, nie są najaktywniejszymi posłami.... w Sejmie. Ostatniego dnia obrad Izby Niższej parlamentu sprawdzamy aktywność podlaskich posłów. Wyniki są zaskakujące. Sejmowy rekordzista zabierał głos podczas posiedzeń sejmu 750 razy. Najaktywniejszym z województwa podlaskiego okazał się Kazimierz Gwiazdowski z PiS-u. Występował 260 razy.
Łomża: nie udało się zacząć procesu ws. "Wjaneksu". Już po raz czwarty
Po raz czwarty już nie udało się rozpocząć przed sądem okręgowym w Łomży sprawy hurtowni Wjanex. Działająca przez kilka miesięcy pod koniec ubiegłego wieku łomżyńska firma wyłudziła w całej Polsce prawie 3 miliony złotych.
Łomża: nagroda za ustalenie wandala malującego po budynkach
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży chce walczyć z osobami, które niszczą budynki nie tylko w zasobach jego spółdzielni, ale w całym mieście. Wyznaczam nagrodę za wskazanie wandala, który podpisuje się farbą na budynkach w Łomży - mówi.
Weterani podziemia niepodległościowego rozpoczęli „Rajd Kombatancki na Biebrzańskie Bagna”
Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy AK w Białymstoku rozpoczęli "Rajd Kombatancki na Biebrzańskie Bagna" weterani podziemia niepodległościowego z Warszawy. Do Białegostoku przyjechała grupa 50 kombatantów. Gości przywitał pod pomnikiem prezes białostockiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Witold Czarnecki. Jak powiedział, to szczególne miejsce, bo to pierwszy jedyny poświęcony okręgom kresowym pomnik.
Jarosław Kaczyński w Białymstoku. „Polska Wschodnia potrzebuje przywilejów inwestycyjnych”
O przywilejach finansowych i inwestycyjnych dla Polski Wschodniej mówił dziś (6.09) w Białymstoku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wieczorem Kaczyński uczestniczył w konwencji "Rozwój Polski Wschodniej". Do Białegostoku dotarł z godzinnym opóźnieniem, po wizycie w Domu Kultury Litewskiej w Puńsku. Tam spotkał się z wójtem Puńska i przedstawicielami mniejszości litewskiej. Swoje spóźnienie prezes PiS-u uzasadniał słabym skomunikowaniem różnych części województwa podlaskiego.
Strajk w białostockim PKS. Autobusy nie wyjeżdżają w trasę
Problemy w komunikacji autobusowej obsługiwanej przez białostocki PKS. We wtorek (6.09) o 3:00 rozpoczął się rozpocząć strajk generalny pracowników tej spółki przewozowej. Taką decyzję podjął związek zawodowy kierowców w porozumieniu z zakładową "Solidarnością" przy PKS Białystok.
„Pan stopek” wraca do pracy
Tak, jak uczniowie i nauczyciele odpoczywali przez wakacje, a od początku września wrócili do pracy – na przejściach dla pieszych w okolicach szkół pojawiły się osoby pomagające dzieciom bezpiecznie dotrzeć na zajęcia. Potrzebę zatrudniania takich osób zgłaszają władzom samorządowym dyrektorzy placówek oświatowych. Najczęściej dotyczy to miast, w których w drodze do szkoły uczniowie muszą pokonać ruchliwą ulicę na przejściu bez sygnalizacji świetlnej.
Pamięć Września '39 w Grabowie
Pokazy umiejętności podlaskich kawalerzystów można było obejrzeć w niedzielę (4.09) w Grabowie koło Kolna. Podczas spotkania "Pamięć Września 1939" oprócz uroczystości, które mają oddać hołd obrońcom ojczyzny, zaplanowano także pokazy i rekonstrukcje.
