czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Moim zdaniem powinna byc jakas selekcja ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

oj tak powinna być selekcja...na mądrych i tych wypisujących głupoty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Mój znajomy rolnik uważa ze mu się należy na dwoje dzieci bo on ma tylko 12 ha ( przeliczeniowo jakos to mniej wychodzi) , bierze dotacje oczywiście, drugie tyle pola dzierżawi, chowa okolo 40 krów dojnych co daje kilkadziesiąt tysięcy za mleko co miesiąc.. I wyszlo mu ze na dwoje dostanie jeszcze po 500zl ..... A rząd apelowal żeby te bogate dali się na spokój, ale nie... Oni pierwsi do składania wniosków... :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Rolnikom zawsze mało kasy,mi warzywo uschło w tamtym roku i nic nie dostałem a rolnik złoży stosowne pismo i dostanie odszkodowanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

zamknij morde jeden len z drugi bo wam wypjerdole kazdemu pojedynczo, jakbyscie zaczlei robic na roli to by wam jaca bokiem poszly je bane ku rwa madrale,

raczki jak u ksiezniczki a nozki jak patyczki a jeszcze narzekacie? wezcie sie za robote psy ogrodnika pjerdolone polaczki .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Robić dzieci i nie narzekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Dajcie adres tego autora tametu,

kurrwa bijacz jaj pjerdolony koniobijca bez baby sie spial i buntuje tu sie biedak, zaraz mu siekne za to pisanie, gamoniu spac bo jutro w robicie cie widze na 5 rano, jak nie to wyjepka i wtedy se popiszesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

zaraz go posprzatam normalnie

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

bo rolnicy to święte krowy które żyją kosztem reszty społeczeństwa. Płacą śmieszne składki KRUS , ZDROWOTNE, NIE płacą podatków. BIORA OD KUPY KASY OD UNI W RAMCH DOPAŁT BEZPOŚREDNICH , BEZZWROTNYCH KREDYTÓW CZY ROZNEGO RODZAJU PROGRAMÓW POMOCKOWYCH. pOMIMOT O NAJBARDZIEJ NARZEKJĄ, NA NASZ UDZIAŁ W UNII SŁOWEJ NAJBRADZIEJ OBŁUDNA GRUPA SPOŁECZNA.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

ty kurrwoaaa zamknij morde, gdyby nie rolniki to bys zarl tylko z tesco, a moze juz zresz,

memrajcie sobie miastowe brudne spierdoliny, w lodowkach macie konserwy a za szafa brudne skarpety hahahaha, no i pewnie tylko 20 zyla w kieszeni,

jakie to piekne ze takei zera nic nie majaca do powiedzenia j\\ najwiecej gadaja, zmije zaraz i plaga,

zarabiacie kurrwwaa ale na zagraniczne kieszenie wszy , i na bank centralny z zydami na ban centralny z zydami na czele,

ale co tam do ciemniakow pisac, pozro dla kumatych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Ja tylko napisałem prawdę...tece mu opadly po rozmowie w zeszły weekend ze znajomym rolnikiem.. I jest to niesprawiedliwe. Może to tylko moje zdanie, a mam prawo je wyrazić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

*ręce mi opadly

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

I po co zaraz te wulgaryzmy???? Rolnicy w dzisiejszych czasach mają po prostu za dobrze i tyle. Dzięki nam miastowym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

chlopie rolnik to ma zajebane zycie, nie jak mieszczuchy ze piateczek 15 i on juz ma wakacje, rolnik to od wigilijnego stolu musi odejsc jak mu sie krowa do szamba wpjerdoli,

co ty *****, na kase jeden z drugim tak lecisz, pokazujesz swoje pazerstwo tylko ta postawa, zalosne kurrwa , ze sie czepiacie do tych co jeszcze potrafia sami cos zrobic, a nie kupowac z biedronki, ja pjerdole

a admin niech usunie temat, bo ja takiego pjerdolenia juz mam dosyc, cymbly nie odrozniaja krowy od psa a sie wypowiadaja na tematy wcale z nimi nie zwiazanymi

macie swoje mista to tam siedzcie i sie swoimi soprawami zajmujcie, ja mam w ***** te wasze szczekanie, bo oni ono prawdziwe ani sprawiedliwe,

co za czasy, na korzysc zyda sie swojego chce udupic

pjerdolnijcie sie jeden z drugim po lbie. tak narzekacie na rolnikow a na metr nawozu was nie stac, co wiecej nie wiecie ile to jest metr,. tak tak google, spjerdalac takze spac i dupy nie zawracac,

***** 500 zl ktos dostanie a on nie i wielki krzyk, spjerdalaj pojebie sobie zarob albo miej te dziecko, o ile cie stac, no idioci

dobranoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

gagarin z tobą jeszcze idzie podyskutować bo może zrozumiesz jak jest na prawdę w rolnictwie ale twój szef to już jest jednostka stracona...

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

\"Rolnicy w dzisiejszych czasach mają po prostu za dobrze i tyle. Dzięki nam miastowym\"

:D gagarin23 umów się z mną któregoś weekendu. Zaprowadzę Cię do rolnika. Zobaczysz na czym polega i jak wygląda ciężka praca. Szybko byś się tej dobroci wyrzekł. Jaja by Ci spuchły i gonił byś z powrotem do swojego miasta.

Dzięki wam miastowym jest jedynie zbyt produktu tego co wychowa rolnik.
Jesteście na tyle żałośni, że zaglądanie na posesje rolników i wyobrażacie sobie niewiadomo co a prawda jest taka, że osra..libyście się przy pierwszym oborniku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Wyprane gacie wiszę Tobie flaszkę za powiedzenie prawdy! :-)

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

GONIC TO ROLNICTWO Z ICH ROLNIKAMI TO PAZERNA NA KASE CIEMNOTA I NCI WIECEJ



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

obyscie pozdychali od zarcia chemmi z tesco i biedronki:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Kochani producenci rolni: tak wam źle na tej roli, o tyle lepiej żyć w mieście? To co Wy jeszcze na tej roli robicie. Przenieście się do miasta, śpijcie do 10tej, jeździjcie na wakacje po 2 tygodnie i nie martwcie się o krowy, wpadające do szamba (sic!).
Szanowni mieszczanie, naprawdę nie widzicie, że oprócz pieniędzy z unii na wsi jest kupa pracy i odpowiedzialności?

...czy nie widzicie, że wszyscy jesteście jednym organizmem i różnymi w nim organami, że jedni bez drugich byście popadali jak muchy? Po co... skąd te wszystkie jałowe, jątrzące kłótnie?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Jak czytam te wasze posty to az mi sie zle robi. Taka zazdrosc jest w polakach ze az rece opadaja. Zalozyciel tematu strasznie zbulwersowanym bo bedzie musial dluzej w kolejce postac zeby dostac te marne 500 zl. Smiac mi sie chce ,bo juz z zalozenia przez nieg tematu wnioskuje iz prawdopodobnie jest niedorajda zyciowym.tak samo i reszta co tak tutaj krytykuje rolnikow.Ja akurat nie zazdroszcze zadnemu rolnikowi.Kazdy ma glowe i kazdy ma rowne szanse zeby cos osiagnac. Takie glupie uwagi pisza tylko niedorajdy ktore pracuja za najnizsza krajowa i nie staraja sie nic z tym zrobic tylko patrza na kogos innego zamiast wziac sie do roboty.Zal was

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Ależ ja bardzo dobrze wiem jak wygląda praca rolnika :)
Wszystko ok tylko te unijne doplaty są nie potrzebne i niesprawiedliwe bo jak dawać to i miastowym na działalności tez powinni..
A jeśli chodzi o 500+ to moim zdaniem powinny byc jakies kryteria dochodowe spełnione bo akurat rolnicy mają i tak za dużo ulg

(tak na marginesie to nie rozumiem tej wulgarności... Pewnie gdybym stal obok jakiegoś rolnika to by mnie widłami przebil za te słowa o 500+ ...... )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Texsty a bo im daja a wam nie daja to takie sluchanie rozwydrzonego dzieciaka bo kolega dostal dwa lizaki a ja tylko jednego. Wroce do tego ze kazdy ma glowe na karku i moze tez cos zdzialac. Ja akurat wywalone mam nato co rolnicy dostaja.skupiam sie na swoich celach. a nie jeden z drugim siedzi w czarnej ***** i oglada sie na lewo i prawo i widzi tylko kogos.zal.pl Ci co kombinuja dzialaja napewno nie wypisuja tutaj takich swoich zali,tylko i wylacznie niedorajdy zyciowe.powodzenia i zmiencie cos w tym swoim zyciu a nie zagladacie do kieszeni innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Gagarin - a pomyślałeś jak wyglądałaby rywalizacja polskiego rolnika z zagranicznym bez tych dopłat? Jak wyglądałby rozwój technologiczny, restrukturyzacja gospodarstw?
Świat jest bardziej wielowymiarowy niż się ludziom wydaje.

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

przecież rolnikom to zawsze mało , jak biorą rodzinne 100 zł to po 500 nie polecą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Właściwie to nie wiem jaki jest przelicznik dla rolników. Zasilek rodzinny im sie należy, 500+ na każde dziecko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Czego tu zazdrościć ludzie. Na swoim gospodarstwie mam tyle roboty że nie mam kiedy tych unijnych dotacji wydać. A co do czego złożyć papiery o te 500+.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Rolnicy? niby że w jakim sensie gotowi? o te pieniądze bardziej \"walczą\" osoby z tzw marginesu społecznego, tam dopiero będzie sie działo. Zdecydowanie wzrośnie ilość spożytego alkoholu na osobę w Polsce. Pewnej pani w tamtym roku odebrano dzieci za znęcanie sie itp a teraz ona zawzięcie walczy aby maluchy odzyskać, sama otwarcie mówi że chce dostać na nie kase i tylko o to jej chodzi. W takich sytuacjach jest to dramat a nie czepianie sie rolników.

A jak komuś mało w mieście to pomogę znaleźć prace u rolnika z zamieszkaniem i wyżywieniem, praca 6 dni w tygodniu tak jak gospodarz po 12-14 godzin wynagrodzenie 2000. Ktoś chętny? A i mam namiary na gospodarstwo które bankrutuje, co jest niestety coraz częstsze na wsi-wchodzi komornik z licytacją-ktoś chętny kupić, mądrale? Oczywiście na kredyt ale za to dostaniecie wszystkie dotacje, mały podatek i niski krus. Kuszące? A co do krusu-na zwolnieniu dostaje sie 10zł dziennie za brak zdolności do pracy... Wyobrażacie sobie? To teraz porównajcie to do kwot jakie dostaniecie z zusu w razie wypadku szpitala itp. Wyobrażacie sobie dostać 10 zeta dziennie w takiej sytuacji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

a 500zł na dziecko-kto komu broni mieć 3 i więcej dzieci i zgarniać taką mega kase?? dla takiego bogactwa trzeba sie rozmnażać tu i teraz!!

a dla nie wtajemniczonych to nie jest tylko 500 na dziecko-bo jesli rodzina z 3 dzieci otrzymuje zasiłek rodzinny bo nie przekracza progu dochodowego to UWAGA UWAGA dostanie 1500zł na trójkę dzieci plus nieco ponad 400zł z zasiłku rodzinnego co daje nam 2000zł miesięcznie!!!! teraz możecie gryźć pazury i pluć jadem!!! Dawajcie!!

...sarkazm jak by kto nie załapał...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

masz racje soul. Lecz tu niektórym nie da sie wytłumaczyć.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

czemu nie odpowiadacie na propozycję soula

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Ciemno widzę przyszłość białej rasy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Trzeba wytłumaczyć znaczenie słowa \"sarkazm\" może wtedy coś więcej dotrze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Chwila moment. Nikt nikomu nie zabrania ziemi uprawiać jak i chować zwierząt. Tak samo w druga stronę. Tak na marginesie to rolnicy chyba myślą, że ludzie pracujący w mieście nic nie robią. Jest różnica bym Panem u siebie a pracować u kogoś i o wszystko się prosić. Włącznie z urlopem itp.
Drogi rolniku powiedz co robisz całe dnie skoro stać cię było na strajk i miałeś czas by wystawać na ulicach. Ja bym na to czasu nie miała a tym bardziej pieniędzy. Zwykły pracownik jak nie stawiłby się w pracy to by musiał kolejnej szukać wiec jeżeli taki masz ciężki żywot to sprzedaj te hektary i kup za to dom w mieście. Znajdź pracę u kogoś kto cię opieprzy za byle co i dyskutuj.
Pieniądze na dzieci należą się na dzieci a nie na rodziców i każdy ma do nich prawo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Nie jestem rolnikiem ale wychowałem się na wsi, gdzie za dzieciaka uprawiało się trochę ziemi. I śmieszy mnie to jak \"miastowi\" zaglądają rolnikom na podwórka i w kieszeń, jak dobrze pisze się o ich bogactwie, że mają za dobrze itp. Typowa polaczkowatość z Was wychodzi, skoro jest tak dobrze to gdzie problem? Weźcie w dzierżawę z 20ha, te wspaniałe dotacje na luksusowe maszynki i do roboty. Tylko jak ktoś wyżej wspomniał, te Wasze delikatne rączki smarowane kremem po kilku godzinach ciężkiej pracy wymagałyby tygodniowego leczenia ;) Rolnik tylko siedzi przed 60calowym telewizorem w ogromnym salonie i przelicza euro które dostał z Brukseli :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

szkoda zachodu zeby tlumaczyc mieszczuchom ze sa tylko brudasami zarabiajacymi na kieszen zyda hahahaha. zalosne chlopy to cale paplanie, zalozycielem tematu jest pedal

i to jemu dzis wpjerdole

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Praca na wsi BYLA ciężka ale kiedyś. Dzis jest inaczej dzieki unijnym dotacjom. I to jest właśnie niesprawiedliwe bo są one wykorzystywane w niesprawiedliwy sposób.. Nikt tego niw sprawdza na co to idzie. Dostają kasę a kupują luksusowe samochody.. A jakim cudem małżeństwo które ma kilkadziesiąt krów, parobka,pobiera ZASILEK rodzinny?przeciez to jest zasilek dla uboższych rodzin wiec jak to jest ze w mieście obojgu rodzicom pracującym za najniższą krajową juz sie nie należy a w/w rodzinie ze wsi tak ? Z reszta po co ja poruszam tu takie tematy, przecież nikt ich tu nie rozwiąże.... Ale przynajmniej co nie którzy dowiedzą sie prawdy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

buahhahaha sie tlumacz tak jelopie pjerdolony, czemu jestes ubogi bo jestes gluuupi kur wa kretynie

jakbys cos umial poza lopatowniem gleby to bys zarabial a teraz zamknij doope gnoju bo ci wpjerdole dzis

tak was koorwa to boli to se kupcie masc na bol dupy i spierdalac, a wy takie biedne czemu? bo wam sie nie placi? za co? za stekanie i nic nie robienie lenistwo jepane.

nic nie umiecie nic i mordy w kubel, zydowskie paroby wpjerdolone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

twojszef - po pierwsze wroc do nauki,ortografia itd. Po drugie - incognito (o ile rozumiesz co to znaczy) zgrywasz bohatera,gdyz nie poniesiesz konsekwencji swojego chamstwa. Po trzecie - nie masz NIC do powiedzenia. A skoro praca na roli taka ciezka i nieoplacalna a w miescie nikt nic nie robi,proponuje - zostan radnym!! Z twoim darem krasomowczym bylbus hitem!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Ale ludzi boli to że ktoś coś ma!! Przypominam że 500+ jest nie tylko dla rolników.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

wole pisac prawde jak leci bez owijani niz srac zalami w pieknych slowach jak wy , koorwa wyoczone tlumoki co nie odroznia krowy od byka a na temat rolnika sie wypowidaja. won koorwa spac a jutro kostke pod biedronka ukladac hahahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Teraz rolnik ciężko nie pracuje. Ile jest ogłoszeń przyjmę do pracy na roli? To nie pracownik ale parobek. (tyle w temacie). Dopłaty na paliwo dostają itd i krzyczą wiecznie , że im mało!! Znam nie jednego co za 5 złotych to by gówno zjadł!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Niestety prawdą jest że niektórzy maja ponad stan i dalej im mało dla rolnika z wyższych sfer 2000 tyś to nic on musi mieć więcej bo nie przeżyje za głupiego cielak których ma 30 albo więcej w dupach sie wam pomieliło paroby j...e

