czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas
https://www.youtube.com/watch?v=pUynpk4Nryc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

kto?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

już król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. koronował tę pannę na królową polski. rządzi juz ponad 350 lat i widac golym okiem, jak ktos zna historie, co sie z nasza ojczyzna dzieje od tamtego czasu. pora zmienic tą krolową :) i wrócic do potegi z czasow Jagiellonow, gdzie KRK nie mal takich wplywów jak dzis ma...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Miejmy nadzieję, że wkrótce takie indywidua jak naczelnikMściwuj będą podlegały ostracyzmowi (sprawdź co to znaczy bo nie wiesz na 100%), a prokuratura i sądy będą traktowały poważnie obrazę uczuć religijnych i zasądzały kary więzienia. Jakkolwiek w powyższej wypowiedzi nie ma obrazy uczuć religijnych ale zwykłe prostactwo, i wielopokoleniowe chamstwo, to za taką formę wypowiedzi powinieneś dostać po pysku wsiowy ćwoku.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

I jeszcze jedno. W swoim wpisie naczelnikMściwuj zrobił 16 błędów - ortograficznych i stylistycznych. To pozwala wyrobić sobie opinię kim to indywiduum jest.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Mściwuj ma rację. Kult matki Jezusa nie ma uzasadnienia w Piśmie Świętym - został ustanowiony bodajże na soborze w Efezie, Pismo Święte wielokrotnie zabrania czczenia kogokolwiek poza samym Bogiem.
Milton, nie rozumiem, czemu chcesz bić Mściwuja za to, że ma inne zdanie. Nie wiem, czy wiesz, ale w ten sposób chwały sobie nie przysporzysz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Co do czci Matki Boskiej oczywiście się mylisz i próbujesz błysnąć mówiąc o soborze w Efezie. O teologii nie masz bladego pojęcia. Dowód ? Wniebowzięcie NMP. Wniebowzięcie z ciałem i duszą jest aktem Boga Najwyższego wskazujący na konieczność kultu NMP. Ale to jest temat rzeka. Co do Mściwuja, to po pysku powinien dostać za znieważanie NMP. Jeżeli uważasz, że stawanie w obronie Świętego Kościoła Katolickiego nie przynosi chwały, to sam sobie wystawiasz świadectwo. Za dawnych, wspaniałych czasów, taki Mściwuj spłonąłby na stosie po uprzednim wytrzebieniu. Dziś to niemożliwe, bo - niestety - prawo daje mu ochronę jak człowiekowi i tylko po mordzie można dać bo za to odpowiedzialności nie ma. Mówię tu oczywiście nie o pobiciu ale o spoliczkowaniu celem upokorzenia. Prokurator umorzy taką sprawę z powodu małej szkodliwości społecznej, a tak naprawdę umorzy z powodu słuszności takiego zachowania.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

niech królowa wam wybaczy taką agresję :) katolicy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Milton - a może nie osądzaj :) bo zakazuje tego Bóg, ten ktorego znamy z Biblii, przynajmniej ci co Pismo czytają... do tego ze zrozumieniem...

tak swoją drogą - wiesz co jest największym wrogiem Biblii - wspomniana przez ciebie teologia. Bo jak Ahmed wspomniał słusznie - kult Maryjny nie ma ŻADNEGO uzasadnienia w Biblii, a jedynie w fantazjach poza Biblijnych, biblijna Maryja była skromną kobietą, która podążała za Jezusem, która Jego czciła i nie pozwoliłaby aby odbierano Mu chwałe poprzez jej kult. Wiesz, że chwała nalezy się tylko Bogu? Niby skąd :) podpowiem: z Biblii powinieneś to wiedziec... Ale wracajac do tematu - Maria była kobietą, od której sam móglbyś się wiele nauczyc, ale zamiast czytac Biblię możesz pisac sobie \"mondrości\" nie mające poparcia w Biblii, takie jak chociażby wniebowzięcie Marii, jej niepokalane poczecie (tylko Jezus był poczęty bez grzechu) czy promowane ostatnio współpośrednictwo w odkupieniu ludzkości (Amsterdam się kłania)... zamiast się obrażac jak panienka zacznij myślec, a nie łykasz wszystko jak czapla :)

