Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Konsultacje społeczne w Nowogrodzie - chodzi o budowę ścieżki rowerowej do Kuzi

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Mogli po raz pierwszy zapoznać się z planowanym przebiegiem ścieżki rowerowej do Kuzi w gminie Zbójna - ok. 20 mieszkańców gminy Nowogród wzięło udział w konsultacjach społecznych.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego po raz pierwszy zaprezentowano mieszkańcom plany w skali, która umożliwia sprawdzenie, jak planowana trasa ingeruje w poszczególne działki, wzdłuż których będzie przebiegać.

Do 9 lutego mieszkańcy gminy Nowogród mogą zgłaszać swoje uwagi, wnioski i propozycje do przebiegu nowej ścieżki rowerowej.

Ścieżka ma połączyć Kuzie w gminie Zbójna z Nowogrodem i przebiegać będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej 645.

- W samym mieście przebiegać ona będzie drogą techniczną, ale np. w Morgownikach to głównie tereny prywatne, które trzeba będzie wywłaszczyć - mówi burmistrz Grzegorz Palka.

Burmistrz zaznaczył jednak, że będzie to najwyżej kilkumetrowy pas działek. O konkretnych odcinkach tej trasy rozmawiali z zainteresowanymi mieszkańcami jej projektanci.

- To jest ścieżka przede wszystkim dla nich, więc to oni powinni mieć największy wpływ na to, jak będzie ostatecznie wyglądać i temu służy to spotkanie - tłumaczy Cezary Kamiński z biura projektów w Białymstoku.

Z dokładnym przebiegiem planowanej ścieżki rowerowej można przez najbliższy tydzień zapoznać się w m.in. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie. 

Swoje uwagi i wnioski mieszkańcy mogą składać - najlepiej na piśmie - jeszcze przez kolejne siedem dni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę