piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ciągłe popuszczanie niemowlęcia

Witam
moja córcia od około 2 tygodnia życia często popuszcza stolec. Jest karmiona wyłącznie piersią i większość kupek jest papkowata, ale raz dziennie zdarzają się wodniste. Popuszcza gdy się przeciąga lub kichnie, czasem nawet jak tylko lezy. Jest to przyczyną odparzeń z którymi wciąż walczę, bo po tygodniu każda maść przestaje działać. Czy można coś zrobić, zeby stolce się unormowały? Czy praca jelit 2 miesięcznego dziecka nie powinna być bardziej unormowana?
Może miał ktoś podobny problem?Jak się z nim zmagał? Bo opadają już ręce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

PO wprowadzeniu stałych pokarmów tzn innych niż mleko powinno się unormować. Ale to dopiero ok4-5 miesiąca jeśli dobrze pamiętam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

szukasz porady na forum a nie u specjalisty? gratuluje.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

Skąd wiesz, że nie była z tym u specjalisty? Nie oceniajmy innych swoją miarą. MIałam podobne problemy i byłam z tym wielokrotnie u pediatry, unormowało się dopiero po wprowadzeniu stałych pokarmów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

jeśli chodzi o odparzenia to umyj pupcie, osusz, przewietrz czyli nie zakładaj pampersa i po 5-10 min posmaruj delikatnie mąką ziemniaczaną
tak, tak mąka jest najlepsza, najlepiej to zrobić płatkiem kosmetycznym delikatnie nie na grubo.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

Dziękuję za podpowiedzi.Z tą mąką ziemniaczaną też spróbuję (chociaz zastanawia mnie czy to ma takie samo działanie jak puder np nivea).No ale przeraża mnie że jeszcze tyle czasu do tego unormowania :( Do stałych pokarmów jeszcze nam bardzo daleko...:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia


Autor: magia35 (---.113.introlan.pl)
Data: 26-03-17 19:01

Skąd wiesz, że nie była z tym u specjalisty? Nie oceniajmy innych swoją miarą. MIałam podobne problemy i byłam z tym wielokrotnie u pediatry, unormowało się dopiero po wprowadzeniu stałych pokarmów.
Magia to rzeczywiście masz problem, a co mąż na to???Jak masz teraz z apetytem?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

Mniej wiesz, dłużej żyjesz fanko o przedziwnych skłonnościach do bocianków:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ciągłe popuszczanie niemowlęcia

Może to nie od odparzeń tylko brzuszko,coś jej nie podchodzi. Proszę spróbować Dicoflor kropelki dwa razy dziennie, to nie zaszkodzi, a może pomóc. Jeśli chodzi o mąkę to trzeba uważać, już dawno nie poleca się dziewczynkom pudru i tego typu rzeczy, chyba,że naprawdę bardzo ostrożnie po trochu jak tu któraś z pań zalecała. U naszej córci na odparzenia pomogła maść Tormentalum i częste wietrzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org