Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wał szkwałowy nad Łomżą

mm so, 22 czerwca 2024 12:26

Front burzowy przeszedł nad Łomżą. Pod Jeziorkiem konar drzewa blokował drogę, a w rejonie Bronowa zerwana została linia energetyczna.

Sprostowanie

mm so, 22 czerwca 2024 08:25

W związku z opublikowaniem w dniu 11 stycznia 2023 roku na portalu 4lomza.pl artykułu pr. "Prawie 50 milionów złotych wyprzedano za prezydentury Chrzanowskiego z majątku miasta" podpisanego inicjałami "mm", wskazuję, iż zawiera on nieprawdziwe informacje. Nieprawdą jest, że "Od 2014 roku, czyli w czasie urzędowania prezydenta Mariusza Chrzanowskiego miasto Łomża sprzedało swojego majątku na 47 milionów 574 tysięcy488 złotych i 18 groszy. a składają się na to min. grunty i mieszkania". Mariusz Chrzanowski na prezydenta Łomży został zaprzysiężony 9 grudnia 2014 roku. W 2015 r., konsekwencją decyzji poprzedników, sprzedano mienie na kwotę 3.097.228,20 zł, Od 2016 sprzedaż majątku wyniosła 35.388.259,83 zł. Nieprawdę zawiera również wypowiedź: "- w trakcie prezydentury Mariusza Chrzanowskiego mamy do czynienia z gigantyczną wyprzedażą majątku miasta Łomża - komentuje Dariusz Domasiewicz. - W tym czasie zadłużenie miasta Łomża wzrosło o blisko 100.000,000 zł i na koniec 2023 roku według WPF ma wzrosnąć do blisko 200.000.000 zł + należne odsetki". W okresie kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zadłużenie miasta wzrosło o 67.389.418,72 zł. Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża"

Część rodziców i opiekunów wciąż nie złożyła jeszcze wniosków o 800 plus

mm pt, 21 czerwca 2024 12:01

Wciąż są jeszcze osoby, które mimo tego, że nie pierwszy raz ubiegają się o świadczenie 800 plus, zapominały do tej pory dopełnić formalności i złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy, który już się rozpoczął.

Automaty Paczkowe DPD: Inteligentne rozwiązanie dla twojej firmy

JJS pt, 21 czerwca 2024 10:57

Jeśli prowadzisz sklep, zakład usługowy lub nawet zarządzasz wspólnotą mieszkaniową, z pewnością zależy Ci na tym, aby przyciągnąć więcej klientów i oferować im jak najwięcej udogodnień. Jednym z najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu, jest instalacja automatu paczkowego. W artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na automat paczkowy DPD Pickup Station i jakie korzyści może przynieść jego obecność przed Twoim sklepem, domem czy zakładem usługowym.

Dynamiczniejszy weekend w pogodzie

mm pt, 21 czerwca 2024 09:40

W weekend w Polsce wg prognozy IMGW będzie burzowo, zwłaszcza w początkowej jego części. W piątek najwięcej opadów na krańcach południowo-zachodnich. W nocy z piątku na sobotę ekstremalne zjawiska, takie jak grad, trąby powietrzne czy porywy wiatru do 120 km/h, możliwe są w południowej połowie kraju. W sobotę strefa najgroźniejszych burz przesunie się na wschód. W niedzielę już zdecydowanie spokojniej, słabe opady możliwe jedynie na północy. W piątek miejscami na południu kraju temperatura może przekroczyć 30°C.

Pieniądze na MOF coraz bliżej

mm cz, 20 czerwca 2024 16:28

Samorządowcy tworzący Miejski Obszar Funkcjonalny Łomża podpisali dziś z zarządem województwa porozumienie, które otwiera drogę do 35,7 mln euro ma inwestycje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Niezbędne wyposażenie magazynu, które ułatwi Ci pracę

JJS cz, 20 czerwca 2024 15:59

Odpowiednie składowanie towarów ułatwia zarówno przechowywanie, jak i cały proces wysyłki. Prawidłowe zaaranżowanie przestrzeni magazynowej wymaga użycia odpowiednich elementów. Które najlepiej się sprawdzą? Przeczytaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Jak dyskretnie kontrolować sms-y żony, gdy podejrzewasz zdradę?

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:42

Odkrywanie niewierności w związku zawsze jest wyzwaniem. Niniejszy artykuł to przewodnik, jak dyskretnie sprawdzić wiadomości SMS żony, gdy pojawiają się podejrzenia zdrady. Wskazujemy także metody identyfikacji potencjalnych oznak nieuczciwości oraz omawiamy narzędzia, które mogą pomóc w potwierdzeniu Twoich obaw. Przedstawiamy też, jakie kroki można podjąć, aby ochronić się emocjonalnie w tak delikatnej sytuacji.

