wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@

Lekarze zamkną gabinety?

- Lekarze rodzinni należący do Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie prawdopodobnie nie podpiszą umów z NFZ na przyszły rok. To oznacza, że 1 stycznia większość gabinetów w województwie podlaskim będzie zamkniętych – podaje Gazeta Wyborcza Białystok zaznaczając, że w województwie podlaskim blisko 98 procent poradni rodzinnych należy do tego Porozumienia.

źródło: www.federacjapz.pl
źródło: www.federacjapz.pl

„Zarząd Federacji w całości odrzuca zaproponowany projekt - jako niemożliwy do zrealizowania i niezgodny z dotychczasowymi ustaleniami zapadłymi w toku rozmów z Ministrem Zdrowia i Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym świadczeniodawcy zrzeszeni w Federacji nie podpiszą umów” – to niedzielna, przyjęta jednogłośnie uchwała zarządu Porozumienia Zielonogórskiego.
- Nie podpiszemy, jeżeli nie dostaniemy takich pieniędzy, jakich się domagamy - mówi Gazecie Wyborczej Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Białegostoku. - Proszę sobie wyobrazić, że nie będzie się nam płacić za pacjentów, których system wyświetla nam na czerwono, czyli tych, którzy są nieubezpieczeni.
Ta sama lekarka ocenia, że w przyszłym roku sytuacja pacjentów znacznie się pogorszy, a proponowane przez resort zdrowia zmiany doprowadzą do tego, że w poradniach rodzinnych będą kolejki.
Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ wyraża przekonanie, że lekarze rodzinni z Porozumienia Zielonogórskiego ostatecznie podpiszą umowy na przyszły rok. Podkreśla, że czas na to jest do końca grudnia.

zobacz: Lekarze nie podpiszą umów z NFZ. Poradnie 1 stycznia zamknięte? - Gazeta Wyborcza Białystok

cz
śr, 10 grudnia 2014 08:46
Data ostatniej edycji: 2014-12-10 08:50:38

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0