piątek, 22 września 2017 napisz DONOS@

Ostatni koncert ... finał XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża

pon, 04 lipca 2005 00:34

Po siedmiu dniach koncertów zakończył się XII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W niedzielę przed wieczorem w parku przy dworze rodziny Lutosławskich w Drozdowie odbył się koncert pt. “Wielka gala w Pałacu – Jacek Szymański i jego goście”, który zawsze w historii festiwalu oznacza zamknięcie kolejnej jego edycji. Tym razem finał, tak jak i cały festiwal, był inny od wszystkich poprzednich. Poza festiwalowymi artystami w Drozdowie po raz pierwszy wystąpiły także Łomżyńska Orkiestra Kameralna i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie.


„O sole mio!” - koncert trzech gdańskich tenorów w Piątnicy

pt, 01 lipca 2005 23:20

Wojciech Lewandowski, Krzysztof Drzewiecki i Waldemar Bączyk - to bohaterowie piątkowego koncertu pt. „O sole mio!” Koncert z cyklu muzyka na wodzie odbył się nad oczkiem wodnym na tyłach hotelu Baranowski w Piątnicy w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Przez dwie godziny rozbrzmiewały tu przeboje operowe, operetkowe i pieśni neapolitańskie... a publiczność szalała.


Powrót Nabucco

cz, 30 czerwca 2005 23:21

Przed dwoma laty rewelacją Muzycznych Dni było wystawienie w łomżyńskiej katedrze opery Nabucco - Giuseppe Verdiego. Wówczas rolę tytułową odśpiewał pierwszy baryton Teatru Wielkiego w Łodzi Rafał Songan. W czwartek Nabucco do Łomży powrócił, ale tym razem w innej formie – recitalu wokalnego. Najwspanialsze arie tej opery znalazły się w koncercie autorskim Rafała Songana.


Od Bacha do współczesności

śr, 29 czerwca 2005 23:13

W środowy wieczór łomżyńska katedra rozbrzmiewała muzyką mistrzów. Na katedralnych organach zagrał Krzysztof Drzewiecki i Andrzej Nanowski, śpiewały Zofia Kotlicka - Wiersztordt i Monika Fedyk – Klimaszewska oraz zjednoczone chóry łomżyńskie. Koncert „Od Bacha do współczesności” odbył się w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża i był poświęcony pamięci bliskich czyli Pawła Baryły i Jana Kulki.


O wędrówkach po kościelnych nutach...

wt, 28 czerwca 2005 23:16

Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry,
przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy,
przy trąbach i przy dźwięku rogu
na oczach Pana, Króla, się radujcie.
(Ps 98)


Duchy Pucciniego w Łomży

pon, 27 czerwca 2005 23:20

Kilkunastoosobowy chór, troje solistów i wspaniała pianistka w roli orkiestry – w łomżyńskim „małym kościółku” pw. N.M.P. przy Wyższym Seminarium Duchownym wystawiono operę „Le villi” Giacomo Pucciniego. „Rewelacja Festiwalu” – tak to przedstawienie reklamował Jacek Szymański – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. I nie pomylił się... Ci co byli o tym wiedzą, a co nie byli nich żałują...


Muzyczne Dni już są

Stanisława Chyl, Jacek Szymański oraz Zbigniew Sokołowski otwierają festiwal
nie, 26 czerwca 2005 23:25

Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski otworzył XII edycje Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. Przez tydzień łomżan – ale nie tylko ich – czeka prawdziwa uczta duchowa.
Niedzielny koncert inauguracyjny był innych niż wszystkie poprzednie. Na scenie dworku należącym dawniej do rodziny Lutosławskich zamiast znanych artystów scen operowych wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.


Festiwal czas zacząć

so, 25 czerwca 2005 13:56

W niedzielę startuje kolejna – dwunasta edycja Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku czeka nas jedenaście koncertów nie tylko w Drodowie i Łomży, ale także w Jedwabnem, Piątnicy a nawet w Myszyńcu.


Obecność obowiązkowa

fot. Jerzy Chaberek (2002r.)
pt, 10 czerwca 2005 15:52

Piątkowa (10.06.2005) Rzeczpospolita poleca czytelnikom udział w Muzycznych Dniach Drozdowa – Łomża. W artykule pt. „Muzyka u Lutosławskich” Elżbieta Południk pisze, że „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych na Podlasiu.”


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0