niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomżyniacy do pracy

W naszym mieście ( miałem napisać kochanym ale bym skłamał ) jest dużo ofert pracy,nie można narzekać,na Piłsudskuego lada chwila otwiera się market dom i ogród,wiele firm łomżyńskich takich jak wiomar,mrówka itp zatrudnia pracowników jak to pisze w ogłoszeniu,w związku z rozwojem,śmiech,na stronie urzędu pracy na 10 ofert,płaca to 1850 brutto co daje na rękę 1355zł a wymagania ohoho,długa lista tego,co za to ma kupić taki co ma przykładowo żonę,dwójkę dzieci albo kawaler?można też dobrze zarobić ale od poniedziałku do piątku przynajmniej po 10-12 godzin i wszystkie soboty,temat zapewne taki sam lub podobny był zakładany wiele razy ale czy to coś zmieniło i zmieni?byliśmy i będziemy dalej wykorzystywani,no chyba że się przeciwstawimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Dokładnie białe murzyny w swoim kraju za najniższą ...a prywaciarze pany może czas to skończyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

nie mówię tylko o waszym Miasteczku ale o całym kraju w innych Miastach jeszcze gorzej jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Policzcie najpierw ile do tych 1355 dennych pracownikowi musi przedsiębiorca odprowadzić do ZUS i US, a potem zastanówcie się czy sami bylibyście w stanie tyle w Łomży zarobić prowadząc własną firmę. Jeśli to takie proste to zakładajcie własne firmy. To nie przedsiębiorca jest winny niskiej płacy tylko rząd, który obciąża ZUSem i podatkami. A naprawdę napracować się trzeba aby zarobić ten 1tyś. złotych bo drugie tyle trzeba oddać państwu. A ludzie się cieszą z zasiłków 500+ i jeszcze chcą podwyżki zarobków, ale nie widzą drugiej strony: rząd da 500 ale zabrać musi 700.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

\"danych pracownikowi\" przepraszam za błąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Dokładnie, brawo Teli. Ja pracowałam na etacie potem założyłam dzialalnosc bo na swoim to hoho tylko po to żeby za chwilę wrócić na etat, bo mam w nosie opłaty tylko czekam 10 mam urlop a i jAK dziecko zachoruje to biorę L4 bo mi się należy. Ot i cala prawda. Najważniejsze że szanuję swojego pracodawcę i jestem mu wdzięczna że mam pracę a jak chce dorobić to sobie po godzinach dorabiam. Pozdrawiam tych co pracują i tych co żyją

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

No tak ale mówimy o dobrze prosperującej firmie a nie o biznesie który kiepsko idzie i słabe zyski przynosi,najniższa pensja to przesada nie mówiąc o wyzysku na stażu,darmy pracownik,a ty ej widać nie masz pojęcia o biznesie więc pracuj i dorabiaj swojego pracodawcę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Zgadzam się, że system podatkowy jest źle skonstruowany w Polsce i utrudnia robienie czegokolwiek. Z drugej strony, takie rozczulanie się, jak to przedsiębiorca jest ciemiężony, to jest przesada w drugą stronę. Sęk w tym, że ludzie biorą się za interesy nie mając pomysłu ani pojęcia o tym. Po prostu usilnie chcą mieć coś swojego, a potem wychodzi jak wychodzi. Najlepiej zwalić na milion innych powodów...

Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Charles Bukowski – Szmira

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Każde przedsiębiorstwo czy małe czy duże ponosi te same koszty związane z zatrudnieniem pracownika. Niejeden pracodawca wolałby dać do ręki pracownikowi 3tyś i mieć solidnego pracownika, na którym może polegać. Ale nie może mu tyle dać, bo drugie tyle musiałby oddać do urzędów. Ja rozumiem pracownika, że 1300 to stawka, za którą się pracować nie chce. Ale gdyby ZUS i US były niższe to pracodawca dałby więcej pracownikowi. Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo to większe zyski ale też wyższe podatki.
Wiedzą o tym Ci, którzy próbowali zrobić cokolwiek na własną rękę. Im mniejsze miasto tym trudniej miesięcznie ten tysiąc zarobić aby oddać go do ZUS.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

W łomży nie ma pracy dla osób ze studiami jak i dla tych którzy tych studiów nie mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Praca za granicą wydaje się być bardziej opłacalna. Dla przykładu budowlańcy, pracownicy gastronomiczni, praca opiekunka niemcy i wiele takich branż pozwalają na osiągnięcie dużo wyższych zarobków niż tutaj. Moja żona zastanawia się nad wyjazdem. Sam pracuje na etacie ale wynagrodzenie pozostawia wiele do życzenia. Pytanie tylko czy to nie skok na głęboką wodę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Pan prezydent obiecywał pracę dla młodych to lepiej nie wyjeżdżać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

I co wywiazuje sie prezydent z obietnicy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Ja bardzo dobrą ofertę pracy znalazłam na tym portalu: https://www.jobs.pl/ - polecam przejrzeć, może znajdziecie coś, co Was zainteresuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

Moze nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

W Łomży ceny towarów i usług oferowanych przez przedsiębiorców są warszawskie lub i wyższe czego nie można powiedzieć o zarobkach oferowanych przez tyć samych przedsiębiorców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyniacy do pracy

W całym kraju jest podobnie ale jak można zarobić 2000 netto to już masakra




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org