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

cóż odwieczna dyskusja komu lepiej na wsi czy w mieście :) uważam że i tu dobrze i tu :) co kto lubi :) a pieniądze-mając własną firmę ma sie też i pieniądze, a gospodarstwo to firma. Coś za coś. Mieszkając w firmie nie masz wolnego, nie masz czegoś takiego jak własne życie. Niedziela wygląda tak-o 9 powrót z obory a o 16 trzeba być z powrotem. I z reguły nie można zostawić zwierząt samych na dłużej niż 6 godzin, ktoś musi zostać aby ktoś mógł wyjechać. Ale żeby nie było-nie narzekam :) lubię to miejsce, styl życia i pewną specyficzną swobodę jaką daje wieś a której w mieście nie osiagniesz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

i proszę nie nazywać pracowników w gospodarstwach parobkami bo nimi nie są. to określenie ma negatywny wydźwięk w naszym społeczeństwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

dalej dyskutujecie na temat na ktorym sie w zupelnosci nie znacie? jestescie pojebbani kuurwa a teraz odpoczywac bo jutro dalszy ciag wyscigu szczurow w lomzy looooomzzyzyyzyzyz hxx]



]bauhahahahahahahah

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

twojszef myślę że każdy cwaniak trafi kiedyś na większego cwaniaka. Czemu o tym wspominam? Obrażasz i wyzywasz wszystkich na tym forum i nie tylko w tym temacie. Przyjdzie taki dzień ze się nie będziesz spodziewał jak dostaniesz wezwanie do prokuratury, ponieważ ktoś w kkncu odbierze to bardzo osobiście.
Swoją drogą gdzie jest admin! Zablokowac takiego użytkownika, który nie dość, że słownika w reku nie miał a może nawet nie widział to na dodatek bluzga na wszystkich jak ostatni cham.
Teraz niecierpliwie czekam na cięta riposte z twojej strony. Nie mogę się doczekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Tak czy siak przez ostatnie kilkanaście lat polepszyło się tylko i wyłącznie rolnikom.. Wszędzie ulgi, dotacje.. Im wszystko się należy. Żyją jak paczki w maśle i jeszcze narzekają. Chciałbym aby dla wszystkich było sprawiedliwie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Sam mam gospodarkę po teściach ale mi nie odbija

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

gagarin narzekają? kto? gdzie? narzeka każdy z tego co widzę więc czemu wyłuskujesz z tych narzekaczy akurat rolników? w tym temacie narzekają wszyscy ale nie rolnicy! nie zauważyłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

jakie prawilne skurwyyysyynstwo sie znajduje no prosze, prokuratura, policja , sram na ciebie ziomek a jak ci cos nie pasi to zaraz tam bede.

wypjerdalac ***** humanistyki mieszczuchy i brudasy juz , se znalezli temat na narzekanie

lapeczki jak u dzieci, ze po jednym dniu kopania by stali pod nfz z placzem i zwolnieniem na 2 miesiace, Rolnik nie ma zwolnien tak dla przykladu. tempoki

chcecie kasy? sie az tk nia nazrec?

i co z nia zrobicie? hahahah polezieta na media experta i nakupujecie se plastiku w tesco. przystko przezrecie i wysracie, taka wasza mieszczanska natura..

nara temapoki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Najłatwiej to się wymądrzać? Ale życie rolnika na roli nie jest łatwe jak wam się wydaje bo rolnik który ma ponad sto hektarów to mozna powiedziec ze to biznesmen i moze taki ma duzo kasy i unia pomaga ale nie oszukujmy się, że są też rolnicy ktorzy maja mniej hektarow i unia az tak im nie pomaga. może nie zdajecie sobie sprawy z tego ale te pieniadze co daje unia to w wiekszasci rolnik przeznacza na gospodarstwo a nie na wczasy z rodziną. Dotacje bezposrednie z uni to jest przyznawane od hektara ktory rolnik ma na wlasnosc ewentualnie ma umowe o dzierżawe ( co nie kazdy chce dac na umowe o dzierzawe ewentualnie pozniej oczekuje zwrotu pieniedzy) i zazwyczaj jest tak ze hektarow jest wiecej niz doplat na nie, a nawozy trzeba kupic na wszytskie obrabiane hektary co wychodzi prawie tyle samo co te smieszne doplaty unijne. i jezeli chodzi o kase za mleko ktore rolnik dostaje to tez nie jest kasa na czysto ktora rolnik moze wydac na swoje przyjemnosci, bo z tego trzeba odjac kase na oplaty zwiazane z wiekszym zuzyciem energi a wody szczegolniie (wymogi !) dodatkowo trzeba kupic witaminy zwierzetam a im wiecej zwierzakow tym wiekszy wydatek ( nie oszukujmy sie, zeby nie witaminy i rozne dodatki to mleka by nie bylo ) i jeszcze dochodzi weterynarz, i rozne takie wydatki. wiec z 2/3 wyplaty w najlepszym wypadku polowa idzie na gospodarstwo. dodatkowo praca rolnika, niby fajnie bo wie sie ze pracuje sie u siebie i dla siebie ale jezeli rolnik musi wstac zalozmy o godzinie 4 rano i pracowac do godziny 20-21 (oczywiscie z przerwami) i to niezaleznie czy to piatek czy to swiatek czy niedziela onmusi zrobic codzienny obchod 2 razy dzienie i nie ma zadnej wymowki plus praca w polu i nie ma ze deszcz czy burza czy duze wiatry, trzeba to zrobic bo czas goni i nie ma wymowki, rolnik l4 nie wezmie od lekarza bo nie pokarze krowie zwolnienia i nie powie jej \"przez tydzien jestes bez jedzenia a mleko musisz oddac sama\" wiec choroba czy jakas uroczystoc rolnik musi by caly czas w gotowosci, a jeszcze jak ma sie zalozmy krowa cielic to tez musi przez cala noc chozic i pilnowac co i jak z nia, maszyna sie zepsuje to tez rolnik musi myslec i naprawiac za swoje, takze to tylko tak ladnie i pieknie sie wypowiadac jak sie nie ma stycznosci z tym


a miasto lub osoby pracujace po te 8 godzin dziennie to co tyle co rachunki oplacic, odbebnia 8 godzin i nie interesuje ich czy maszyna dziala czy paraca jeszcze jest tylko ida bo za tyle dostaja kase i koniec, maja urlopy, moga brac zwolnienia l4 i moga sie wykurowac porządnie,

nie mowie ze maja latwiej bo wszedzie jest ciezka ale szanujmy sie nawzajem!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

nie ma co tlumaczyc cielakom, dla mnie margines spoleczny nikomu nie potrzebny. dawniej w miecie byli madrzy ludzie , dzis plebs i syf kila mogila, nawet nie potrafia sobie mieszkania posprzatac, takie kukielki troche, szkoda mi tych ludzi nie powiem, ale sami sobie winni,

musza poprostu wymrzec

stare pokolenie odejdie a oni umra, a na ich miejscu mam nadziej, ze odrodzi ie cos lepszego niz, ciemnota i hipokryzja. tk napisano w biblii. przepraszam :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

i podejrzewam ze w większości tym miastowym to bardziej słoma z butów wystaje niz tym z ze wsi , tylko ci ze wsi sie nie wstydza do tego przyznać, a miastowy bedzie sie wypierał swojego pochodzenia. wiekszasc tych miastowych pochoddzi lub przodkowie pochodzili z wioski i sie nie wywyzszali a teraz taki poczuje miejskiego zycia i udaje pana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

twojszef chodź kozaku. Z chęcią twarzą w twarz z tobą stanę. Zobaczymy jaki wtedy będziesz mądry i cwany. Daj adres to jutro cie odwiedzę wieśniaku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

No to teraz tak - czy się robi czy się leży 500 się należy :) sami do tego doprowadzacie głosując na skur.. idioci.. beka z was.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

nie badz taki mocny, zachowaj sily zeby jutro w tesco przy kasie stac, ze mna spotkania bywaja wymagajace, i cos czuje ze po tym pojdziesz na zwolnienie, A po co ci to, chcesz wyleciec zza lady? nie oplaca sie. A tak to czasami podwedzisz cos przeterminowanego, zjesz i juz do przodu sie jest. Albo co setny klient ise pomyli o te 10 gr i cos w kieszeni zostaje. ciezko dzis z praca w lomzy, pojedziesz na lopate i bedziesz stac w rowie, budujac jakies pojjebane rondo dla ruskich tirow z chinska odzieza po ktora pojdziesz. bo ci stare szmaty od roboty sie zniszcza:D:D:D:D:D:::::::::::::::::::::::::::::::::D:D:D:

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Zaskocze Cię tempaku ale jako kobieta raczej z łopata stac nie będę. No może ty jak ci dotacje zabiorą. Nie życz innym tego czego sam byś nie chciał. Poza tym z ta kasa również nie trafiłeś ale myślę, że ostatnim chamstwem jest mówienie tak o kimś kto przy tej kasie stoi. Tak na marginesie to wolałabym stać przy kasie w czystym ubraniu niż zbierać krowie lajno jak ty. Jak przyjedziesz do takiego miasta to nie dość że słoma ci wystaje to jeszcze nie wiesz jak wygląda dezodorant i płyn do kąpieli. Wole być mieszczuchem zza kasy w Tesco, jeżdżącym maluchem i kupującym to całe ścierwo o którym mówisz niż takim wieśniakiem który powinien mieć zakaz mówienia, któremu słoma bokami wychodzi ale nowym samochodzikiem jeździ. Poza tym juz widzę jak ty nie robisz zakupów w mieście i nie jesz tego samego ścierwa co inni.
Chętnie jako kobieta podejmę się tego wymagającego, nie wiem tylko czego, spotkania z tobą. Chociaż jie wiem czy to raczej nie będzie wyzwanie spotkania się z głupota.
Swoją drogą wiesz ze kłótnia z tobą jest jak taplanie się świni w błocie? Dla jasności twoja główna rola robi tzw chrum chrum.
Po prostu po pewnym czasie taki mieszczuch jak ja orientuje się, że świni się to podoba.
To tak w niedziele miłosierdzia dla wszystkich zwierząt.
Na tym zakończę swoją wypowiedź i mam nadzieje nie usłyszeć czegoś co zmusi mnie do wyciągnęcia konsekwencji w stosunku do ciebie bo pamiętaj,nigdy nie wiesz kto po drugiej stronie siedzi.
PS. Nie nakręcaj się z tymi konsekwencjami. Pewnie ty załatwisz wszystko widłami, ja prawnie. Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

aśka2 jest taki fajny cytat-Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
szkoda twojego czasu i nerwów :) nie karmi sie trolli :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

😊 mądrego i milo poczytać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Kaśka masz racje.... A jak te blmy przyjadą na zakupy to sie odkupują jak na wojnę i rozpychają łokciami przy kasach aż im się kruszy to co sie wczesniej ususzylo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Jak czytam te wasze wpisy to naprawde az zal sie tego czyta.Tylko jeden zazdrosci drugiemu,ze ten dotacje bierze i tyle pieniedzy ma a ja niemam. A na wsi ten co zazdrosci t nie zamieszka bo gdzie przeciez ludzie ze wsi to deruga kategoria,a tak naprawde to wiekszsc rolnikow jest przedsiebiorcami ktorzy plauja,podejmuja decyzje i rzwijaja swoje przedsiebiorstwa.wiec jeden z drugim sie nie smiejcie z rolnikow b napewno nie warcie jestescie przynich pstac.ja nie jestem rolnikiem i nikomu nie zazdroszcze bo wybralem swoja droge zawodowa i nia ide,i nie narzekam na kaske.i naprawde ci ktorzy tak atakuja rolnikow to napewno niedolezni zawodowo,najnizsza krajowa i heja d pracy. zal was.patrzycie tylko na kogos na czyjas kieszen a nie robicie nic zeby cos w swoim zyciu smienic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Rolnicy, którzy są biznesmenami, obracają takimi pieniędzmi miesięcznie, których przeciętny człowiek nie miał w ręku. Tylko, że tacy to mają trochę pokory. Owszem stać ich na wszystko ale płacą duże podatki typu VAT itp. Nie każdy kto krytykuje tzw dorobkiewiczow zarabia najniższa krajowa. Wiec wybacz ale tobie się coś myli. To nie kwestia zazdrości a walki o równość. Dlaczego pracując za marne grosze musze odprowadzać podatek dochodowy, którego nie płaci rolnik a zarabia dużo więcej.
Poza tym ja czuję się spełniona zawodowo i za żadną kasę nie poszła bym do pracy w tzw polu. Bronie tylko tych mieszczuchów nad którymi stoją rolnicy z plikiem setek przy kasie jakby nie mogli tych pieniędzy schować do portfela. No ale fakt, wszyscy muszą widzieć prawda? Hehe. Zresztą co tu gadać więcej. Po prostu co niektórzy, np twojszef wyżej sra** niż du*** mają. O takich tu mowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Data: 30-03-16 22:14
Data: 30-03-16 22:26
Data: 30-03-16 23:00
Data: 30-03-16 23:28
Data: 31-03-16 06:26
Data: 02-04-16 14:42
Data: 02-04-16 17:46
Data: 02-04-16 20:16
Data: 03-04-16 09:38
Data: 03-04-16 14:26
Data: 03-04-16 15:22
Data: 03-04-16 17:37