Rola Grupy Metinvest we wspieraniu obrony Ukrainy

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:34

Wielu nazywa tę wojnę “wojną dronów”. Podczas gdy wróg przeprowadza nocne ataki na miasta, obrońcy Ukrainy udowadniają skuteczność bezzałogowych statków powietrznych na polu bitwy. Grupa Metinvest Group się do zakupu bardzo potrzebnego sprzętu niemal od pierwszych dni inwazji. Dzięki temu, grupa stała się jednym z największych dostawców dronów dla armii wśród przedsiębiorstw prywatnych. Jednak nie to jest celem właściciela Metinvest Rinata Achmetowa. Według dyrektora generalnego Grupy, głównym celem jest dziś bycie kręgosłupem Ukrainy i zapewnienie krajowi szybkiego zwycięstwa.

Ciekawy prezent urodzinowy - zabawna koszulka dla miłośnika gołębii

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:24

Chcesz wyjść poza schemat? Obdarować kogoś prezentem, który go rozbawi, a przy tym będzie praktyczny? T-shirt z odpowiednim nadrukiem na pewno będzie trafionym pomysłem!

Trendy na lato 2024: Jakie sandały będą najbardziej modne? Które modele warto mieć?

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:09

Sandały to niejednolita kategoria obuwia. Znajdziemy w niej zarówno modele codzienne, o prostym designie, jak i klasyczne, na cienkiej szpilce. I choć każde sandały są warte naszej uwagi, to projektanci w tym roku przygotowali coś dla wszystkich kobiet, bez względu na preferencje. Co będzie modne tego lata? Jakie sandały warto zakupić, aby wyglądać stylowo?

Jak uzyskać kredyt firmowy, czyli rola historii kredytowej.

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:05

Historia kredytowa firmy to jeden z kluczowych czynników, który wpływa na decyzję kredytodawców przy udzielaniu kredytów. W skrócie jest to zapis dotychczasowej aktywności kredytowej przedsiębiorstwa, który pokazuje, jak firma zarządza swoimi zobowiązaniami finansowymi. Dobra historia kredytowa może otworzyć drzwi do korzystnych warunków kredytowych, podczas gdy zła może je zamknąć. Zobacz, jak historia kredytowa wpływa na decyzje kredytodawców oraz jak przedsiębiorstwa mogą poprawić swoją historię kredytową.

Alexander zdobył nagrodę Golden Dozen w Nowym Jorku

mm śr, 19 czerwca 2024 16:49

Gazeta nowojorska „The Bronxville Bulletin” obwieściła, że Krajowa Fundacja Footballu z siedzibą w hrabstwie Westchester uhonorowała laureatów 51-go konkursu „Złotej Dwunastki”. Uroczysta gala odbyła się podczas bankietu, wydanego na cześć wybitnie wyróżniających się licealistów, grających w football amerykański i osiągających wysokie wyniki w nauce. Alexander Chrostowski z Liceum w Bronxville jest 18-letnim synem łomżynianki i wnukiem legendarnego matematyka I LO „Budrysa”, czyli Stefana Borawskiego. Opowiemy historię kapitana drużyny, czytającego Wergiliusza po łacinie.

Potrącenie pieszej na Nowogrodzkiej

mm śr, 19 czerwca 2024 16:08

W południe na przejściu dla pieszych samochód potrącił kobietę. Poszkodowana zabrana do szpitala.

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

mm śr, 19 czerwca 2024 13:58

Rada Miejska udzieliła prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Za głosowało 16 radnych, a siedmioro było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Najlepsze bluzy na jesień i zimę - na co warto zwrócić uwagę?

JJS śr, 19 czerwca 2024 13:14

Jesień i zima to pory roku, które wymagają odpowiedniego przygotowania garderoby. Bluzy, będące jednym z kluczowych elementów ubioru na chłodniejsze dni, muszą być nie tylko ciepłe, ale także stylowe i funkcjonalne. Jakie modele warto wybrać na nadchodzące miesiące? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni?

JJS śr, 19 czerwca 2024 12:38

Marzysz o silnych i wytrzymałych mięśniach? Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, istnieje wiele skutecznych metod, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. W tym artykule przedstawimy najważniejsze strategie i wskazówki, które pozwolą Ci zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni.

Jak Wybrać Idealną Bramę Garażową

JJS śr, 19 czerwca 2024 12:13

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest kluczowym elementem projektowania domu. Nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również wpływa na estetykę budynku i komfort użytkowania. W dzisiejszych czasach, kiedy oferty producentów są tak bogate, poszukiwanie idealnego rozwiązania może wydawać się zadaniem skomplikowanym. W tym artykule postaramy się przybliżyć, na co należy zwrócić uwagę wybierając bramę garażową.

Lifestyle XXI wieku: Jak technologia zmienia nasze codzienne życie?

JJS śr, 19 czerwca 2024 12:09

Technologia odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszego codziennego życia. W ciągu ostatnich dwóch dekad widzieliśmy niesamowite postępy, które wpłynęły na każdy aspekt naszej egzystencji, od komunikacji po zdrowie. W artykule przyjrzymy się, jak technologia zmienia nasze życie i jakie wyzwania mogą się z tym wiązać.

W Małym Płocku przysypało ludzi

mm śr, 19 czerwca 2024 09:17

W Małym Płocku podczas prac ziemnych w poniedziałek osunęła się ziemia i zasypała dwóch pracowników. Mężczyźni trafili do szpitala.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę