czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Studia czy szkoła kosmetyczna?

Co bardziej się opłaca? Pójście na studia czy szkoła kosmetyczna? Gdzie uzyskam większą wiedzę na temat kosmetologii?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Idź na Politechnikę Białostocką świat należy do Inżynierów nie marnuj młodych lat ucz się .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Jesteś tępą dzidą , skoro zadajesz takie pytania .
Idż lepiej doić krowy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Jeśli Cię to interesuje to idź na politechnikę, ja równiez tam poszłam, ale nawet nie zaczełam i już zrezygnowałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Myślę, że lepiej iść do szkoły kosmetologicznej. Tam będzie więcej konkretnej wiedzy i praktyki. Poza tym, w tym zawodzie tytuł ci się raczej nie przyda, a jakbyś chciała się później douczyć i zwiększyć kwalifikacje, to zawsze możesz pójść na jakiś kurs.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Zależy czy masz głowę do nauki. Wbrew pozorom studia z kosmetologii nie są takie proste, trzeba się chemii uczyć. Koleżanka poszła na to i mówiła, że sporo nauki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Studia obejmują głównie zagadnienia jakich nie wykorzystacie później w pracy, więc nie wiem czy jest sens. Poza tym robienie kosmetologii po to, aby pracować jako kosmetyczka, jest moim zdaniem zdecydowanie poronionym pomysłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Wszystko zależy od tego gdzie chcesz później pracować, wiele kosmetyczek ma zrobione jedynie kursy jednak jeśli chcesz posiadać szerszy zakres wiedzy na ten temat studia jak najbardziej Ci się przydadzą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Studia są dla papierka, one nie uczą. Uczy ewentualnie porządna praktyka, załatwiona w atrakcyjnym miejscu, ale na pewno nie studia. Popatrz sobie po kadrach - gdzie pracują osoby z doświadczeniem w tym zawodzie? Nie wyłącznie z papierkami?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Nie wszystkie zabiegi może robić kosmetyczną po szkole technicznej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Prawda, nie każdy kurs czy szkoła kosmetyczna daje szerokie uprawnienia czy możliwość przeprowadzania wszystkich zabiegów kosmetycznych, a to w niektórych przypadkach może związać ręce. Jeżeli Tobie akurat na tym zależy, wtedy warto iść na studia, po nich powinnaś mieć możliwości rozwoju w takim zakresie, w jakim chcesz. Papierek niby nie otwiera tylu drzwi, ile kiedyś, jednak bez niego to często ani rusz w niektórych zawodach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studia czy szkoła kosmetyczna?

Kosmetyczka nie robi zabiegów - to całkiem inne tematy. Kosmetyczka robi paznokcie, rzęsy, makijaż itp. Nie mylcie pojęć - to są dwa zupełnie odmienne zagadnienia, których po prostu nie można mieszać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org