piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Adopcja dziecka- za i przeciw...

Jak w temacie. Zależy mi na zdaniu w szczególności ludzi,którzy wcześniej byli adoptowani jak i rodziców adopcyjnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Na tym forum zadajesz takie pytanie?
Jakie tobą przesłanki kierują, że pytasz o plusy?
To może lepiej adoptuj pieska, chociaż i jego też szkoda.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Temat bardzo osobisty.Pozdrawiam

Klid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Ludzi złośliwych jak widać nie brakuje. A jakie to przesłanki mogą człowiekiem kierować jak takie myśli ma?!Kkaska007 -ja Tobie to bym jednak nawet szczeniaka nie zaproponował,bo pewnie byś go tresować przeciwko ludziom chciał. Temat osobisty może, forum jak forum. Głupotę napisać złośliwie drugiemu najłatwiej a ja poważnie się zastanawiam,bo nie chcę nikogo skrzywdzić. No a tu zaraz z bani najlepiej, nie wiem czy to takie durne czy złośliwe?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Klid ma rację-temat osobisty,to fakt. Dobrej nocki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

To jesteś w błędzie moje dzieci i kotek mają się dobrze:-D
Temat jest osobisty to fakt, ale żeby stawiać to w kwesti +/- :-|
Może to kwestia złego postawienia pytania.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Junior_2202@o2.pl odezwij sie do mnie na maila i postaram sie podpowiedziec na miare mozliwosci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Chce sie podzielic z Toba tym co uslyszalam od mądrych, doswiadczonych ludzi.


Rodzice dzieci adopcyjnych jeśli nie szanują rodziców biologicznych to te zaadoptowane dzieci nie obdarzą szacunkiem rodziców adopcyjnych.

A to wielki dar dla rodziców że otrzymali dzieci innych rodziców i powinni być wdzięczni tym ludziom za dzieci, wdzięczność i szacunek.
Do trzylatka mama adopcyjna może powiedzieć:
„my wybraliśmy z tatą ciebie spośród całego świata, czasami mamy rodzą dzieci a czasami mamy dzieci wybierają”.

Rodzice biologiczni są najważniejsi, ich dzieci są podarunkiem dla innych rodzin. To zaszczyt móc je wychowywać (przez rodziców adopcyjnych).



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Kto Ci takich glupot nagadal... Po ponad 10latach rodziny zastepczej piwiem Ci tylko jedno. Stek bzdur. Jaki szacunek nalezy sie matce pijaczce, co rodzi 12 dziecko z promilami i oddaje po kolei do adopcji albo zostawia za stodola.. Ktos kto nie ma z tym stycznosci nie powinuen sie wypowiadac w temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

A to jeden przyklad, ktore mozna mnozyc w setkach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

(Przypominam, że żyjemy w Polsce) O Tak. Dziękujmy rodzicom biologicznym za to, że nie dokarmiali swoich cudownych pociech i pili codziennie dużo alkoholu, że z domu zrobili melinę i że się bardzo np kłócili... I dzięki nim rodzice adopcyjni mają zaszczyt wychowywać ich dzieci. Niech będą im wdzięczni do końca życia i ich wychwalają, i jeszcze zachęcają do dalszego rozmnażania, by obdarzyć tym wielkim szczęściem inne rodziny adopcyjne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Kazdy ma swoj punkt widzenia i zrozumnienia i akceptacji.
To co zostalo powyzej poruszone to zupelnie inna kwestia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Ja myślę,że szacunek to się należy jak oddadzą do adopcji,podejmą dojrzałą decyzję a nie ciągają po rodzinach zastępczych czy wolą z głupiego wstydu zakisić w beczce czy coś w tym stylu. Uważam,że taka decyzja wymaga odwagi-żeby oddać swoje dziecko. Tak jak my obawiamy się czy będziemy w stanie sprostać zadaniom rodziców adopcyjnych. Nie ma co sobie ciemnoty wciskać, dziecko i tak się kiedyś dowie,że adoptowane. Nie chcielibyśmy nikogo skrzywdzić a Łomża to też małe miasto. Dlatego i chciałbym i się boję... To żywy człowiek! Czy nie będzie miał pretensji,że nie pomogliśmy biologicznym rodzicom,czy nie będzie nas winił za wszystko? Ciężka sprawa..chociaż są uczucia od strachu silniejsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Jeśli ktoś z was chciałby zostać rodziną zastępczą, to na pewno warto się zgłosić do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Tutaj https://wioskisos.org są szczegóły. Jeśli chce się pomóc w inny sposób, to można przekazać darowiznę. Wszelkie informacje znajdują się na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Nie przejmuj się komentarzami bo tu się odzywają ludzie prości ,bez wykształcenia,naćpani i złośliwi i nie zrozumieją Twojego tematu.Przekonałam się o tym jak do mnie pisała alutka wykolejona i chory na myślenie speech.Unikaj tych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

Adopcja to bardzo dobra rzecz zarówno dla dziecka jak i dla rodziny, która jest na to gotowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adopcja dziecka- za i przeciw...

To jest sprawa, którą każdy musi rozważyć samemu. Kierowanie się radami z internetu nie jest tu chyba najlepszym pomysłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org