Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne

We wtorek od samego rana rozpoczyna się kolejna Kwesta „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. Kwestujący ze specjalnymi puszkami będą stać przy każdym wejściu na zabytkową nekropolię przy ul. Mikołaja Kopernika. Tegoroczna łomżyńska Kwesta odbędzie się już po raz 16. Efekty poprzednich widać doskonale na cmentarzu. To dzięki, m.in. zbieranym od lat datkom udało się odnowić ponad sto najstarszych i najcenniejszych nagrobków.

Przed zabytkowym cmentarzem przy ul. Kopernika w Łomży kwestować będą działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, harcerze, samorządowcy, parlamentarzyści, dziennikarze....
Jak podkreśla - Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – pieniądze zbierane podczas Kwesty idą tylko i wyłącznie na odnawianie zabytkowych nagrobków znajdujących się na tym cmentarzu.
W 15. kweście na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych pieniądze zbierało 99 osób. W sumie w 33 puszkach kwestarskich, po komisyjnym przeliczeniu ich zawartości stwierdzono 26 600,97 zł. Poza tym mieszkańcy Łomży i ci co tutejszy cmentarz w poniedziałek odwiedzili do puszek wrzucili także m.in.: 55 centów USA, 4,14 Euro, 1 funt angielski, 500 lirów włoskich i 1000 dinarów jugosłowiańskich.

.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę