niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rejestracja BI

Został kupiony samochód w Białymstoku a kupujacy jest z powiatu łomzynskiego i tu pytanie.Czy trzeba zmieniac koniecznie blachy czy mozna na starych jezdzic ?? szkoda kasy wydawać na blm

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Trzeba koniecznie, przy każdej zmianie starostwa. Chyba, ze zmienisz miejsc zamieszkania na Bialystok w papierach. Masz na to 30 dni od zakupu na umowie.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

niby trzeba, ale kary nie ma ;)

--
Wesele na kasecie VHS lub Blu-ray? Nie masz jak odtworzyć? Przerób je na DVD!
http://przegrywanie.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

kary nie ma, powiesz, ze auto kolegi :). Tylko kwestia, czy chcesz miec burdel w papierach :). W razie kradziezy samochod nie do odzyskania. Jak zglosisz, bedziesz sie tlumaczyc, czmeu nie przerejstrowales, sciaganie poprzedniego wlasciciela jako swiadke, bo umowe mozna lawo podrobic :). W razie kolizji nawet z nie twojej winy, ubezpieczyciel bedzie chcial tylko rozmawiac z wlascicielem w papierach, chyba, ze poidrobisz upowaznienie :). Ale za te pare zlotych, warto kombiniwac ?

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Nie prawda, w razie kolozji jeżeli masz umowę kupna i ja przedstawisz ubezpieczyciel \"rozmawia\" z Tobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Zgodne z art. 78 ust. 2. pkt. 1 prawa o ruchu drogowym, czyli \"Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu;\". Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna z art. 97 k.w. Poza tym powinieneś w ciągu 14 dni zgłosić fakt nabycia pojazdu w urzędzie skarbowym i zapłacić podatek. Za niezapłacony podatek urząd skarbowy może również wymierzyć Ci grzywnę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Był niedawno reportaż w TV na ten temat.
Jakiś prawnik od paru lat jeździ na starych blachach.
OC i przeglądy robi na siebie.
Jest obowiązek przerejestrowania, ale kary nie ma.
P.S.
Chcesz być śledziem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

antyklakier nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak wyżej napisałem grozi za to grzywna. Czy policjant zechce ją nałożyć to już inna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

ja tylko piszę co oglądałem
facet był prawnikiem i lubi gierki prawne
policjant ukarał, on odmówił przyjęcia, a sąd nie widział podstaw kary
normalnym ludziom oczywiście odradzam, szkoda nerwów i kasy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

na jakiej podstawie policja nalozy kare, auta od kolegi nie mozna pozyczyc? Po za tym rejstracja BI to jeszcze gorsza wiocha niz BLM, wartosc samochodu na BI 3 tysiaki w dol na mazowszu

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

ja bym dopłacił żeby nie mieć BI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Owszem skarbowy musisz opłacić bo będzie grzywna. Przerejestrować teoretycznie też \"musisz\" ale nie ma za to żadnej grzywny, wiec nie musisz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Jeśli blachy są z tego samego powiatu, to nie trzeba ich zmieniać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja BI

Polak to jednak nie może żyć jak nie kombinuje żenada

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org