zarzuciłeś Ahmedowi, że chciał zabłysnąc ? tu nie ma czym błyskac, wystarczy myślec :)

i na koniec napisałeś: \" Za dawnych, wspaniałych czasów, taki Mściwuj spłonąłby na stosie po uprzednim wytrzebieniu\"

ja cie Miltonku nie osadzę za te słowa, zrobi to Jezus :) dla mnie możesz sobie bic po pysku i palic kogo chcesz, ale pamietaj:
--------------------------------------------------------------------------------
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj! a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.
--------------------------------------------------------------------------------
wiesz skąd to Miltonku? wiesz kto to powiedział? :))) aha, i odnośnie twej agresji: to bardziej swiadczy o tobie niz te bledy ortograficzno-stylistyczne ktore ja powyzej popelnilem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Nie mów do mnie \"Miltonku\" bo nie jestem jednym z twoich kochasiów. Możesz mówić per \"Pawciu\", \"Robciu\" czy \"Damianku\" do swoich partnerów seksualnych ale ode mnie to wara takim jak ty. Brzydzisz mnie.

Co to Ahmeda i poniekąd ciebie, bo jak pisałem mylicie się skrajnie i nie macie pojęcia o niczym. Ciebie proszę, abyś się nie powoływał na NMP, Jezusa czy Boga, bo czcicielom Lucyfera bliżej jest do nieba niż takim jak ty.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

I jeszcze jedno. Nie budzisz we mnie agresji. Budzisz obrzydzenie, żal, współczucie, rozczarowanie jako człowiek chory, głupi, obrzydliwy, nieświadomy znaczenia swoich bluźnierstw, pozbawiony elementu bożego żywy trup którego dusza zamiast chwalić wielkość Boga i NMP wegetuje upaprana kałem, moczem, ropnym śluzem i wymiocinami. Masz może szansę odpokutować swoje bluźnierstwa postem i modlitwą ale wątpię czy jesteś w stanie tego dokonać. Za tych pięknych czasów, o których pisałem oczyściłby cię ogień stosu ale teraz.... raczej czeka cię ogień wieczny. Smutna to wieczność ale w pełni zasłużona.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

oj Miltonku :) przestań :) poczytaj Słowo bo masz braki, że ho ho...

a powtarzanie w kółko, że ty masz racje, a inni nie - racji tej wcale nie dowodzi...

a czy mi blizej do nieba bardziej niz tobie, nie ty bedziesz to osądzał :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Młode Chrześcijaństwo po trochu, a Katolicyzm już na siłę... wchodząc do kolejnych krajów i kultur próbował zastępować lokalne bóstwa swoimi świętymi...

I tak... obok Boga (Świętowit) pojawił się syn Boży (Swarog i Weles utożsamiany [błędnie] z Szatanem, diabłem), pojawił się kult matki boskiej (Lela - gwiazda zaranna, polska Wenus) ..... i wiele innych.... :D

---


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Czy ty jesteś tak tępym sodomitą, że nie umiesz czytać ??

Prawda jest taka:

1) Nie masz pojęcie o historii Polski. To jest poza sporem chyba.

2) Nie masz pojęcia o teologii i dlatego deprecjonujesz jej znaczenie. Argumenty przedstawiłem powyżej.

3) Jesteś taki \"cieplutki\", że sodomią jedzie na kilometry a nic nie brzydzi bardziej niż sodomita

4) Oczywiście mam prawo cię osądzać. Nie mam prawa - na twoje szczęście - wymierzyć ci kary.

5) Zakończmy wymianę korespondencji, bo zmienię zdanie w zakresie zdania drugiego i punkcie 4.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Miltonku: \"Budzisz obrzydzenie, żal, współczucie, rozczarowanie jako człowiek chory, głupi, obrzydliwy, nieświadomy znaczenia swoich bluźnierstw, pozbawiony elementu bożego żywy trup którego dusza zamiast chwalić wielkość Boga i NMP wegetuje upaprana kałem, moczem, ropnym śluzem i wymiocinami. \"

tymi słowami zaprzeczyłeś nauce Jezusa Chrystusa :) i to maksymalnie jak sie da :) na marginesie : Boga chwale :) czytaj ze zrozumieniem to wylapiesz to z tekstu :) ludzi chwalic nie bede, bo tak robia poganie, a Maria to zwykły człowiek, który urodził się grzeszny, jeżeli uważasz, że było inaczej to zaprzeczasz słowom apostoła Pawła z Listu do Rzymian (podpowiem : List ten jest w Nowym Testamencie)

\"Masz może szansę odpokutować swoje bluźnierstwa postem i modlitwą ale wątpię czy jesteś w stanie tego dokonać.\"

jak byś był chrześcijaninem, czyli uczniem Chrystusa to sam byś to zrobił, ale widzę, że nie jesteś, twoja sprawa...

