wtorek, 22 sierpnia 2017 napisz DONOS@

Chorwacki Teatr Lalek z Rijeki laureatem łomżyńskiej WALIZKI

Przedstwiciel Wrocławskiego Teatru Lalek
pt, 02 czerwca 2006 22:58

Chorwacki teatr Lalek z Rijeki został laureatem ngrody głównej ufundowanej przez Prezydenta Łomży na XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA w Łomży. Nagroda została przyznana za inscenizację spektalu "Las Stribora" mówiącego o matczynej miłości, rozwadze i poświęceniu, z jakim matka pragnie chronić swojego syna zakochanego w podłej kobiecie.


PSYCHO i Alfred Hitchcock w TLiA w Łomży

pt, 02 czerwca 2006 13:17

Co może być bardziej fascynujące, niż poznanie zamiarów mordercy? Sztuka oparta na motywach z filmu Alfreda Hitchcocka „Psycho” pozwala widzom wejrzeć w głąb duszy oprawcy. Wystawiony w czwartek w ramach „Walizki” spektakl prawie całkiem pozbawiony jest słów. Mieszanka teatralno-filmowa wywołuje jednak dreszcze, posługując się różnymi dźwiękami i motywami z filmu.


Piotruś i Wilk przed Ratuszem

pt, 02 czerwca 2006 09:27

W czwartkowy wieczór w dość niecodziennym miejscu wystąpiła Łomżyńska Oriestra Kameralna z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Łomży. W ramach Festiwalu Walizka przed ratuszem widzowie mogli zobaczyć Piotrusia i Wilka Sergiusza Prokofiewa. W roli narratorów wystąpili Beata Antoniuk i Marek Tyszkiewicz. Łomżyńska Orkiestra Kameralna wystąpiła pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.


Błękitna Rapsodia - widowisko plenerowe

cz, 01 czerwca 2006 18:34

Czwórka niebieskich animatorów na szczudłach przedstawia wariacje lalkowe na temat bajki „O rybaku i złotej rybce”. Opowieść o zachłanności i materialiźmie współczesnego człowieka w zderzeniu z pięknem morza i jego mieszkańcami.


Pocztówki z Polski w Łomży

cz, 01 czerwca 2006 14:06

Kilkadziesiąt pocztówek z różnych miast Polski można oglądać na Placu Niepodległości w Łomży. Prace zostały nadesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówki z Polski” zorganizowany przez miejscowy Teatr Lalki i Aktora.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje miasto – jego panoramę, jakiś zakątek, bądź też charakterystyczny dla danego miasta szczegół.


„Ballada o Janie Wnęku” spektakl uliczny - fotorelacja

śr, 31 maja 2006 12:40

„Ballada o Janie Wnęku” spektakl uliczny, Teatr „Gry i Ludzie”, Katowice.


Otwarcie "Valise" na Dni Łomży

Prezydent Łomży wręcza klucze Julce i Agacie z Rudy Śląskiej
wt, 30 maja 2006 11:58

Oglądałem praktycznie wszystkie spektakle Teatru Lalki i Aktora, na przykład „Madejowe łoże”, „Niebieskiego pieska”, „Kominiarczyka” i „Królową śniegu”, która podobała mi się najbardziej - opowiada Konrad Truszkowski, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży. - Ale na otwarciu festiwalu „Walizka” jestem po raz pierwszy, chociaż... wolałbym zobaczyć już przedstawienie!


„Walizko” otwórz się

pon, 29 maja 2006 18:42

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” to największe wydarzenie teatralne roku w Łomży. We wtorek rano „Walizkę” otworzy Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora i organizator Festiwalu. Przez cztery kolejne dni łomżanie będą mogli zobaczyć 13 teatralnych zespołów z kraju i zagranicy, które na łomżyńskich scenach i placach przedstawią spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


„Walizka” z kapeluszami!

so, 27 maja 2006 14:54

W dwa miesiące po śmierci nieodżałowanej Hanki Bielickiej (9.11.1915 – 9.03.2006) ronda Jej imienia przed Teatrem Lalki i Aktora w Łomży nabierają stołecznej elegancji! Po usunięciu wątłych choinek „drapaków” wyglądają jeszcze niepozornie, żeby nie powiedzieć żałośnie (łomżyniacy żartują z „rond jak berety”), ale na inaugurację Dni Łomży we wtorek, 30 maja o godz. 9 otwarciem „Walizki” będą wyglądać kwitnąco!


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0