Uśmiać się można, godziny wpisów użytkownika twojszef świadczą o ciężkiej pracy rolnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

A ja zapisałem sobie cały wątek, i jeśli administracja 4lomza.pl nie zrobi z tym w mojej ocenie- chorym psychicznie forumowiczem, znajdę metodę by przeprosił wszystkich bez wyjątku współrozmówców, lub zamilkł na tym forum na zawsze. Nie pomoże tunelowanie połączenia z serwerem.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

I jeszcze jako jedna z wielu ciekawostek>
Przestępstwo z art. 119 k.k. polega na stosowaniu przemocy lub groźby (a z tym spotykamy się w internecie) z powodu przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej lub poglądów politycznych. Przestępstwem jest również nawoływanie do takiego zachowania. Z groźbą mamy do czynienia w sytuacji, gdy daje się do zrozumienia, że gotowym jest użyć przemocy lub użycie takie bezpośrednio się zapowiada. W szczególności 2 paragraf 2 art. 119 mówiacy o działaniu polegającym na nawoływaniu do popełnienia przestępstwa określonego w § 1 stosuje się działania w Internecie. Internet ma charakter publiczny i niemal każde działanie w Internecie ma taki charakter.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Chyba koniec tematu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Ja tam wiem jedno... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Bawi mnie też te wasze sortowanie ludzi: miastowe i wsiowe na BL BLM a najlepsze w tym wszystkim jest to, że w internecie jeden pluje drugiemu w twarz a w życiu realnym klepią się po plecach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Jak to kiedyś określił Smoleń z Laskowikiem. By normą był ogół, - nie margines. Patrzcie jak te stare ciągle wraca...

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

kaśka2 osoba, która patrzy się na czyiś portfel nigdy się nie wzbogaci.
Jak byś miała trochę oleju w głowie wiedziałabyś że zysk przynosi ciężka praca,rozwój,inwestowanie w siebie,nauka, czasem ryzyko życiowe,odpowiednie podejmowanie decyzji i itp itd.
A Twoim głównym zajęciem jest gapienie się za czyimiś plecami w portfele i porównywanie zawartości. Potem w Twoim pustym łbie zachodzi analiza informacji, z której i tak nic nie wynika. Tak sobie żyjesz i żyjesz, patrzysz i patrzysz gdziekolwiek jesteś, aż mało że oczy z orbit nie wyskoczą a w Twoim życiu materialnym zero rozwoju. Tu jest główna przyczyna. Musisz zmienić kont widzenia. Popatrz co można zrobić, zmienić dla siebie a nie to co w portfelu lub na podwórku mają inni. Póki co można wywnioskować, że obserwacja nie jest dla Ciebie bo Cię gubi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Zawsze wolałem obserwować jak ktoś pracuje odpowiednio potem zarabiając,zdobywając dane pieniądze niż patrzeć na sam fakt, że ktoś tą kasę w portfelu ma. W tym właśnie jest pewne sedno sprawy.
Ludzie też są różni pod względem charakteru,intelektu, dorastają w różnych warunkach materialnych. Dlatego m.in jeden ma więcej a drugi mniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+rolniki juz gotowe do skladania wniosków

Niestety ale nie zrozumiałeś tego co napisałam o cudzych portfelach. Nie sprowadzaj mnie do takiego poziomu bo nie masz pojęcia ile mam pieniędzy i jaki jest mój portfel.
Dla jasności nie chodziło i zawartość portfela bo mnie on nie interesuje. Nie zaglądam nikomu do kieszeni bo nie chce żeby mi ktoś zaglądał. Mówię tylko o zachowaniu się jak wieśniak poprzez wyciąganie pliku kasy a nie włożenie części do portfela bo po co takiemu komuś 4 tys na zakupy? Tylko chyba po to by się pochwalić ile się ma a tu jest drastyczna różnica.
Swoją drogą kiedyś stanie za takim kimś złodziej, wyjdzie za nim ze sklepu, walnie porządnie w leb i po prostu okradnie. Znałam kiedyś takiego który nosił portfel w tylnej kieszeni... stracił go na naszym dworcu. Tak więc ku przestrodze.
Jeszcze raz powtarzam, swoją wypowiedź sprowadza do zachowania i butnosci co niektórych a nie ich dobrobytu czy też nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org