\"Za tych pięknych czasów, o których pisałem oczyściłby cię ogień stosu ale teraz.... raczej czeka cię ogień wieczny.\"

i raz jeszcze - tutaj kłania się Apokalipsa (podpowiem podobnie: ostatnia księga NT), gdzie napisano, że oczyszczenie przez ogień dopiero nadejdzie, a jeżeli uważasz, że to już było, to nazywasz Jezusa kłamcą... stosy o których wspominasz to nic innego jak morderstwa chorych ludzi, zabijających innych za to że czytali Biblie i nie całowali po ***** papieży - ale tobie to nie grozi :)

\"Smutna to wieczność ale w pełni zasłużona.\"

:) a no :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Odezwał się kolejny który chce uchodzić za inteligenta.... Pewnie uczestnik zabaw tanecznych w Porytem.... Uważaj z obrazkami, bo zastanawiam się czy nie powiadomić prokuratury w sprawie obrazu uczuć religijnych poprzez przedstawienie krzyża wrzucanego do kosza na śmieci.

Masz 15 minut na skasowanie tego posta. Inaczej zawiadamiam prokuraturę.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Tak jak powiedziałem. Jesteś obrzydliwym typem i w pełni zasługujesz na to co cię niedługo spotka.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

\"1) Nie masz pojęcie o historii Polski. To jest poza sporem chyba.\"

NO NIE, ODKĄD NAM KRÓLUJE JESTEŚMY MOCARSTWEM, WIESZ CO TO BAŁWOCHWALSTWO I JAKIE MA SKUTKI Wg. BIBLII?

\"2) Nie masz pojęcia o teologii i dlatego deprecjonujesz jej znaczenie. Argumenty przedstawiłem powyżej. \"

NO NIE, BO ZAMIAST TEOLOGIi INTERESUJE SIE SLOWEM BOGA :) I NIE UŻYWAM TYLU \"MONDRYCH\" SŁOW CO TY :)

\"3) Jesteś taki \\\"cieplutki\\\", że sodomią jedzie na kilometry a nic nie brzydzi bardziej niż sodomita\"

MILTONKU, GŁUPIUTKI JESTEŚ MISIU :) COŚ ZA CZESTO O TEJ SODOMII WSPOMINASZ, GŁODNEMU CHLEB NA MYŚLI?

4) Oczywiście mam prawo cię osądzać. Nie mam prawa - na twoje szczęście - wymierzyć ci kary.

TO JUZ NIE BĘDZIESZ MIE UPOKARZAŁ POLICZKOWANIEM?!? A ZNASZ TE SŁOWA \"nie sądzcie, abyscie nie byli sądzeni\"?!? NIBY SKAD :)

5) Zakończmy wymianę korespondencji, bo zmienię zdanie w zakresie zdania drugiego i punkcie 4.

:) OJEJ, RECZNIE BEDZIESZ MNIE CHLOPACZKU KARAŁ CZY PRZED SADEM SIE SPOTKAMY?

MILTONKU, KORESPONDENCJE MOZEZMY zakonczyc (sorry za CAPSA, chciałem zebys odroznił moje słowa), widzę, że o Biblii pojęcia nie masz I POTRZEBUJESZ \"tłumaczy\" w sutanach, a o glupotach gadac nie bede, i tak za duzo uwagi ci posiwiecilem,

NIECH BÓG CI BŁOGOSŁAWI, Miltonie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

panie Milton daruj sobie ta swoją retorykę bo to nie chwyta za serce tylko powoduje ostry ból głowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Pseudo \"katolicy\" (zakłamani, niewierzący, tylko jak cośsiędzieje złego to zacyznają niby wiezyć ... to najgorsza rasa i najbrdziej popularna) oby do piekła z m\\nimi już

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Acha...

---


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

a kto to ta pani Marynia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

dajcie temu \"zmielonemu\" klerykowi vel milton pohasać w sieci sam sobie wystawia laurkę, to zwykły nieuk i jak przystało na rasowego katola mściwy sadysta, takim z urzędu powinni zabrać zapałki i gwoździe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Jednak czeka nas zalew \"uchodźców\" z ziem arabskich. Może to i dobrze.....
Domyślam się, że wtedy posty niejakich twisterów, atbisów, naczelników itp. były by ich ostatnimi....
Przykład pewnej redakcji w Paryżu....tak to załatwiają muzułmanie...
A tu, jeden z drugim ma czelność pisać o \"mściwym sadyście\".

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

czyli kościół rzymski to antidotum na muzułmanów? racz zauważyć, że ci z Paryża są tacy sami jak ci z watykanu tylko parę wieków wcześniej, bezrozumne fanatyczne bezmózgi.

@po_miejszy ..skoro jakiś ch*** nawołuje w imię miłości do mitycznego boga z ziemi zydowskiej ... cyt. Za dawnych, wspaniałych czasów, taki Mściwuj spłonąłby na stosie po uprzednim wytrzebieniu, taki Mściwuj spłonąłby na stosie po uprzednim wytrzebieniu.\" to kto to jest jak nie sadysta i degenerat powinien od razu łajza skończyć w kryminale.

\"Za dawnych, wspaniałych czasów, po uprzednim wytrzebieniu.\" obyś skończył kanalio sadystyczna w dup_ie z gromnicą i palcem Petza w drodze do swego bożka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

@at_bies
I tu mnie Milton powalił. Taka kaźń była domeną władzy świeckiej, z pewnością nie \"watykańskiej\".
A stosy, w znakomitej przewadze, płonęły na terenach opanowanych przez protestantów. Dokumenty i opracowania historyczne (wcale nie \"watykańskie\") łatwo znaleźć.

Odnośnie \"w imię miłości\"......jakże to chwalebne, że wyznawcy religii ateistycznej tak znają kanony chrześcijaństwa. Zapomnieli jednako, iż w Piśmie stoi - jaką miarą mierzycie, będzie wam odmierzone.

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Milton chce nam wmówić, że Jezusowa matka została żywcem porwana w niebne przestworza razem z sukienką i bucikami... dlatego pewnie prokurator ukarałby za jej znieważenie wszak do dziś jest żyjącą, konkretną osobą, na dodatek królową rządzącą z ukrycia, niewidzialnie...
a ja oskarżyłbym tę królową za nieudolność rządów wszak rację ma naczelnikMściwuj, że historia Polski po koronacji Jezusowej matki to jedno pasmo nieszczęć i klęsk o cierpieniach poddanych nawet nie wspomnę
...a czy ten Rysio to nie sprzedawca polis..?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Zgadnij, co ciebie czeka ze strony muzułmanów za post szkalujący Matkę Boga....

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

Bóg jest stworzycielem wszystkiego, zatem matki mieć nie może, bo wówczas to niewiasta byłaby stworzycielem świata.
Z racjonalnego punktu widzenia wzięcie Maryji żywcem do nieba jest zrozumiałe, skoro bóg ją wybrał do urodzenia syna swego i przyprawił rogi Józefowi (Jezus urodził się zatem z nieprawego łoża) to widocznie mu się spodobała, zatem chciał mieć swoją oblubienicę w całej okazałości przy sobie.
Problem z talibami wszelkiej maści, również katolickimi jest taki, że im nie wystarczy własna wiara w bajki, oni żądają, żeby wszyscy wierzyli tak samo albo przynajmniej nie wytykali im niedorzeczności i śmieszności. Nikt nie zmusi mnie, żebym był takim samym kretynem jak on.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maryja ratunkiem na kryzys wiary w Kościele - ks. Piotr Glas

A islamiści i tak nadchodzą.....wieeeelką falą...za obrażanie Matki Boga argument będzie jeden.....


Zarazem gratuluję pomyślunku. Jeśli lewaccy apatrydzi uważają, że celem islamistów są tylko i wyłącznie chrześcijanie(a najlepiej katolicy), to z czymś się na głowy pozamieniali...

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org