Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
240520110313.jpg
240422101030.jpg

Skoczne Juwenalia Akademii Łomżyńskiej na Muszli

Gz so, 25 maja 2024 22:42

Po słonecznym dniu w piątek na zielonej Muszli koncertowej w Łomży zapanowała niepodzielnie młodzież. Na koncerty od godziny 20. do około 2. przybywali falami uczniowie ze szkół średnich i studenci uczelni w mieście oraz z regionu i Warszawy. Miłośnicy tańca przyjemnie mogli się bawić – i to przy muzyce dosyć zróżnicowanej stylistycznie: od Grzecznych Chłopców do rapera Sariusa. W sobotę po imprezie dla kilku tysięcy ludzi nie było śladu: tak kulturalnie, że w mig posprzątano.

240313013051.jpg

Grajek Darek na ulicy

Gz so, 25 maja 2024 23:00

Ciche uliczki starówki w Łomży rzadko rozbrzmiewają muzyką… Muzykę klasyczną mieszkańcom o subtelniejszym guście senioralnym regularnie prezentują kameraliści z Filharmonii. Młodzieżowe bity o sile grzmotów można raz, dwa razy w roku usłyszeć na Juwenaliach lub Gościńcu na Muszli. Ale czego ma słuchać na Długiej matka z dzieckiem, babcia na ławeczce, para zakochanych…? W maju jak w gaju, zewsząd dobiegają trele, ćwierkania, świsty, pogwizdy - tylko nie od akordeonisty.

240520101931.svg

Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów w Łomży

Gz pt, 24 maja 2024 21:52

W Diecezji Łomżyńskiej przez tydzień od 18. do 25. maja odbywały się spotkania z Błogosławioną Rodziną Ulmów. Obraz i relikwie Błogosławionych odwiedzały: Wyszków, Ostrów Mazowiecką, Zambrów, Jedwabne, Grajewo, Łomżę, Myszyniec. Ogólnopolska peregrynacja z wdzięcznością za ludzkie serce, okazane Żydom w czas wojny, to okazanie wierności Chrystusowi z Męczennikami z Markowej: Wiktorią i Józefem Ulmami. Niemcy brutalnie zamordowali ich z siedmiorgiem dzieci…

Weekend juwenaliów i innych wydarzeń

mm pt, 24 maja 2024 08:38

Juwenalia na koncertowej muszli, wieńczące Tydzień Kultury Studenckiej. Otwarcie nowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej. Spektakle cyrku Astoria. Familijny piknik. Wydarzenia Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych - jeśli ktoś spędza weekend w mieście, ma w czym wybierać, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę dla najmłodszych.

Weekend z deszczem i burzami

mm pt, 24 maja 2024 09:58

W weekend w Polsce pojawią się przelotne opady deszczu i burze. W piątek najwięcej opadów na południowym zachodzie, zaś w sobotę na północnym wschodzie. Lokalnie niewykluczony również opad drobnego gradu. Porywy wiatru w trakcie burz nie powinny przekraczać 80 km/h. Będzie dość ciepło, w ciągu dnia przeważnie od 22°C do 28°C.

Estrada młodych i ogromnych talentów

mm pt, 24 maja 2024 08:11

Łomżyńska Filharmonia Kameralna zorganizowała doroczny koncert młodych talentów „Estrada młodych”. Orkiestrę poprowadził Przemysław Fiugajski, a w roli solistów zaprezentowało się pięcioro bardzo utalentowanych i już utytułowanych, młodych ludzi w wieku 15-21 lat. Byli wśród nich wokalistka Magdalena Głębocka, tegoroczna maturzystka z I LO i o rok młodszy skrzypek Szymon Karol Krajewski, również uczeń I LO oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, owacyjnie przyjęci przez liczną publiczność i komplementowani przez muzyków.

Koalicja podzieliła się władzą (i pieniędzmi)

mm cz, 23 maja 2024 16:26

Rada Miejska Łomży na środowej sesji podniosła diety radnych i powołała 9 Komisji RMŁ IX kadencji. Co ciekawe, przewodniczący i zastępcy wszystkich komisji, poza jednym wyjątkiem, przypadły radnym z Klubu Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego lub Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Łomżyniacy walczyli pod Monte Cassino w maju 1944 r.

mm pt, 24 maja 2024 08:03

- Po uroczystości 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino przeszłam się między grobami, żeby znaleźć mogiły bohaterów, polskich żołnierzy, którzy walczyli o wolność Ojczyzny i o wyzwolenie Europy od jarzma Niemców w drugiej wojnie światowej – opowiada Danuta Komorowska. - Dane mi było oddać hołd 923 Polakom, poległym podczas walk o wzgórze z 17. na 18. maja 1944. Rannych było 2 931, zaginionych 345... Znalazłam kilka grobów i zrobiłam zdjęcia. Może rodzina któregoś z nich szuka, może nie miała możliwości odwiedzenia polskiego cmentarza... Natomiast Jerzy Wnorowski wspomniał, że pod Monte Cassino walczył nauczyciel, anglista Stefan Werczyński z I LO w Łomży.