Miejsce upamiętniające mord żydów w Jedwabnem zbezczeszczone
Nieznani sprawcy zniszczyli obelisk i otaczające go ogrodzenie z kamiennych płyt. Znajdujące się na obelisku hebrajskie napisy ktoś zamalował zieloną farbą, a na murze okalającym teren wokół niego nieustaleni na razie sprawcy zieloną olejną farbą wymalowali antysemickie napisy i faszystowskie symbole.
Samorządy przejmą odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami
Po 2012 roku to samorządy będą odpowiadały za gospodarkę odpadami na swoim terenie - poinformowała na spotkaniu z samorządowcami w Łomży Emilia Kołaczek z Ministerstwa Środowiska. "Dokument nakłada na samorządy większe obowiązki, ale też daje instrumenty, m.in. finansowe, żeby je ułatwić"- przekonywała kobieta, która należy do zespołu pracowników ministerstwa przygotowujących nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Trwają prace porządkowe przy bunkrze kpt. Raginisa na Strękowej Górze
Członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 przy pomocy dźwigu podnoszą pozostałości bunkra kpt. Władysława Raginisa i przygotowują mogiłę, w której pochowane będą szczątki żołnierzy znalezione podczas ekshumacji.
Dodatkowe 21 milionów dla podlaskich rolników
Dodatkowe 21 milionów złotych na modernizację gospodarstw trafi do rolników w województwie podlaskim. Pieniądze pochodzą z unijnej pomocy i zostały przesunięte z innych form pomocy - mniej popularnych wśród rolników. "To pozwoli na pozytywne rozpatrzenie wniosków dodatkowych 130 rolników" - tłumaczy Dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Stefan Krajewski.
Łomżyński sąd: czerwcowe wybory w gminie Stawiski są ważne
Wyniki powtórzonych w czerwcu wyborów samorządowych w gminie Stawiski są ważne - uznał w środę (24.08) Sąd Okręgowy w Łomży. Oznacza to, że oddalając pozwy wyborcze uznał obecny - nowy skład rady miasta i gminy.
Łomża: oszustka twierdzi, że kontroluje ZUS
Mieszkańców Łomży odwiedza kobieta, która twierdzi, że pomoże im skontrolować czy ZUS prawidłowo pobiera pieniądze na składki. W rzeczywistości jest zwykłym oszustem. Po wizycie oszustki 85-letnia mieszkanka Łomży straciła 3000 złotych.
Łomża: ulica oddana do użytku, ale jeździć nią nie wolno...
Dwa tygodnie po informacji o oddaniu do użytku przedłużenia ul. Spokojnej w Łomży, okazuje się, że kierowcy nadal nie mogą korzystać z nowego połączenia Alei Legionów z ul. Wojska Polskiego. Sygnały w tej sprawie od naszych słuchaczy potwierdza Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. Jak tłumaczy – budowa przedłużenia Spokojnej została zakończona, jednak, by można z niej bezpiecznie korzystać, należy poczekać na wydanie przez nadzór budowlany decyzji o niewnoszeniu sprzeciwu na użytkowanie tej drogi. Jak dodaje – decyzja w tej sprawie powinna być wydana jeszcze w tym tygodniu, a do tego czasu ul. Spokojną nie powinno się jeździć.
Łomża: poród bez bólu? Jest nowy sposób - gaz rozweselający
Mniejszy ból, spokój, wyciszenie i ulga - tak nową metodę znieczulania podczas porodu opisują pacjentki łomżyńskiego szpitala. Ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego dr Leszek Poppe jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził procedurę wziewnego znieczulania porodu dla wszystkich pacjentek tym zainteresowanych.
Jesienią będzie przebudowane jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Zambrowie
Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Zambrowie - na drodze krajowej nr 63 prowadzącej z Zambrowa do Siedlec - zostanie przed zimą przebudowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wyłoniła wykonawcę i wkrótce ruszą prace na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego oraz ulic: 71. Pułku Piechoty i ul. Obrońców Zambrowa.