Od bólu głowy do samobójstw wśród najmłodszych

JJS pt, 24 maja 2024 08:56

Debata „Psychoedukacja jako forma promocji zdrowia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!” rozpoczęła cykl spotkań tego typu, wpisujących się w kampanię społeczną „Jaka jest przyczyna bólu głowy?”. Stowarzyszenie Sapere Aude i Fundacja MIRD chcą za jej sprawą zwrócić uwagę mieszkańców i władz miasta na narastający problem zaburzeń psychicznych i zwiększającą się liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży, proponując również szereg zapobiegających im działań.

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łomży

mm pt, 24 maja 2024 09:00

Podlaska KAS zabezpieczyła w Łomży 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Jedna osoba usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Tężni w Parku Jana Pawła II nie będzie (na razie)

mm cz, 23 maja 2024 12:44

Tężnia solankowa w Parku Jana Pawła II miała być być gotowa na wrzesień, ale nie będzie. „Miasto Łomża odstąpiło od umowy, gdyż wykonawca nie jest w stanie zrealizować zadania w terminie” – informuje Ratusz. Zanim jednak mieszkańcy będą mogli wdychać aerozole solankowe, planowana jest wycinka 31 drzew i przesadzenie kolejnych 15.

Unikalny obraz wzbogacił zbiory łomżyńskiego muzeum

mm cz, 23 maja 2024 10:54

Obraz Reginy Mundlak trafił do zbiorów Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Urodzona nieopodal Łomży artystka nie przeżyła II wojny światowej, a większość jej prac uległa zniszczeniu, tak więc każdy pojawiający się na rynku aukcyjnym obraz tej malarki jest sensacją. Ten przedstawiający żydowską dziewczynkę udało się zakupić do muzealnych zbiorów dzięki hojności prywatnych darczyńców.

Co należy wiedzieć o imporcie z Chin do Polski?

JJS nie, 26 maja 2024 19:17

Aby import towarów z Chin do Polski był jak najbardziej opłacalny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Suszona lawenda - jak ją wykorzystać w domu?

JJS pt, 24 maja 2024 13:53

Suszona lawenda cieszy się coraz większą popularnością, czemu trudno się dziwić. Jest to roślina o bardzo szerokim zastosowaniu, które nie ogranicza się jedynie do tego dekoracyjnego. Wykazuje się wieloma właściwościami, dzięki którym nasz dom stanie się jeszcze bardziej przytulny i przyjazny nie tylko dla domowników, ale również dla gości. Dlaczego warto postawić na suszoną lawendę w swoich czterech kątach? Podpowiadamy!

Jak wybrać piec na pellet? Przewodnik po kotłach centralnego ogrzewania

JJS pt, 24 maja 2024 13:50

Piec na pellet to jedno z najbardziej ekologicznych i wydajnych rozwiązań. Świetnie sprawdza się do centralnego ogrzewania domu. Warto oczywiście poznać wady i zalety tego rozwiązania, zanim podejmie się decyzję o inwestycji.

Drużyna SP Olszyny wygrała Turniej BRD w Podlaskiem

mm cz, 23 maja 2024 15:14

- Nasi 5-klasiści bardzo ciężko na to zwycięstwo zapracowali, wygrywając w finale wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym we wtorek w Białymstoku – mówi z satysfakcją i dumą dyrektor Sylwia Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej imienia Zesłańców Sybiru w Olszynach, powiat łomżyński. - Reprezentowała nas czwórka uczniów: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski i Patryk Sulkowski. Zwyciężyli jako drużyna i indywidualnie.

Laptopy poleasingowe - moc i technologia w świetnej cenie

JJS pt, 24 maja 2024 13:45

Laptopy poleasingowe w naszej ofercie to sprzęt renomowanych marek, takich jak: Dell, Apple, HP, Fujitsu, Lenovo, Microsof. Używane laptopy mają wysokiej wydajności podzespoły.

Naszyjniki z literkami - Poznaj tę inspirację na gustowną biżuterię!

JJS pt, 24 maja 2024 13:40

Naszyjniki z literkami to wyjątkowa forma biżuterii, która stała się niezwykle popularna w ostatnich latach. Łańcuszki z literkami lub pojedyncze literki noszone na złotych łańcuszkach są zatem modnym akcentem w świecie mody i stylu. Ta ciekawa forma biżuterii pozwala noszącemu wyrazić swoją osobowość, imię, inicjały lub ukochane słowo. W tym artykule przyjrzymy się bliżej fenomenowi naszyjników z literkami, ich różnorodności oraz sposobom noszenia. Zostań z nami!

 
240517095137.svg
240416124143.gif
221215084700.gif
230324110621.gif

Ogłoszenia płatne

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę